Lancer

Česko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 7.4.2019  22:23
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Dlouho jsem se zdrahal se do Pernikoveho taty pustit. Pak to byla neskutecna jizda. Serial funguje na mnoha urovnich - vztahove, psychologicke, akcni, komedialni. Vse zcela konzistentne. Rozhodne se tento serial musi videt, a to do sameho finale.

• 7.4.2019  08:37

Nedotknutelní naruby. Je k nevíře, že před nějakými padesáti lety platily na území USA rasové zákony, za které by se nemusela stydět ani Třetí říše. Samotný film je milý takovým tím 90sátkovým stylem. Jde o road movie o dvou lidech z jiných světů, kteří by měli ve skutečnosti patřit do toho druhého. Ale nejlepší film roku? Čisté čtyři hvězdy, což je dobrý důvod se na film podívat, ale podobných tu byla celá řada....

• 16.11.2013  21:55
    Lovci hlav (2011)

Ve stejný den jsem přečetl knihu a shlédnul i film. Jo Nesboa mám jako spisovatele velice rád, proto mě překvapuje, že musím zařadit film do kategorie "lepší než kniha". Knihy by totiž měly být přehlednější a působit méně překombinovaně. Obojí se v tomto případě daří více filmu. Některé přehnané zvraty, které kniha obsahuje, režisér vypustil a je tomu jenom dobře.

• 16.11.2013  21:51
    Lásky čas (2013)

Trochu pomalejší rozjezd, ale Richard Curtis to opět dokázal. Někdo to bude asi považovat za příliš sladké, ale takovéhle filmy mám rád a myslím, že jich nikdy nebude tak úplně dost.

• 21.9.2012  16:56

Velmi působivý film, kterému nemám moc co vytknout. Pěkné završení trilogie. Rozhodně ale není nějakým milníkem v dějinách kinematografie.

• 21.9.2012  16:50

Vlastně velmi, velmi špatné. Nefunguje totiž ani prostá akce, což celkem zamrzí. Pro mě jsou Bournové jen tři...

• 21.9.2012  16:47
    Ve stínu (2012)

K dokonalosti by stačilo celkem málo, ale přeci jen to tam chybí. Osobně bych se přimluvil za pár scén navíc, obzvláště na konci, kde sice spousta lidí jistě např. ocení, že bylo vypuštěno "zbytečné" násilí, ale ten záměr nesmí být na plátně vidět. Stejně tak motivace Hakla k jeho finálnímu rozhodnutí. Nic to ale nemění na tom, že filmy tohoto žánru netočíme a je skvělé zjisti, že se nám to může povést. V žánru detektivka / noir jde o vydařené dílko i z celosvětového hlediska, a to je sakra co říct!

• 30.12.2010  19:02
    Salt (2010)

Točením takových kravin si Amerika opravdu zaslouží vymazat z mapy světa.

• 26.7.2010  00:33
    Seth (studentský film) (2010)

Občas dobré dialogy, občas otřesné. Občas slušný herecký výkon, občas bych snad zahrál sám lépe. Prostě studentský krátký sci-fi film, který má k dokonalosti daleko, ale přesto se mu ve výsledku daří sdělit svou myšlenku.

• 26.7.2010  00:30

Nebylo to tak zlé. Ale je dopředu třeba vědět, na co se člověk zrovna dívá. Vystříhat pár záběrů Tatry, jiné těžké techniyk a přehrady, snad by to bylo i docela únosné.

• 26.7.2010  00:25
    Český mír (2010)

Stačí k dokumentu natočit pár anarchistů, vystříhat pár záběrů, kde se po otázce stihnul někdo tak trochu ztrapnit (on se mu divák přece zasměje) a vším tím dávat na každém filmovém políčku jasně najevo na čí straně tvůrci jsou? Trochu mi to připomíná dokumenty Michaela Moora...

• 26.7.2010  00:18

Skvělý noir, po všech stránkách dokonalý.

• 26.7.2010  00:18

Příliš zmatené.

• 26.7.2010  00:16
    Dům ďábla (2009)

80% filmu se pěkně pomaloučku kolíbalo v příjemně znepokojivé atmosféře pěkně ztvárněných 80.let. Škoda, že samotný konec nebyl již tak zvládnutý. A vlastně i celková atmosféra byla příliš "učesaná", než se na horor sluší. Chtělo by to více mlhy či ohně. Přesto ve svém žánru z poslední doby to lepší/nejlepší.

• 26.7.2010  00:10

Zajímavé téma. Docela i slušně zpracované. Jenom ta ošklivá Bydžovská mi pořád odpoutává pozornost od příběhu. Kdo si kdy konečně uvědomí, že na plátno se prostě taková tvář nehodí? Jinak by to bylo za tři *

• 26.7.2010  00:07
    Obžalovaný (1964)

Nesmírně působivé justiční drama.

• 22.7.2010  20:04
    Šaráda (1963)

Až na ten konec!

• 22.7.2010  20:01

Soft-porn thriller.

• 22.7.2010  20:00
    Twin Peaks (1992)

Od filmu očekávám převyprávení nějakého příběhu. V tomhle pitvoření jsem ale nenašel vůbec nic.

• 18.7.2010  23:27
    Frajer Luke (1967)

Roztomilé vezeňské drama, které celé táhne Paul Newman svý hereckým výkonem.

• 18.7.2010  20:09

Násilí odhaleno na kost.

• 18.7.2010  19:51
    Volavka (2002)

Film s velikým přesahem, u kterého se Američané zase neubránili a sprostě ho ukradli. Ale že tím zlodějem bude zrovna Scorcesse by málo kdo uvěřil...a tak proč mu nedat pět Oscarů a nenazvat ten remake třeba Skrytá identita?

• 18.7.2010  19:49

Vykradená Volavka - která je mimochodem lepší.

• 18.7.2010  19:48
    Mercury (1998)

Čekal jsem Šestý smysl střižený Rainmanem a nedostal jsem z toho nic.

• 18.7.2010  19:47
    Armageddon (1998)

Dojemný blockbuster, který mi sednul. Mnoha jiným, podobným se to tak většinou nepodařilo.

• 18.7.2010  19:41

Pokud někdo neviděl dva francouzské předchůdce, budete se bavit. Jinak je to jen americká kaše toho, co jste už viděli.

• 18.7.2010  19:37

Pořád skvělé. Nevím, co se na tom filmu všem nelíbí!

• 18.7.2010  18:43

I když jde o filmovou klasiku a ve svém žánru naprostou špičku, pořád mi přijde, že je tenhle film přeceňovaný... Asi na to nekoukám dobovýma očima.

• 18.7.2010  18:38
    Predátoři (2010)

Taková klasika, až by se některá místa hodila spíše do parodie.

• 18.7.2010  18:37
    JCVD (2008)

Zpověď akčního hrdiny, která by mohla být určitě lepší. Komorní, festivalový film, jenž znovu dlouho neuvidím (jestli vůbec!).

<< předchozí 1 2 3 4 6 7