Lars a jeho vážná známost (2007)

Tady jsem se bavil od zacatku do konce! Bianca do maleho mestecka zapadne s gracii, jakoby se tam narodila. Po precteni nametu, si muzete myslet cokoliv, Lars a spol. vsak funguji dokonale. Rozesmalo me to, neni co vytknout.

Škaredí, špinaví a zlí (1976)

Sympaticka mi tedy nebyla zadna z cele rady postav. Ale musim rict, ze me ty pohnute osudy bavily a celkove to utvari vybornou atmosferu, kde proste italsky temperament okamzite najde sve misto. Scola vedel, co se divakum bude libit.

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série)

Namet je natolik silny a zajimavy, ze uz to slo jen spatne natocit. A to se nastesti nestalo. V serialu se podrobne seznamime s minulosti pachatele, vztahu v rodine a s jeho pracovnimi "uspechy". Tak i s nekterymi obetmi. Zde mam prvni vytku, proc se tomu hluchonememu klukovi venovala vice jak desetina serialu? Muze se zdat, ze pak uz je hlavni postava upozadena a serial na prvni pohled muze ztracet tempo. Ale pohled k sousedce, rodicum, veznum... je taky zajimavy a dotvari uceleny obraz k tomuto silenci. Asi neni potreba si to nekdy poustet znovu, ale dojem to udelalo.

Naslepo (1965)

Film, ktery nemuze nikoho urazit a pokud ano, tak Claudia Cardinale urcite ne:-). Na me uz moc blaznive, ale nenudil jsem se. Zapletka dobra.

Pásla kone na betóne (1982)

Film zaujme hezkou kamerou a skutecnymi realiemi ceskoslovenskeho socialismu. Neurazi ani herecke obsazeni. Namet taky neni spatny, ale zpusob, jakym je odvypraveny... Dalsi z rady slovenskych filmu z obdobi normalizace, ktery je pro drtivou vetsinu divaku nestravitelny. A to plati pro divaky dobove, tak dnesni. Tady tak vysoke hodnoceni nechapu.

Brancaleonova armáda (1966)

Na prvni dojem to vypada jako uplna kravina. Jednotlive dobrodruzstvi jsou ale vesmes velmi vtipne. Byt olympiada v dabingu, Filipovsky by nemohl prohrat, neskutecne!

Vyšehrad: Fylm (2022)

Vzhledem k blaznivemu nametu a uspesnemu serialu, ktery Fylmu predchazel se to dalo cekat daleko horsi. Za me povedeny pocin, ktery muze byt vtipny pro kazdeho, kdo na tuto hru pristoupi. Nasi reprezentanti jako krovi taky nemohou urazit. Za me poctive tri hvezdy, lepsi nez vetsina nasich komedii.

Tajemství Nikola Tesly (1980)

Hodne povedeny zivotopisny film o Teslovi. Vice nez solidni vyprava a herecke obsazeni v cele s Wellesem. Moc pekny film.

Neodeslaný dopis (1960)

Kdyz jsem si precetl o cem film je a ze ho reziroval Michail Kalatozov, kteremu jsem dal v minulosti dvakrat pet hvezd... Nemohl jsem se na Neodeslany dopis dockat. A jak uz to tak nekdy byva, nemohu se ubranit zklamani. Tvurci hraji na artovou notu a to az tak, ze jsem to hlavnim hrdinum proste neveril.

Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)

Silny namet, ktery je vyborne zpracovany. Dobove zabery jsou velice dobre zakomponovane do deje a vytvari tak autentickou atmosferu. Dialogy straniku jsou bezchybne. Film, ktery ma atmosferu a ma co rict! Solidni vyprava. Kdyz opomenu postsovetskou kinematografii, tak mam pocit, ze Polaci natocili vice kvalitnich filmu nez zbytek postkomunistickych statu, vcetne nas.