Černá labuť (2010)

Pro mě to určitě neni film roku a to nejen kvůli tomu, že to je o baletu, což mi ve výsledku vlastně ani nevadilo, nicméně minimálně úvodní polovina toho moc nenabídne, nicméně Natalie Portman je natolik úchvatná ve svý roli a posledních 30 minut za doprovodu stále důraznějšího doprovodu hudby z Labutího jezera tak skvělých, že 4* nedám a jdu naplno do 5*.

Sociální síť (2010)

Nikdy bych nevěřil, že dvouhodinový zakládání Facebooku může být tak zajímavý a poutavý, že mi bude až líto, že už to trochu předčasně končí a dovysvětluje se to jen závěrečnýma popiskama.

Machete (2010)

Ten strašnej masakr je trochu rozmělněnej v těch 100 minutách, podle mě by tomu klidně víc slušelo jen 80 minut, každopádně po Planetě teror je to od Roberta Rodrigueze další pocta starým násilným béčkům a opět geniální záležitost. Danny Trejo tam zejména na začátku každýho síleně porcuje a kdo si nezamiloval mačetu kvůli Jasonovi Voorheesovi, tak kvůli Mačeťákovi si jí jistojistě zamiluje, nikdy by mě nenapadlo, že se daj useknout 3 hlavy jednim švihem. Navíc Mačeta neni jenom o Trejovi a jeho soukromých jatkách, ale skvělý jsou i Robert de Niro jako hajzlovskej politik nebo tradičně vyžranej Steven Seagal v roli drogovýho krále a nebo Cheech Marin jako nejhustší Padre v historii filmu, plus samozřejmě v tykovým béčku nesmí chybět krásný holky, což tu nádherně splňujou Jessica Alba a Michelle Rodriguez. Jediný co mě mrzí je, že Danny neukáže ten plášť plnej mačet a že finální duel se Seagalem je trochu odfláklej, ale to už bych chtěl asi moc.

Mastňák Boogie (2009)

Kam se hrabe El Superbeasto, ten je proti Mastňákovi Boogiemu jak neviňátko ze školky. Boogie je totiž absolutní kruťák, tuplovanej, vraždí nevinný důchodce, co ho otravujou, posílá na smrt děti, policajti se před nim třesou a schovávaj za stolem, jedinýho co ho zajímá jsou peníze a krev a během 82 minut vyřkne tolik drsnejch hlášek, že by to vystačilo do 25 filmů. Něco takovýho jsem ještě neviděl, od teď je Boogie jedna z mých nejoblíbenějších postav. -[Doktor]Ten muž je mrtvý! Použil jste škrtidlo? -[Boogie] Jo. Ale protože měl zranění na hrudi, dal jsem mu ho kolem krku. Obávám se, že jsem ho uškrtil.

Expendables: Postradatelní (2010)

Do prdele, čekal jsem řežbu, ale Sly to tady dokázal vyšroubovat do nebeských výšin, neuvěřitelná akční nálož, která začne téměř od první minuty a jakmile Dolph Lundgren vypálí svůj varovnej výstřel, tak je jasný, že nepřátelé budou nejen padat po stovkách, ale ještě nedopadnou v jednom kuse. Sice po první seznamovací akční půlhodince se to trochu uklidní a zbytečně se kecá, ale Sly diváka rozhodně nenechá usnout a zásobuje ho buď brutálním rozhovorem Willis-Arnold-Sly a nebo demoličním náletem smrti, nicméně to pravý peklo přichází až v závěrečný půlhodince, já už snad ani nic takovýho nečekal, ale když si to tam na férovku rozdali Stallone a Austin a řezali se tam hlava nehlava a do toho nakráčel Terry Crews s největším dělem ve filmu a rozmazal po zdech asi 15 šmejdů za 15 vteřin, tak jsem pochopil, že si mam pevně chytnou spodky a modlit se za přežití a měl jsem pravdu, to co tam Sly rozpoutal, to byly fakt akční žně, porcovalo se tam jedna báseň,demolovalo ostošest a nikdo nezůstal ušetřenej, každej dostal svůj díl násilný smrti, neuvěřitelný a ve světle tohohle mě fakt nezajímá, že tam je plno zbytečných a trapných keců, že příběh je krapet stupidní,že v prostřední části je pár slabších míst a že některý herci nejsou moc využitý, obzvlášť to zamrzí u Jeta Li a hlavně u Mickeyho Rourka, ale tohle zase vynahradí skvělej záporák Eric Roberts, měl by je hrát častějc a hlavně super drsnej Dolp Lundgren, kterej je tu kategorie sama pro sebe, ten řeže hodný i zlý bez rozdílu. Prostě jako správnej fanda béček, jsem si to fakt užil.

