Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Depresivní a silné drama o matce, která i přes veškerý odpor okolí, stojí za svým synem, jenž už v dětství vykazoval známky agresivity, které v dospívání vyústily v krvavou tragédii. Nejlepší výkon Tildy Swinton.

The Day Before Disclosure (2010)

I přesto, že jsem se těšil na pořádnou porci záběrů létajících talířů a dočkal se spíše rozhovorů se specialisty na legendu o UFO, jednalo se o povedený i poučný dokument.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

I přesto, že to je již třetí pokračování a vše je založeno na tom, vyždímat z toho co se dá, jedná se pořád o slušný a zábavný animák, který potěší hlavně skalní fanoušky série, kterou proslavila veverka a její neústálý hon za neposlušným žaludem (i zde si jí divák užije víc než dost). Bohužel však nemá film nic (vyjma nového příběhu a nových postaviček) čím by se výrazně odlišoval od předchozích příběhů a já už ani nevím, o co šlo v těch předchozích.

Černý den v Black Rock (1955)

Ještě než se Sturges proslavil klasikami "Sedm statečných" a "Velký útěk", natočil napínavou detektivku o buldočím, jednorukém detektivovi, který ve westernových kulisách, řeší velký případ i přes nevoli všech obyvatel, zapadlého městečka.

Indie Game: The Movie (2012)

I přesto, že nezávislá videoherní scéna není mým šálkem kávy je "Indie Game" jedním z nejzábavnějších a nejpoutavějších dokumentů co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Film se zabývá několika nezávislými tvůrci (teď si vzpomenu jen na tvůrce originální hry Braid) a jejich čekáním na úspěch, jimi vyrobených her. Žádné velké odsuzování megaspolečností, vyrábějících AAA tituly ale zábavný pohled na nezávislé tvůrce se kterými by si nejspíše většina normálních pozemšťanů neměla co říci ale přesto pochopí jejich záměry a budou jim držet palce a doufat v jejich úspěch.

Frankie a Johnny (1991)

Pacino a Pfeiffer po 8 letech opět spolu, tentokrát však vyměnili drsnou gangsterku za citlivé romantické drama. Herecky a scénáristicky povedené ale pro mě zbytečně dlouhé a pomalé.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Po dlouhé době hororová zombie komedie, tentokrát v britských exteriérech. Nejedná se o žádný zázrak a humoru snímek také mnoho nenabídne ale pro diváky odchované na starých Jacksonovkách, by se díky řadě morbidních a slušně udělaných scén, mohlo jednat o takový malý, zábavný filmeček.

Amazing Spider-Man (2012)

Nejlepší charakteristika a zhodnocení tohoto snímku není dobrý nebo špatný, nýbrž zbytečný. Nedá se říci, že by se divák nudil -ačkoliv o nadšení, také nemůže být řeč- ale po celou dobu sledování jsem si musel říkat, proč snímek vznikl, když vše co diváci očekávali od filmového zpracování slavného komiksu, jim před lety přinesl Sam Raimi v mnohem povedenější a zábavnější formě. Pokud však zapomeneme na předchozí zpracování, stále se na film dá koukat jako na slušný, poměrně zábavný snímek, který se v některých ohledech od Raimiho verze liš,í ale nikdy nejde svou vlastní cestou a nepůsobí tak efektivně (ačkoliv rozpočet na filmu vidět je). Pokud by se ve filmu objevilo více zábavných scén typu souboj v knihovně (výborné cameo Stana Lee) a nepůsobil by snímek jako slabší Dejá Vu, nebyl bych tak přísný. Slabší 3* a doufám, že se nebude jednat o novou sérii.

Patrola (2012)

David Ayer si udělal jméno, díky scénáři k oskarovému "Trainning Day", který ukazoval odvrácenou tvář tvrdé policejní práce. V podobě režiséra si pak utvrzoval pozici vypravěče drsných příběhů o (ať už poctivých nebo nepoctivých) policajtech, kteří se nebojí použít zbraň. Teprve "Patrolou" se ale snaží onu tvrdou práci, ukázat divákům v co nejreálnějším podání a vypráví "obyčejné" dny obyčejných poldů v drsných ulicích L.A., kde jsou vraždy a drogy na denním pořádku. Ukazuje všemožné druhy policejních zásahů, honiček, domácího násilí, vražd a jen tak mimo rozehrává příběh o drsném gangu s velkým arzenálem a slovem "fuck" na jazyku. Avšak celý tento příběh je zde pouze pro to "aby se ve filmu něco dělo a mohl mít nějaký konec". Větší část je opravdu věnovaná "standardní" policejní práci a je to možná dobře, protože díky působivé vizuální stránce, (ruční digitální kamera, kamera upevněná na zbraních, před obličeji hrdinů apod.) snažící se vzbudit co nejreálnější dojem se na film opravdu pěkně dívá a i ústřední dvojici se dá snadno uvěřit, že to jsou obyčejní chlapi, dělající nebezpečnou práci. Nebýt pár slabších míst, mohlo to být za plný počet.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Originální sci-fi s výborně promyšleným hlavním nápadem, který se bohužel po první (vskutku výborné a svižné) třetině začne vytrácet, aby mohli tvůrci začít vyprávět úplně jiný příběh o změnách přítomnosti, které by mohli mít neblahý vliv na budoucnost. Gordon-Levitt fajn, Willis překvapivě nevyužitý, celkový nápad, tak napůl. Přesto působivá sci-fi, která nutí přemýšlet i při 2 a 3 shlédnutí.