Herkules: Zrození legendy (2014)

Do poloviny to ještě jakž takž šlo. Byla to sice odporná a blbě udělaná kopírka 300, Spartaca a pár dalších antických dobrodružství, ale čeho je moc, ... Hrůza a děs.

Já, Frankenstein (2014)

Po filmech Já padouch, Já legenda a Já robot přichází blbofilm Já Frankenstein. Musím říct, že jsem už od prvního obrázku věděl, jak moc špatný to bude, ale zvědavost mi nedala. Tématicky se film pohybuje někde mezi Van Helsingem a Underworldem (co na tom, že to nejsou upíři, ale démoni. když je majzne požehnanou paličkou, umírají stejně) a dějově se to vyrovná asi jenom Elmovi z Kouzelné školky. Největší tajemství, které můžeme získat z deníků šíleného vědce? Kolik potřebujeme úhořů na oživení mrtvoly. Tadá, konec filmu. Vizuálně líbivé docela, jinak blbost.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Tak jo. Matně si pamatuju o čem byl první díly. Pak mám vlčí mlhu, vidím nějaké přerostlé psy, skákající holky na stromech a tak. On ten děj stejně není moc podstatný. Trojku jsem asi ani neviděl, každopádně jsme u čtyřky. Sedím si v sedačce a pozoruji, jak první polovinu filmu se ten rachitický pobledlý pedofil snaží spát se svojí ženou ale VŮBEC mu to nejde. Nakonec se to teda podaří, ale příšerně ji u toho zrube. No a druhá půlka filmu je o tom, že ona umírá a umírá a umírá. Zbytek ságy jsem neviděl, takže doufám že porodila nějakou zrůdu, co sežere její mrtvolu a pozabíjí všechny mayerovské upíry a vlkodlaky a bludičky a pak se zhroutí do supernovy.

Cesta bojovníka (2007)

Jako že jsem už pár fakt špatných filmů viděl, tohle bylo vyloženě zlo. Chudák Kája. To mu asi fakt docházely prachy, že se nechal překecat k tomuto výplodu kanalizačních stok. Přitom téma není úplně nejhorší. Vikingové přijeli do nového světa a zmastili indiány. Kdyby tam nenechali malýho caparta a místo toho se tam za pár let vrátili, aby se rozpoutalo Thorovsko Manituovský peklo, mohlo to dopadnout o moc líp.

Pěna dní (2013)

Ten film měl všechny důvody pro to, aby se mi líbil. Byl plný absudrit atd., ale nakonec se to zvrhlo v takovou neskutečnou debilitu, že fakt horší kus artového hovna jsem snad neviděl. Jednu hvězdu napůl za nápady a napůl za obsazení. Jinak jsem se u toho zasmál asi jednou a jinak se tloukl nudou.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Hovadina. Tři čtvrtě filmu se nic neděje. Jenom si to hraje na pána prstenů, protože jen žvaněj a někam jdou. Pak zničeho nic dojdou na místo X, zařve jeden, zařve druhej, po chvíli zařve třetí, začnou tam běhat nějaký divný hubený potvory, který jsem viděl už asi v gazilionu filmů a her a poslední dva hledači záhad se omylem teleportují do doby slavného sajůzu. Jak říkám, kravina.

Terapie láskou (2012)

Jsem asi tak docela nepochopil, za co dostala ta kočanda Oskara. A vlastně jsem nepochopil celý ten film. Jako jo, romantiku jsem v tom tak nějak našel, ale že bych byl z toho urvanej a brečel dojetím... Nebavilo mě to. Za tu snahu jedna.

Funny Games USA (2007)

Jako dokoukal jsem to, abych věděl, jestli je na konec všechny zabijou. Ale bohužel, tento druh filmů nikdy nepochopím.

Netvor (2011)

No tak tohle byl velký přešlap. Já chápu, že pro holky v osmé třídě to může být přijatelná náhrada za klasickou krásku a zvíře, ale nedá se to. Udělat netvora tak, aby v podstatě nevypadal tak strašně... Hlavní herec vůbec neobsáhl osobnost té postavy, nehledě na ty strašně kýčovité a rádobyromantické scény. Tohle vážně doporučit nikomu nemůžu.

Stud (2011)

A vítězem za nejzbytečnější film se stává... Začínám být lehce zmatený. Fassbender je dobrý herec a ne že ne. I v tomhle filmu předvedl, že je skvělý herec. Ale ne protože měl za film víc koitů než všichni herci Game of Thrones za tři série. Kvalita herectví se lehce ztrácí v bezduchém exhibicionismu a klácením prázdné slámy. Jestli si herec zaslouží uznání, tak ne proto, že debilně čumí v metru po holkách. Hvězda a půl za tu hudbu, jinak mi uniklo poselství.