Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Kdo by neznal Divadlo Járy Cimrmana, skoro jako kdyby neznal u nás divadlo žádné. Tohle už stará česká klasika, kterou musí mít snad každý rád. Tvůrci Svěrák a Smoljak si tu střílí prakticky ze všeho inteligentním způsobem a vtáhnou tak diváka do děje dříve, než by stačil mrknout. Ač se jednotlivé díly liší kvalitou, vždycky je dobrá podívaná, co stojí za to.

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

Hercule Poirot je můj oblíbený knižní detektivní hrdina od Agathy Christie a na plátně tomu je zrovna tak. Taky proč ne, když jej ztvárnil Suchett, kterému role belgického detektiva přímo sedla jako dobře ušité tvídové sako. Atmosféra dobové tématiky přímo prýští jako čerstvě objevený zázračný pramen, který vyluzuje úžasné zvuky v podání bravurní hudby. Některé díly pravda nejsou tak podařené, ty zaslouží za čtyři hvězdičky, ale zbytek je za pět.

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Výborně komplikované a do detailu promyšlené tak, že člověka ani na moment nenudí. Už od samotného začátku nutí přemýšlet a zvažovat, kdo by mohl být vrahem. Takový díl Hercula už jsem dlouho neviděl a pravda, postrádal jsem jej. O hercích není nutné mluvit, byly skvělý jako vždy. Jasných 5/5.

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Rozhodně zajímavý a atypický závěr celé dlouholeté ságy. Nejsem zklamán protože by díl byl nějak špatný. To zas ne. Byl natočen fenomenálně s grácií a důstojností. Vyvrcholení bylo pak nadmíru excelující. Spíše mne trápí, že tím se uzavírá i jeden kruh zpodobněných knížek Agathy Christie. Zkrátka a dobře pocit, že další díly už nebudou a pokud ano, tak po tomto to už nebude ono. Každopádně za mne 5/5.

Agatha Christie's Poirot - Sloni mají paměť (2013) (epizoda)

Zpočátku jsem byl silně na pochybách, jak se příběh postupně rozvine, protože mi připadal docela zmatečný. Časem se ale ukázalo, že začal do sebe zapadat přesně jako jednotlivé dílky puzzle do sebe. Zrovna u tohoto případu tomu bylo tak obzvláště. Mile mě tak scénářem překvapil. David Suchet podal skvělý výkon a to beze sporu. Nemá důvodu v tomto případě nedat 5/5.

Agatha Christie's Poirot - Tragédie v Marsdonu (1991) (epizoda)

Vtipné a má to kvality Hercula Poirota, ale případ je poněkud nudný, krátký a nezajímavý. Dalo by se říci, že byl pro něj v tomto díle skutečně jenom "hobby" (jak Hercule sám řekl) a ne něco, co by mu potrápilo šedé buňky mozkové. Přesto se kvalita nezapře. Za mne 4/5.

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Vcelku zajímavé, nápadité, neotřelé. Má to všechny grády předchozích dílů + něco do sebe, co přinesla moderní éra digitalizace. Navíc se zde objevili staří známí, byť sehráli jen nepatrnou vedlejší roli. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že scénář byl trochu odfláknut. Případ mi připadal takový nedotažený. Nevím, zda je to chyba spisovatelky samotné, nebo scénáristy, avšak tak či tak, vliv to na výsledném hodnocení má. 4/5

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda)