• Thriller

The Inhabitant (2022)

0%jumpescare, 100%píčovina. Len za ten dobre zahratý koniec 1 z 5

Great White (2021) odpad!

Diana Klamová a Meťjú MekKonegy s dvoja ryžožrútmi a jedným vyblednutým zberačom verzus dva žraloky na otvorenom oceáne. Presne tak. Rovnako ako to znie, presne taká istá píčovina to bola. Skvelý podmaz, neoplatí sa tomu venovať pozornosť. ODPAD!

Chyby (2021)

Veľmi dobrý film, taký na zamyslenie. Postavy majú hĺbku, nekonajú nerozumne, všetko má a dáva zmysel. Príbeh je tiež skvelý, lebo ako, je to situácia, s ktorou sa dá stotožniť, minimálne sa nad ňou zamyslieť systémom keby bolo keby. Obsadenie super. Skoro by som až povedal, že skvelá festivalovka vhodná na export, ale asi sa tak nestalo, kto vie prečo. 3 z 5

Grand Prix (2022)

Pekná ukážka, že aj roadtrip sa dá spraviť vtipne, inteligentne, s myšlienkou a dobrým obsadením. Ja som sa pobavil, Kozub a zvyšok perfektní, rozumná minutáž. Čo viac si priať. 3 z 5

Betlémské světlo (2022) odpad!

Sverákovci by sa na to už mohli vyjebať. Zapol som to len kvoli Kozubovi, a on tam bol 3 sekundy. Ramba našťastie ukázala cecky, ale v tento snímok sa nedá zachrániť ani tým. ODPAD!

Sisu (2022)

Fínsky vyžitý Rambo so pšikom, kvetnatými dialógmi a odmietaním smrti. Určite to je zábava, hlavne tá T-55 v 1944, na tom som sa bavil celý film. Má to fajn momenty, ale trpí to detskými chorôbkami, ako nepresnosť streľby, nezničiteľný hlavný hrdina, odfláknutými detailami a klasickou gradáciou bez prekvapenia. Nakoľko to nie je ani veľmi vizuálne pôsobivé, kino môžte vynechať. Z fínského štýlu kinematografie to veľmi nevybočuje, dokonca si to ani extrémne neulecí a pohybuje sa to tak medzi, preto "len" 3 z 5 (premiéra, Kino Mladosť)

Oběť (2022) odpad!

Viete, keď chcete oscara, obsadíte retardov, zberačov a inú háveď, dej buď holokaust alebo rakovinka a soška je doma. Blaško splaško chcel lva a slnko, tak zobral trend, ukrajinu a cigánov a hopsa šupsa, slnko je doma. Češkovia mu na tento kalkul našťastie neskočili. A ten čurák ešte urobí takýto film, ktorý je ako náboj do dezolátskych hovnometov. ODPAD!

Maigret a záhada mrtvé dívky (2022)

Tu je to skôr o identifikácií obeti a o náhode pri odhalení vraha. Beanové príbehy ma bavili viac. 2 z 5

Riško a Fučo: Na konci cesty (2020)

Chalani z Míru si sfilmovali divadelnú hru, asi. Pre bežného diváka asi nepozerateľné, pre niekoho, kto už ich trochu pozná, asi hej, ale je to bolesť. A ani vtipné to veľmi neni. 1 z 5