Andrej Rublev (1966)

Doc. Velímský nám tento film doporučil na volitelném kursu, jelikož je v něm vidět orgie slovanských pohanů. Takové to tančení nahatých naturalistů kolem ohně a pod. No jo, to jsem ale nevěděl, že kvůli těm dvou a půl minutám budu muset koukat na tři hodiny ruských černobílých ksichtů. Nakonec jsem ale rád, protože jako film to je veskze zábavné (malíři ikon se nepovede ikona tak si ji použije jako prkénko do kuchyně...wtf? :) a dobře poslouží jako vhled do té doby v Rusku. Myslím, že reálie i poměry jsou tam dobře vykresleny. Nejvíc mě asi bavila poslední část, jak tam lili ten zvon. To bylo fakt zajímavé. Ale chápu, že to má nízké hodnocení od některých. Jako Kurosawa, není to pro každého.

Piráti na Albertině (1966)

Musím podotknout, že Gimp má chybu v komentáři. Film který myslí se jmenuje "Ztroskotání na ostrově". Tenhle je o tom, že chlapec Pele (známý z předchozích dílů) přemluví svého ozce (nebo dědečka?)a obyvatele městečka, aby s ním a jeho kamarádkami celý den hráli. Tak se vypraví do opuštěné rybářské osady, kde je stará loď Albertina. Tam si celý den hrají na piráty. Pak tam je ještě taková komplikace s otcovýma hodinakama, ale to už nechci rozepisovat. slušná podívaná pro děti a jejich rodiče. Puberťáky zvyklý na "Let's Dance" to moc nenadchne.

Doktor Živago (1965)

I když to má stopáž dlouhou jako transsibiřská magistrála, pořád je to nejlepší Živago, kterého jsem viděl a myslím že i žánrově je to jeden z nejlepších filmů. Atmosférické záběry kdy na vás dýchá Rusko přímo z obrazovky jenom dokonalost díla podtrhují. A samozřejmě obsazení na jedničku.

Zvony pre bosých (1965)

Tak teď nevím, jestli bylo skutečně Slovenské národní povstání jen o chrápání v partizánském srubu, sáňkování a broušení vyžilých Slovenek, nebo tam šlo i o něco víc. Ať už to bylo jak chce, filmu se musí nechat, že umí navodit atmosféru.

Akce Mojžíš (1964)

Plně souhlasím s tragosem. Na těhlech filmech jsem vyrůstal. Jednoduchý humor pro děti (tém nechci naznačit že jsem vyrostl do jednoduchosti), lehká zápletka a celkem slušná legrace. Taky snad jediný švédský film který jsem viděl.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Naprosto legendární příběh malého, lehce nadutého, vychloubačného ale rozhodně akčního četníka z malého města. To nejlepší z komediálních filmů dávných časů...

Fantomas (1964)

Baví se dvě babičky ve frontě v obchodu a jedna povídá: "Už jste slyšela že chytili Fantomase?" a ta druhá na to: "Hahahaha."

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Parodie jako žádná jiná. Vtipem i hláškami přetékající pohár zábavy blištící se v záři desítek hvězdných postav českého filmu ve mě zanechal velmi příjemný zážitek čtvrteční noci. Úžasná práce s barevnými filtry (pokud to nebyl kaz kamery) a texty písniček. Zároveň celkem koukatelné bitky apřestřelky, vezmu-li v potaz rok, kdy byl film natočen.