V zajetí démonů (2013)

Velmi povedený horor a dobře zvládnutý dobový film (připomněl mi Dům v růžích), herecké role jsou vskutku bravurně odehrané. V zajetí démonů zkrátka všechno sedí. Jen z filmu nešílím a nevychvaluju jej do nebes. Přišel mi jen povedený, jako každý jiný dobře zvládnutý horor. Víc se mě šokoval např. horor Ti druzí.

Sezóna zabíjení (2013)

Ve filmu mnohé nesedělo a skřípalo, občas se z thrilleru vynořil i komický prvek, přesto mi obsah filmu utkvěl v paměti, především svou válečnou výpovědí, svým možným příběhem. Kniha či mluvené slovo by zřejmě uspělo daleko víc.

Poznámka pod čarou (2011)

Zajímavý a povedený film, právem nominovaný na Oskara. "Poznámka pod čarou" by si jistě zasloužila český dabing.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nečekaně věrný, stylový a uvěřitelný akční krimithriller. Bravurní herecké výkony umě dotvářejí příběh a budují napínavou atmosféru. Gangsterka, zkorumpovaný zloduch či strážce zákona prostřílený jako řešeto, hrdina pak vyvázne z modřinami, jasně, klasický americký scénář, chyby by se tu daly najít, zrovna tak se mohou opominout a jen se prostě dívat a sledovat film.

Vražda (2007) (seriál)

Velmi napínavý a dobře zpracovaný seriál, finále skutečně mistrně vrcholí, jen střed byl zbytečně rozvláčný, někdy méně znamená více.

Anna Karenina (2012)

Anna Karenina lahodí oku i uchu. Výpravná malebnost je téměř v každém obrazu, film ani na chvíli nenudí. Námětu dokonce sedí lehce humorný ráz, který pozvolna přechází v drama. Ve starém příběhu lásky a nevěry z carského Ruska najdou zalíbení především ženy či romantické duše.

V temnotě (2011)

Velmi dobře natočený a uvěřitelný film, který byl zcela právem nominován na Oskara. Robert Wieckiewicz dobře ztvárnil vývoj hlavní postavy a Agniezska Holland zabodovala. Jen ten pobyt v podzemí mi přišel příliš zdlouhavý a statický, výtku ale tak trochu opomíjím, vždyť celý film je podle skutečné události.

Ladíme! (2012)

Docela dobrý úlet u kterého jsem se náramně bavil. Líbila se mi poněkud netradiční výstavba děje a nápadité sborové zpěvy, inu proč se někdy nezasmát. A nepopírám, Beca byla fajn.

Královská nemocnice (2004) (seriál)

Velmi nápadité, i když převzané z původního seriálu. Jak jinak, když se na seriálu podílel sám Stephen King. Pomalé tempo skutečně zachraňují jen bizardnosti a mystéria.

Jmenuji se Sam (2001)

Je to celé trochu přitažené za vlasy, příběh jako z jiné planety, ale výborná hudba, veselá atmosféra, dobrý spád i napětí to všechno obdivuhodně ustály. Zárukou kvality jsou herecké výkony S. Penna a D. Fanning.