Guly Guly

Guly Guly

Lukáš Havlíček

Česko

1 bod

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Spiknutí (1997)

  Po pátém shlédnutí zjišťuju, že se tenhle film dostává do mých top 10, Mel hraje pošuka jako o život a Julia Roberts je pořád krásnější :-)

 • poster

  Doktor Živago (1965)

  Můj nejoblíbenější romantický film!!! Krásná Lara, zasněný Živago, krutá realita ruské revoluce a poetická nostalgie na pozadí nádherné hudby Maurice Jarreho ..... Vždy když slyším tu známou melodii, vybavím si scénu, v níž spolu milenci jdou válkou poničeným Jurjatinem je podzimní slunný den a okolo nich víří barevné listí........

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Most přes řeku Kwai (1957)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec :-) Excelentní Alec Guinness a William Holden v Leanově válečném velkofimu se předhánějí v hereckých výkonech, do toho všudypřítomná džungle a v ní za zvuků známého pochodu plukovníka Bogeyho rostoucí most. Prostě zážitek! Sice oproti knižní Bouleho předloze to v závěru most neustojí, ale zase výbuch mostu a následné filozofování lékaře Cliptona, který se zdá být jediným racionálně uvažujícím opět ukazuje absurditu války v plném rozsahu. Jeden z nejlepších válečných (protiválečných) filmů vůbec.

 • poster

  Gran Torino (2008)

 • poster

  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

 • poster

  Frajer Luke (1967)

 • poster

  Tanec s vlky (1990)

  Na pozadí skvělé hudby Johna Barryho jezdí poručík Dunbar nekonečnou zvlněnou travou, miluje Stojí s pěstí a nalézá smysl života. Film mě uchvátil už jako kluka a vždy, když si ho po letech pustím, je to pořád stejně silný zážitek. Jeden z mých top 5 filmů!!!

 • poster

  Nesmiřitelní (1992)

  Nejlepší, nejreálnější a můj nejoblíbenější Western! Skvěle natočený film o tom, jak to doopravdy na americkém západě chodilo. Skvělý je dialog po závěrečné přestřelce, kdy se Eastwooda ptá pisálek Rubinek, jak mohl sám odpravit pět lidí a čeká vysvětlení typu " protože jsem nejrychlejší nebo něco podobného ", ale místo toho se dozví, že zabiják Munny má prostě na zabíjení lidí štěstí... S tím pak souvisí i to, jak Hackman vypráví Rubinkovi ve vězení, že v přestřelce nevyhraje vždy ten nejrychlejší, ale ten, kdo má chladnou hlavu, což se pak bohužel pro něj projeví ve finálové přestřelce, kdy všichni jeho zástupci v rozčilení střílí jako o život, ale vedle, zatímco Eastwood si v klidu zamíří a všechny odpraví... Jinak nádherná hudba a skvělí herci Hackman, Harris, Eastwood a Freeman.

 • poster

  Apokalypsa (1979)