Tajný život Marilyn Monroe (2015) (TV film)

Nejdřív jsem se lekl, když tenhle film natočili, že Kelli Garner není ta pravá, že postavu výstřední Marilyn Monroe nezvládne. Ale docela jsem zíral. Legendární hvězdu zahrála a zvládla se ctí, Dokonce jsem si některé scény užíval. Teď už o symbolu zlaté éry Hollywoodu z poválečných let vím skoro všechno. Nakonec mě jen mrzí, že titul vznikl jako TV film.

Lída Baarová (2016)

Divím se nízkému hodnocení filmu, "odpaďáci" se zase vyřádili :). Renčův film není vůbec špatný, režisér chtěl prostě natočit to co chtěl a zvládl to velmi dobře. Já toho o Baarové moc nevěděl a tenhle film mi ji dobře předstvavil. Herecké výkony jsou na úrovni, film je dobře natočený, vyvážený, žádná extrémně slabá místa. Jen tak dál pane Renči.

Bod zlomu (2015)

Nečekaně dobré a fascinující. Děj sice silně pokulhává, samozřejmě vinou špatného scénáře, herecké výkony nejsou rovněž na úrovni, ale všechno ostatní - akční scény, adrenalinové a kaskadérské akce, záběry přírodních masivů a lidský boj s přírodou - překročily rámec filmových možností.

Dárek (2015)

Dobré, zajímavé, působivé. Gradující thrillerová zápletka je napínavá, takže jste nuceni sledovat film do posledního okamžiku, ovšem podobný námět jsem viděl už ve dvou provedeních, režisérům se tato zápletka asi líbí (jedním z nich je i film Jana Hřebejka), takže žádné velké překvapení to nakonec nebylo.

Otcové a dcery (2015)

Výborný postup vyprávění. Zprvu jsem filmu nevěnoval pozornost, začátek mě totiž nijak neohromil, když se ale poskládaly všechny rozházené dílky skládanky dohromady, vyplula na povrch celá pointa příběhu a jednání postav. Po shlédnutí filmu jako celku, kdy si předtím tvůrci s divákem jen pohrávali, mám skoro chuť udělit plný počet bodů.

A Walk in the Woods (2015)

Začátek filmu s bravurními hvězdami se rozjíždí docela slibně, sotva však dvojice netipických turistů vstoupí na Appalačskou stezku, vypadá jejich cesta jako nemotorná procházka lesem. Naštěstí do filmu proniknou i smysluplné, hlubší okamžiky, takže jsem se nemusel stále jen trapně usmívat. Stejně tomuhle počinu fandím, proto ta hvězda navíc.

33 životů (2015)

Tuto událost jsem před lety sledoval v médiích. „33 životů“ není žádná filmová bomba, jsou to jen vrty do nitra dolu se spoustou lidí a emocí kolem. Nebudu hodnotit žádné výkony, režii, nic, jsem jen rád, že tento film vznikl. Snad přece jen maličkost; podmanivá panova flétna koprodučnímu filmu prospívá.

Room (2015)

Film je lepší než kniha. Jak známo, kamera dokáže být silnější než pero, takže sláva i díky tvůrcům filmu, že si námět Emmy Donoghue vybrali. První polovina filmu je výborná, vtáhne do děje, druhá polovina se už vleče a nepatrně připomíná dokument. Závěr ale všechno napraví. Herecký výkon pětiletého Jacka je přesvědčivý, právě ten kolikrát udržel mou pozornost při sledování. Nebýt výborného příběhu a výkonu Jacoba Tremblaye, film by asi tolik neupoutal. „Pokoj“ si nebudu zařazovat do oblíbených a nebudu se k němu vracet, ale uznání a nějakých 80% si jistě zaslouží.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Šílený Max je velmi povedený, i když ne dokonalý. Max je jinak také monumentální, dechberoucí, zběsilý, s humánním cílem. Výborný soundtrack a časté dunící bubny umocňují děj a snaží se působit na diváka. Námět a postavy jsou rovněž nápadité, promyšlené. Prostor dostanou také senioři a děti. Tom Hardy se ve filmu příliš neprojevil, zato Charlize Theron v Šíleném Maxovi přímo vládne a dominuje. Cílová skupina film jistě ocení, já do určené skupiny bohužel nepatřím. Nebo jinak, šílená akční sci-fi by mě ani tolik nebrala, nebýt samotného cíle cesty, ten mě vážně dostal. Ale to je jedno, mé pocity nejspíš nikoho nezajímají, důležitěší například je, že letošní oskarové klání bude opravdovým soubojem titánů.

V tichu (2014)

Divím se průměrnému hodnocení. Že by šlo vážně o citově prázdný experiment? Filmy s Charlie Chaplinem byly rovněž citově prázdné, přesto s němým filmem slavil úspěch. „V tichu“ jde prostě jen o jiný druh filmu - je to připomínka, a jak je vidět, není pro každého. Nejde sice o filmový zázrak, ale když se na snímek díváte jinýma očima ... Fakt je ale také ten, že kdyby za kamerou stála například Agnieszka Holland, byl by film jistě o třídu lepší.