• Krátkometrážní

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Velmi zábavné, v některých detailech hodně reálné, takže není těžké se do postavy vcítit, krásná Carmen Electra a výborný komentář Vladimíra Čecha!

Záhada hlavolamu (1993)

Když jsem četl knížku, vytvořil jsem si obraz sám ve své fantazii. Když jsem viděl seriál z roku 1969, byl velmi podobný mému obrazu a ponořil mě do atmosféry, kterou jsem znal z knihy. Když jsem viděl tento film, měl jsem problém nepřepnout po 5 minutách program, protože v porovnání s knihou i seriálem jsem se prostě ve Stínadlech neocitl ať jsem se snažil jak jsem chtěl, nemluvě o šílených hereckých výkonech. Po několika dalších minutách jsem už radči přepl, aby se mi nevryl do paměti a pamatoval jsem si pouze již zmíněný seriál a knižní předlohu.

The Up In Smoke Tour (2000) (koncert)

Tato show v té době největších rapperských es je pro mě legendární záležitost a jestli ne nejlepší, tak jedno z nejlepších a největších vystoupení v historii hip hopu. Aby se na jedné show potkalo tolik legend a každý z nich předvedl tak vyvedené vystoupení, k tomu spousty featuringů mezi sebou a samozřejmě zavzpomínání na své kamarády a hip hopové kolegy s celou hřmějící halou....co bych dal za to tam být!

Drive (2011)

Film jsem viděl už asi třikrát a pokaždé to bylo lepší a lepší. Asi proto, že si člověk všímá více detailů, které mě nakonec donutily změnit hodnocení ze čtyř na pět hvězd! Gosling tu opravdu kraluje a to jak je přesvědčivý, i když toho z něj za celý film moc nevypadne, je prostě neskutečné. I když mlčel jeho pohled, mimika a oči mi přesně dokázali říct, co tím chce "říct", smekám! Carey Mulligan zde působí velmi sympaticky a i když zde není vyvedena jako nějaká sexbomba, málokdo by jí odolal. Konec jsem čekal malinko jiný, ale to filmu dodává šmrnc, k tomu přijemný soundtrack, prostě paráda!

Na tuhle nemám (2010)

No řekněte mi, kdo si nikdy neřekl větu..,,Na tuhle nemám". Když už nic jiného tento film by měl každému naznačit, že i když si nevěří, měl by to zkusit! Není to žádný filmový zázrak, ale jako oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet je to fajn. Občas jsem se i zasmál, jako například u hodnocení holek na škále od 1-10, což musim přiznat děláme kámošema občas taky :D Nebo obrovské mokré ústřici na kalhotech. No každopádně je to film průměrný, ovšem milý a koukatelný.

Román pro muže (2010)

Ve většině českých filmech se objevují stále ti samí herci, a proto je jednodušší filmy mezi sebou porovnávat, a toto je opravdu jeden z těch méně povedených...Párkrát jsem se uchychtl při společných scénách Jana Budaře s Filipem Čapkou a Donutil si odehrál svůj standart, ale jinak mi tento film nic nedal. Snaží se ukázat, že ne každý člověk, který umírá touží po tom nejlepším co může mít a užít si poslední dny naplno, ale po obyčejných věcech, které ho naplňují a přesto jsou tak jednoduché. Ovšem zpracování za moc nestálo...

Vyměřený čas (2011)

Od tohoto filmu jsem čekal hodně a to jsem taky dostal! V první řadě musím ocenit nápad nahradit peníze časem, který je velmi cenný i v naší realitě, ale tady je životně důležitý. Nikdy bych nevěřil, že z Justina Timberlakea se stane herec a ještě k tomu není vůbec špatný. A už vůbec bych nevěřil, že může být Amanda Seyfried tak krásná, zatím se mi nikde nelíbila, ale tady se to kostymérům opravdu povedlo, a tak mi dobrý pocit z filmu nekazilo to, že by mi nebyla hlavní ženská postava sympatická. Film předvádí v praxi již tradiční heslo, které už kdysi razil například Jan Žižka, a to bohatým brát a chudým dávat a tím změnit svět k lepšímu, jen zde je to podáno v nadčasové verzi. Film s velkým potenciálem, který byl z velké části naplněn.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Seriál, který u nás není moc známý, jsem objevil díky tomu, že byl vysílán na HBO a naprosto mě dostal! Sice jsem 70. léta nezažil, ale bavil jsem se královsky a to hlavně díky skvělým postavám, z kterých těžko někoho vyzdvihnout, protože všichni jsou opravdu skvělí...Kutcher tím odstartoval svou kariéru filmových "trotlů", mladičká Mila Kunis, která už tenkrát byla kost, Laura Prepon, držící pevnou ruku nad svým klukem Topherem Gracem, který hrál opravdu brilantně, věčně zhulený Hyde (Danny Masterson), cizinec Fez (Wilmer Valderrama) a v neposlední řadě Ericovy rodiče, kteří skvěle doplnili tuto hereckou omladinu. K nejlepším scénám seriálů patří ty, udávající se ve sklepě u Formanů, kde dospívající řeší své problémy a tím, že u toho konzumují alkohol a kouří trávu vznikají občas opravdu zábavné situace a nápady. Každému vřele doporučuji pro mě jeden z top 3 seriálů!

Půlnoc v Paříži (2011)

Ta atmosféra Paříže, kterou vytvořil Allen, do té snad ani není možné se nezamilovat. Romantika, dýchající na vás za každým rohem, doplněná skvělým soundtrackem, na který od shlédnutí filmu nedám dopustit. Hlavní postava Gil - spisovatel, kterému chybí to něco, kvůli čemu vždy spisovatelé do Paříže jezdili, aby to tam našli. Owen Wilson zvládl svou roli snílka perfektně, jeho nevěřící, udivené výrazy a ten pocit štěstí když se ocitne ve své vysněné době posouvají film zase o kus dál. Kromě Gila bych také vyzdvihl Marion Cotillard, která je naprosto kouzelná a Salvador Dalí v podání Adriena Brodyho byl také výborný! Mám rád rád filmy o spisovatelích, samotářích, jsem také velký snílek k tomu ta úžasná Paříž, sečteno podtrženo pro mě jasných 5*!