Zamilovaný Shakespeare (1998)

Moderní romance v historickém hávu. Sice absolutně nevyhledávám tenhle typ filmů, ale tohle se skutečně povedlo na výbornou.

Čokoláda (2000)

Na málo filmů skutečně tak perfektně sedí hodnocení poetický, jako právě na Čokoládu. Navíc to spojení Johnny Depp a Juliette Binoche, Francie. Prostě lahůdka pro filmové fajnšmekry, kteří si chtějí u sledování filmu rozjímat.

Anglický pacient (1996)

Film Anglický pacient mě příliš neoslovil a tak hodntím spíše filmařinu jako takovou. Nějak prostě nemůžu to spojení romantiky a válečného snímku.

Jentl (1983)

Barbru Streisand nijak zvlášť nemusím, ale tohle je naprosto skvělý film se skvělým příběhem, který má skutečně hloubku. A raději místo čtení tohoto komentáře si to jděte pustit.

Návrat idiota (1999)

Jediné co je na tomhle filmu skvělé je casting. Obsadit totiž do role idiota skutečného idiota, to měl režisér skutečně skvělou ruku.

Večer tříkrálový (1996)

Velmi nedoceněná a velmi jako by skrytá záležitost, která si ale určitě zaslouží pozornost velmi širokého publika. Večer tříkrálový, ve kterém neuvěřitelně září Helena Bonham Carter.

Tootsie (1982)

Modlím se k Bohu, aby přišel den, kdy Dustin Hoffman už nikdy nevezme žádnou roli, ve které by se musel převléknout za ženu...

Návrat do Cold Mountain (2003)

Tohle už tu prostě hodněkrát bylo a pořád se to točí dokola. Nevím proč by to mělo být tak geniální, jak se někdo snaží, aby to vypadalo. Respektive nevím čím by to mělo být tak geniální, protože to rozhodně není originální.

Milionář z chatrče (2008)

To mi teda vysvětete v čem tkví ta genialita Je to vlastně o indickém poplákovi, co ale neztratil svůj "střevíček". Dle mého naprosto tuctová zálěžitost, které je věnována absolutně zbytečná pozornost. To, že je v Indii bída a prodali by tam isvou matku, aby z toho něco ve slumech měli, to už vím a neoptřebuju na to film.