• Thriller

Armageddon (1998)

Ako ja nechcem byť veľmi zlý, ale nerozumiem, ako sa toto stalo klasikou? Má pri tomto rovnaký pocit ako pri Indym. Nesúrodá píčovina, ktorá od polky prestane dávať zmysel, zbytočne sa to naťahuje, robí sa tam zbytočná dráma aby to skončilo presne tak, ako to má od začiatku skončiť. Prečo filmy, ktoré nedávali zmysel sa stali klasikami? 3 z 5

Bowling Saturn (2022) odpad!

Čo toto bolo za píčovinu? ODPAD!

Moc druhých šancí (2023) odpad!

Baseball a rodina na drogách, lebo inak sa to nedá vysvetliť. Najhorší dokument z ich dielne. ODPAD!

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Megan Fox. Je lepšie, keď sa fotí. Uvedomuje si, že má cecky a nebojí sa ich použiť. Prečo ju ale stále niekto obsadí do filmu?? Elitná vojanda ide do misie v latexových legínach a holými krížama? A jej autorita pri velení tímu je, no neni. Najhoršie na tom je, že toto je minimálne druhý film, kde mala takúto vodcovskú postavu a obidva sú napiču. Áno, pri trojke som si myslel, že keď celý tím dokázal vyliskať armádu aj s tankáma, že to je už dno. Nie, tu, jeden Statham, prestarnutý ale stále mrštný, dokáže sám vyliskať, no všetkých. Zvyšok je smiešny komparz, kde jediný badass je Lundgren nad hrobom a zvyšok už len pozbierali z ulice tých, čo im to podpísali. Porovnajme to s jednotkou a myšlienkou, prečo ten film vznikol. O efektoch a greenscreenoch sa ani nebudeme baviť. Aby takúto amatérčinu niekto vypustil von a tváril sa, že je to ok a vyzerá to perfektne, nemám slov. Nedovolím si povedať, že je to najhorší film série, ale keby už nikdy nevznikol žiaden ďalší, neprotestoval by som. Kino je úplná zbytočnosť, dokonca ani Meganine bradavke na konci v bielom tričku za to nestoja O chvíľu budú aj tak fotky všade. Ultraslabé 2 z 5 (CC, VIVO, premiera)

Bod obnovy (2023)

Plán obnovy, teda pardón, Bod obnovy je české sci-fi. To je asi tak všetko, čo je potrebné vedieť. Nie je to zlé, vizuálne sa s tým vyhrali, sú tam aj zaujímavé vychytávky. To je všetko v pohode, len na príbehu to dosť pokulháva. Nie to s tou obnovou, síce to nie je úplne originálna myšlienka, ale dobre spracovaná. Ten balast okolo je taký že... Veľmi to chce byť krimi, ale dejú sa tam veci, čo nedávajú zmysel, absentuje akcia a skôr to ťahajú do roviny, že zamysli sa nad životom. Ani tie zvraty na záver a esá, ktoré ťahá hlavná hrdinka (čo herečku absolútne nepoznám) z rukáva, z noháva, ma už nedokázali prekvapiť alebo nadchnúť. Ako režisérska prvotina to nie je zlé. A vypichol by som titulnú (???) pieseň, ktorá ide na záver. Lepšie 3 z 5 (CC, VIVO, premiéra)

Malá vlna (2022) odpad!

Perfektne sa mi pri tom vysávalo a vyberal som si turistické boty. Veľmi hodnotný film. ODPAD!

Přízraky v Benátkách (2023)

Atmosféricky asi najlepšie. Čím viac to Ken točí, tým viac sa do toho dostáva. Komorné, temné, strašidelné, možno so slabším obsadením, ale o to viac napínavejšie. Vrah je niekde v polke jasný, chýba už len to pozadie a to sa odhaľuje skoro do poslednej minúty. Baví ma tento moderný Poirot, baví. 4 z 5 (CC, Vivo)

Freestyle (2023)

Film o tom, ako sa za dvanásť hodín dokáže život úplne posrať. Aby toho nebolo málo, všetko na čo siahnete, sa tiež posere. Chalanovi nevyšla ani jedna akcia, ani jeden plán, nič. Celé to má však taký divný, poľský vibe, na ktorý som si nezvykol. Cením však porábku. Pocitovo za dva, ale boli tam cecky a Rytmus, takže 3 z 5