Rambo: První krev (1982)

Nikdy nezapomenu, jak jsme se v detsvi ve skole hadali, jestli je Rambo skutecny clovek ( pochopitelne, ze byl:-) ) a zda by prepral Komanda... No, u me by vyhral Rambo! Asi po deseti letech jsem se podival na tento film znova, uz jsem se sice usmival a nebral ho smrtelne vazne, s trochou nostalgie vsak musim rict, ze alespon prvni dil teto, jeste trilogie je povedeny akcni film, tolik charakteristicky pro USA osmdesatych let. Zvlaste prvni pule filmu se mi libi dodnes. Takovy film uz by v Americe asi nikdo nenatocil ( alespon s takovym komercnim uspechem ), kde si nejaky typek, kdovi odkud dela z americkych policistu trhaci kalendar...

Ducháček to zařídí (1938)

U me dlouho opomijeny film, ktery me skutecne zaujal svym vtipem, hereckymi vykony. Idealni film pro vikendove odpoledne.

Táto, sežeň štěně! (1964)

Moc se mi nechce verit, ze tento film nekdy zaujal sirsi masu deti v Ceskoslovensku a pro dnesni deti je to nevysilatelne. Celkem obdivuji, ze jsem vydrzel do konce.

Roming (2007)

Jedna hvezdicka panu Vejdelkovi za odvahu. Mozna je chyba ve mne, nikdy jsem ale nepochopil, proc je pan Labuda tak uznavan za herecke vykony, mne se zda, ze umi hrat jen jednu a tu samou roli ( cest vyjimkam, treba Vesnicka ). Bolkovi se zase divim, ze do tohoto filmu vubec sel, i kdyz to NIC melo stat na nem. Herci me tedy nezaujali, scenar je nulovy a smat se Stanovym picovinam bavi mozna prvni dve vety. Je sice mile, ze se v posledni dobe toci relativne dost ceskych filmu, nez takove braky, to si radeji pustim neco pro pametniky:-)!

Gosford Park (2001)

Film mel urcite dobrou atmosferu se spoustou sympatickych hereckych vykonu. Me ale cely dej vcetne vrazdy nechal chladnym a moc dobre nechapu Altmanovu oblibenost. I kdyz dejove je to znacne rozdilne, tak mi film trochu pripomina Rodinnou oslavu a malinko i Fanny a Alexander a to jsou u me filmy uplne jine souteze.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Uz moc blazniva komedie, ktera me nijak nezaujala, az na Annie Girardot a klasicky dobreho Louise.

Warholka (2006)

Vyborna hudba, Andy jako pravy, skvela kamera a atmosfera... Jsem moc rad, ze tento film vznikl, avsak k uplne dokonalosti mi neco chybelo... a nebyla to katastrofalni citelnost titulku v kine!

Drž hubu! (2003)

Komedie s vynikajicim hereckym vykonem obou hlavnich hrdinu, tim to ale pro me skoncilo. Krome par malo vtipku jsem se uz jen i pres kratkou stopaz hodne nudil, scenar dost slaby.

Daleká cesta (1948)

Tento film skutecne v mnohem predbehl svou dobu a dat mu jen o malinko vetsi pribehovy prostor, vubec by se neztratil v dnesni tvorbe, ba naopak, zde by vynikl a rozzaril se.

Tajnosti (2007)

Na tento film jsem se do kina opravdu tesil a doufal jsem, ze po delsi dobe uvidim nejaky novy povedeny cesky film. Po tomto filmu ale pomalu zacinam lamat hul. Nase filmy jsou vsechny jako pres kopirak, slaba dejova linie, nepresvedcive zahrane role ( az na dceru v podani Marty Issove ) a nebo letecke zabery na Prahu- ty jsou v kazdem druhem filmu. A to, co Bittova stihne v roli Julie v jednom dni je taky neskutecne. No, asi jsem cekal moc. Klasicky prumer, bohuzel/bohudik.