Počátek (2010)

Jestli Nolan neni v současnotsi nejlepší režisér, tak už nevim kdo. Počátek je jeho další geniální kousek, kterým válcuje i svoje předchozí díla a ruku v ruce s geniální údernou a gradující hudbou, spoustou scén, u kterých doteďka nemůžu uvěřit, jak mohly jít tak úžasně natočit (změna gravitace) a se složitým příběhem, kterej se pouští do velký hloubky, ale ve výsledku nakonec dává smysl, dělá z Počátku neskutečnej zážitek.

Experiment (2010)

Když jsem viděl hodnocení, tak jsem od toho nic neočekával a ono to bylo možná dobře, protože jsem nakonec dostal naprosto skvělý thrillerový drama, který téma vězeňských filmů rozšiřuje zase o kousek dál než bylo doposud nebo respektive, co já jsem doposud viděl. Celej příběh se odehrává ve smyslu vězeňskýho experimentu, kde se z lidu naberou zájemci a ti jsou potom umístěný do vězeňských prostor, přičmež jedna část lidí dělá dozorce a druhá vězně, což samozřejmě nebude dělat dobrotu, obzvlášť když role vězňů a bachařů jsou úmyslně(?) prohozený podle psychologických testů než jak by mělo být, neboli sadistický nevyrovnaný zmrdi jsou bachaři a ty normálně racionálně uvažující jsou vězni, navíc tu proti sobě stojí perfektní Adrien Brody v roli neustále se vzpouzejícího vězně a poti němu tu stojí naprosto geniálně hrající Forest Whitaker, kterej si svojí nečekaně nabytou moc naprosto úžívá.

Srbský film (2010)

Dokonale a geniálně natočená perverzita, která překračuje hranice snad všeho, co zatim bylo natočeno, navíc vše v perfektním vizuálu, vyrobenýho pomocí ponurých kamerových filtrů a celkově skvělou kamerou, vše pak ještě víc hecuje strašně zneklidňující hudba a ve druhý polovině nehorázně gradující příběh a krutě perverzní scény. Nicméně se mi zdálo, že ke konci se to Srdjanu Spasojevicovi trochu vymyká z rukou a zbytečně se mu posledních 20 minut až moc utrhlo z řetězu a nestíhá to ukočírovat, takže ve výsledku to nejsilnější, na co se film dlouho připravuje, nakonec nepůsobí tak reálně a trochu to zaostává za ostníma scénama, který mě doslova zatuhly v nevěřicím a přímo zírajícím pohledu.

Hollidei (2006)

Boj proti systému, proti nespravedlnosti, boj za svobodu a taky boj 6ti trestanců, přátel proti jednomu muži. Perfektní akční thriller s prvky drama, u kterýho je téměř hřích, že ho skoro nikdo nezná, navíc tak neskutečně vypjatý a perfektní finále se vidí málokde

A-Team: Poslední mise (2010)

No konečně, jak já se načekal na pořádnou akci a když už sem se dočkal, tak hned takovejhle mega nášup na mě připravili, já prostě čumim, po tak dlouhým půstu mě to málem odrovnalo, ale nakonec jsem se dostal zase do svý správný provozní teploty a byl jsem zase na svým akčním standardu, navíc ani scénář neni nějakej stupidní, má to správnej spád, švih a totálně monstrózní akci, že i Arnold by moh závidět. K tomuhle filmu se dá dát jediná rada - držte si koule a čepice, pokud nějaký máte, rozjíždíme se. Já žádám spravedlnost a další díl.