Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Hezké kresbičky, vtip, snad i trochu poučení. Jestli se to líbí dětem je otázka. Mám dojem, že toho ví více o prababičce Harryho Pottera než o Karlovi IV. Je to jako se semináři v divadle Járy Cimrmana. Kdo neví o dějinách nic, těžko se bude bavit.

Doznání (1970)

Reálie Prahy roku 1951 působí trochu legračně, jinak ovšem nemá film skoro žádnou chybu. Byla to divná doba...

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nejkrásnější česká (východoněmecká) filmová pohádka. Něžná Libuška Šafránková jezdí na koni jako Josef Váňa, střílí z kuše jako Wilhelm Tell... hm... kdyby byla natočena tato pohádka dnes, nejspíš by ovládala i nějaké to bojové umění. Princ Trávníček s mentalitou 12letého skautíka, miluje válení se ve sněhu s kámošema, považuje Popelku za chlapa a nerad se učí... budoucí král jak má být. Ještě, že máme republiku.

Na tý louce zelený (1972) (divadelní záznam)

Nic proti umění Járy Kohouta, ale Jarda Štercl se mi líbil víc.

Hledání ztraceného času (1991) (seriál)

Pan Karel Čáslavský ukáže dokument, řekne co to je, kdy to bylo natočeno, když si není jistý, řekne, že si není jistý. Na rozdíl od mnohých dokumentů, zvláště válečných, které ukazují stále stejné záběry a komentáře mluví o rozdílných událostech.

Pelíšky (1999)

Ve scénce z léta 1968 si Emílie Vašáryová a Jiří Kodet prohlížejí Mladý svět č.8, ročník 1969, ve kterém je představována první vláda České socialistické republiky....

Bambinot (1984) (seriál)

Špičkoví herci, vtip, neobvyklý námět, rozhodně žádná nuda. Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení.

Muži na hranici (1968)

Solidní, u nás nepříliš známý western, byl v televizi uveden v devadesátých létech pod názvem "Muži na hranici".

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Téměř dokonalá rekonstrukce Velké francouzské revoluce. Po shlédnutí tohoto filmu má člověk pocit, že takhle nějak to tehdy bylo.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Vtipná a chytrá sci-fi komedie. Scéna, v níž Hitler vidí svůj vlastní konec, nemá chybu, stejně tak M.Rosůlková a O.Šimánek v roli amerických turistů.