Věčně mladá (2015)

Je jí přes sto let, ovšem už přes osm desetiletí vypadá jako třicetiletá žena. Právě v tom věku havarovala s autem a jako zázrakem přežila, od té doby … , ale ne, víc nebudu prozrazovat. Snad jen ještě tolik, že od havárie auta se začne odvíjet záhadná a nadpřirozená věc, která je ústředním tématem filmu. Čekal jsem, že to bude druhý „Podivuhodný případ Bejamina Butona“, „Věčně mladá“ tak dobrá ale nebyla. Někde v polovině ztratila dech, tajemno se vytratilo a film přestal napínat. Hlavní představitelku Blake Lively přesto chválím, vypadá a hraje sympaticky, takže je radost se dívat. Není to zbytečně strávený čas.

Muž na laně (2015)

Docela dobrý nápad, napnout mezi dvojčaty lano a nevzrušeně se po něm procházet. Je to symbolická vzpomínka na to, co už není a pobouřená připomínka teroristického útoku. Robert Zemeckis měl dobrý záměr natočit příběh jednoho snu a odvahy, ostatně náměty jeho filmů humání cíle jen potvrzují, jen hluchá místa ve filmu se skutečně líně vlekla a docela nudila. Režisérovi v jeho počinech ale fandím, a tak mu přeju, ať je nový Untitled WWII jen a jen lepší.

Dánská dívka (2015)

Tom Hooper si mě získal už v Králově řeči, ani jiná Dánská dívka míru vkusu neubrala. Není to vyhledávané téma, spíš je zarážející, rozporuplné a film si proto asi mnohé fanoušky nezíská, já však hodnotím a oceňuji styl vyprávění, barvité prostředí, hudbu a herecké výkony, … mimochodem právě hlavní představitelé mi vyrazili dech. Dříče Eddieho znám už z mnoha jiných rolí, ale Alicia Vikander, uff.. , ta mně dostala. Oba si nominaci na Oskara rozhodně zaslouží.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Překvapivě dobré, nápadité a kompaktní. Docela jsem se bavil, i když to byla jen pouhopouhá blbina s přežitím hlavních hrdinů v moři nakažených vetřelců. Nesourodá trojice skautíků se servírkou na útěku, to je vážně dobrý nápad, jen nechápu, proč Američani musí skoro ze všeho dělat zombie apokalypsy.

Schmitke (2014)

Konec mě zrovna dvakrát nepřekvapil, ale jinak byl film jedna dlouhá, napínavá jízda s Peterem Kurthem, celý film dokonale utáhl. Nevím, proč je v popisku Schmitke označen jen jako komedie, vedle několika málo humorných chvilek je film docela mysteriózní psycho. Na českoněmecký počin prostě velmi dobrý.

Konec šňůry (2015)

Ze začátku nic moc, myslel jsem, že to do konce nevydržím, ale pak mě postava spisovatele Wallaceho začala zajímat a vtahovat do děje. Závěr byl docela silný, klidně se na film někdy později podívám znovu.

Korunní princ (2015) (TV film)

Překvapivě dobrý námět (až na závěrečná zdlouhavá klání). Pan Hudský by měl podobné scénáře psát častěji. Vůbec to všechno do sebe zapadalo a dobře fungovalo.

Domácí péče (2015)

Promarněná šance. První tři čtvrtiny filmu výborné a nápadité (např. skok do hrobu), ale závěrečná svatba všechno pokazila. Do filmu se vůbec nehodila, nezapadala tam a celý snímek pokazila. Tvůrci filmu by se mnohému mohli ještě přiučit. Jinak překvapivě dobrá Mihulová a občas i Polívka.

Nejdelší jízda (2015)

Dobře natočené, dobře obsazené, hudbou ladně podbarvené, jako vyprávění ještě lépe sestavené, závěr trochu jako pohádka, ale přesto nakonec všechno dobře vyzní. Povedený film.

Pod vlivem úplňku (1987)

Dnes už zastaralé, poplatné době, místy trapné, scénář občas skřípe, závěr mírně ulítlý, ale pár okamžiků a mizivých hereckých výkonů mě dostalo, a tak se odrážím od průměru a přidávám bod navíc.