Sezóna zabíjení (2013)

Ve filmu mnohé nesedělo a skřípalo, občas se z thrilleru vynořil i komický prvek, přesto mi obsah filmu utkvěl v paměti, především svou válečnou výpovědí, svým možným příběhem. Kniha či mluvené slovo by zřejmě uspělo daleko víc.

Nejvyšší nabídka (2013)

Další brilantní eso od dvojice Tornatore - Morricone (film lahodí oku i uchu). Před scénářem, se kterým se tvůrce filmu popral dokonale, smekám. Výstavba příběhu je vskutku nevšední, originální, zajímavá, až napínavá. Geoffrey Rush pak bezchybně dotváří a svým umem korunuje celý film. Film o kontrastu dvou světů, moderního a konzervativního, si kdykoliv později rád připomenu.

Včelař (1986)

Z nenápadného poetického snímku se rodí film o smyslu života. Pomalý děj vyprávění či náznaky v symbolech nutí k častému zamýšlení, což je hlavním cílem tohoto vydařeného filmu.

Poznámka pod čarou (2011)

Zajímavý a povedený film, právem nominovaný na Oskara. "Poznámka pod čarou" by si jistě zasloužila český dabing.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nečekaně věrný, stylový a uvěřitelný akční krimithriller. Bravurní herecké výkony umě dotvářejí příběh a budují napínavou atmosféru. Gangsterka, zkorumpovaný zloduch či strážce zákona prostřílený jako řešeto, hrdina pak vyvázne z modřinami, jasně, klasický americký scénář, chyby by se tu daly najít, zrovna tak se mohou opominout a jen se prostě dívat a sledovat film.

Čtyři pokoje (1995)

Čtyři pokoje, čtyři povídky, čtyři pohledy do soukromí. Po návštěvě třetího pokoje jsem chtěl tvůrcům filmu nadšeně zatleskat a udělit čtyři nebo pět hvězd, bohužel čtvrtý a druhý příběh mě vůbec neoslovil, takže průměr.

Vlk (2008)

Krásná příroda, celkem dobrý námět, ale film jako jatka s jedním psem, jedním vlkem, spoustou sobů a s občasnými hluchými místy v ději mě příliš nezaujal.

Crush (2013)

Průšvih a vyložená nuda to nebyla, vadily mi jen některé nelogičnosti v ději či nepatřičné výroky postav.

Vražda (2007) (seriál)

Velmi napínavý a dobře zpracovaný seriál, finále skutečně mistrně vrcholí, jen střed byl zbytečně rozvláčný, někdy méně znamená více.

Anna Karenina (2012)

Anna Karenina lahodí oku i uchu. Výpravná malebnost je téměř v každém obrazu, film ani na chvíli nenudí. Námětu dokonce sedí lehce humorný ráz, který pozvolna přechází v drama. Ve starém příběhu lásky a nevěry z carského Ruska najdou zalíbení především ženy či romantické duše.