Muž se železnou maskou (1998)

Tak už víme kdo byl předchůdcem Iron Mana :) Takové muže se železnou maskou by potřeboval celý náš parlament. Kompletně vyměnit! Nejlepší na celém filmu je výprava a kostými, vše ostatní je čistý průměr.

Ocelová pěst (2011)

Když jsem zjistil že film je o robotích zápasech, nesmírně jsem se na něj těšil. Ale zklamaly mě především dvě věci. 1) Roboti - Ti mohli být mnohem více vymakaný, srovnávat je s robotami Baye prostě nelze. 2) Naivita celého filmu která přímo bije do očí. Korunovaná proslovem kluka po vyhraném zápase k jedné zbohatlé ženské. Vyzdvihnu vhodně zvolenou muziku k jednotlivým scénám, a nápad bojovat v ringu místo lidí s roboty. Po přepojení mozku na funkci automat s popcornem v ruce, jako oddychovka nakonec proč ne.

Spláchnutej (2006)

Příběh o tom jak se bohatý myšák do hazjlu dostal. Tvůrcům se podařilo vytvořit animaci která je kombinací plastelínové grafiky a typické Dream Worksové animace. Originalita příběhu je slabá, za to sympatický britský humor tu má spoustu prostoru. Jako celek to však funguje velmi pěkně a 80 minut uteklo jako voda. Svižná animovaná jízda, která má tempo i místo pro nějakou tu pěknou písničku. Nikdy by mě nenapadlo, že budu nadšen když se ve filmu objeví slimáci a ještě k tomu zpívající.

Mr. Brooks (2007)

Mr. Brooks je taková starší a nevylepšená verze Dextera Morgana, v podání Kevina Costnera. Ještě v době kdy nepracoval u Miamské policie. Neuměl to pořádně s nožem, neměl ani svoje sérum, a tak si musel vystačit s pistolí a igelitovým pytlíkem.

Vrchní, prchni! (1980)

"Už zarůstám vousem a vrchní už jdou sem, už slyším je jít blíž a blíž" Vždy když jdu kolem nějakého knihkupectví vzpomenu si na " Vyučil jsem se jako knihkupec, pak jsem nastoupil jako knihkupec a jsem pořád knihkupec". Když vidím někoho jak myje auto nebo ho dává do čistírny :) vzpomenu si na "Pane Pařízek ty ostřikovače a stěrače nemusíte hlásit to přece vidíte. Díky. Erno ty ostřikovače a stěrače hlásit nemusíte to přece vidim. Klakson Troubí!" :) Vždy když vidím hadraplán, velorex, nebo pokud chcete prchající stan, vzpomenu si na Vrchního. A to je jen důkaz toho, že na tenhle film se prostě nikdy nezapomene.

Zase bude fajn (2001)

Film který je špatný snad ve všech směrech. Hodně nevydařený pokus o romantické drama, které má mít ještě k tomu údajně komediální prvky, jak jsem se později dozvěděl z popisu. Dokonce i Courtney Cox byla špatná a nesympatická. Taky jsem vůbec nepochopil jakej smysl měli ve filmu ty "dementi". Štvali mě všechny postavy, když k tomu ještě přiřadíme nudné dialogy, tak mi z toho vychází, že moc horších filmů jsem v životě neviděl.

Hledá se Nemo (2003)

Jediný animovaný film který mi naplno rozmetal city, i nějaká ta slzička tam byla. To mluví asi za vše. Malý Nemo byl tak roztomilý ( i díky kouzelnému českému dabingu) že bych ho snad samou láskou nejraději utopil. Nevím které místo je na světě nejkrásnější, ale vím že v animovaném světě je to "Pixarovský" oceán.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Nabij mě. Cože? Prostě mě nabij! Přejmenovat film by nebylo na škodu, třeba na "Nasereš Stathama nepřežiješ". Jason alias Chelios samozřejmě nesmrtelný jak jinak. Totální šílenost tenhle film ale já se chlámal snad ještě víc než u jedničky. Samý tlustý černoši, děvky, pasáci, rejžožrouti, a ty "Fucky" už jsem pak radši ani nepočítal. Statham se mi v žádných filmech nelíbil víc než v Zastav a nepřežiješ.

Apokalypsa (1979)

Vzhledem k názvu filmu, hodnocení, a délce jsem očekávál strhující válečné dílo, masakr, prostě film který mě smete z povrchu zemského. Kdybych dopředu věděl jak budu na konci zklamanej (i když to je slabý slovo, spíš nasranej) tak bych do toho snad nikdy nešel. Film mohl trvat klidně třeba o hodinu a půl méně, protože drtivá většina je taková nuda, kterou jsem už dlouho neviděl. Jsem hodně zklamanej že ani nevím co bych napsal dál, fakt mě to mrzí protože zrovna Apokalypse jsem dával šance že by se třeba mohla probojovat do mé "Top 20" , žádnému jinému filmu bych nedal s takovou chutí 5* ale prostě nemůžu jinak. Začátek nebyl vůbec špatnej, v duchu jsem si říkal až se to rozjede tak to bude pořádná jízda. Ale ten celej příběh byl tak moc stupidní že jsem nad tím jen kroutil hlavou. Hodně lidí píše jaká to byla jízda, no možná tak v trabantu a to ještě s propíchanými penumatikami. Klidně by se film mohl přejmenovat na "Nudokalypsa". Všemu nasadil korunu Marlon Brando, který tam na konci plácal takový sračky, při jejichž poslouchání jsem si myslel že snad sedím v našem parlamentu a poslouchám projev našeho pana premiéra. Konec je snad jedním z nejhorších který jsem kdy viděl, z tohoto filmového zklamání se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho. Pokud bych si měl sestavit osobní žebříček filmů "Největší očekávání=Největší filmová zklamání v životě" tak Apokalypsa vyhrává jasnou zlatou medaili.

Hačikó - příběh psa (2009)

Zpočátku jsem si říkal co na tom je, a tohle mě má jako rozbrečet? Ovšem když si člověk uvědomí jaké může vzniknout pouto mezi zvířetem a člověkem, tak jsem se slzám neubránil. Tento film varuje: Jsem smutný, dojemný a dívání se na mě může způsobit emoční destrukci!