• Thriller

Marco (2021)

Severská krimi s českými cigánmi. Presne tak ako to znie, presne také to bolo. Dlhé, mdlé, čierne a bez tempa. 1 z 5

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Konečne akčňák, ale čistokrvný, pri ktorom som fandil záporákovi. Zničenie všetkého živého na planéte v dnešnej dobe neznie tak zle. Má to zaujímavý námet, neustálu akciu, povinné žvásty, rasovú diverzitu a otvorený koniec pre prípadnú dvojku na Shitflixe. Škoda scenáristických barličiek a takej celkovej nechuti priniesť okrem námetu ešte niečo nové. Silné 3 z 5

Panství Downton: Nová éra (2022)

Tak ako pri predchádzajúcom filme. Ako film to funguje, ale pokiaľ ste nevideli seriál, nič vám to nedá. Tu je pridaná hodnota len prechod z nemého na dabovaný film. 2 z 5

Neuvěřitelný přítel (2022)

Stále lepšie ako Marry me. Aj keď tu chémia nefungovala a je len otázka, či to bol zámer alebo nie. 2 z 5

Nástupce (2021)

Dobrý námet, dobrý scenár, dobrý príbeh, pekné uniformy a unikátna spomienková miestnosť. S tým príbehom a so zápletkou sa dalo podľa mňa vyhrať viac, toto bolo veľmi priamočiare a keď sa už nevedelo že čo, tak hlavný hrdina zapol mód geniality a rozlúštil záhadu, len tak. 3 z 5

Otec nevěsty (2022)

Film mi celkom sadol, nakoľko riešim podobnú situáciu. Držalo sa to, neuletelo to do extrému, malo to aj myšlienky a tak. Na strane druhej, na rýchlo upečený záver v štýle jedného záberu to celé pokazil a pochoval. Oddychovka, ktorá ale mohla byť kratšia. 2 z 5

Hlas lásky (2020)

Z počiatku by si jeden povedal, že aký nenápadný snímok o jednej z najväčších speváčok našej doby. Nikto o tom filme nepočul, žiadne kino, žiadny boom. Ale potom, čím dlhšie to plynie, tým je jasnejšie, prečo to tak bolo. Všetko povedané skratkovito, žiadna chémia, zvuk nesedí s tým, čo sa deje na plátne, otravná matka a hlavne príbeh, ktorému sa nedá veriť. Do toho všetkého mi to prišlo ako fan projekt hlavnej herečky, ktorá si to napísala, zahrala a ešte aj zrežírovala. Netreba zabúdať ani na zem pôvodu, to je veľké merítko. Takže dá sa to dopozerať, ale nič sa nestane, keď aj nie. 2 z 5

Životní trefa (2022) odpad!

Žid Sandler už bere hocičo. Ďalšia športová dráma o športe, ktorý nemusím. Film, be ktorého by som sa zaobišiel. ODPAD!

Kolej (2021) odpad!

Toto by v Mlynskej na Šturáku natočili za dva dni a bolo by to svižnejšie, kratšie a s lepším dejom. Takže trpíte tu spolu s nimi, tiež by ste si niečo vypili a celý čas vám ide v hlave, že tie intráky v blave vyzerajú lepšie, dokonca aj tie najhoršie neprerobené izby. A ešte je to aj Rusko, takže o chvíľu ich čaká povolávací rozkaz. ODPAD!

Vem si mě (2022)

Strašne od reality ustrelený film. Ale JLo vyzerá vždy dobre. 2 z 5