• Telenovela

Dalkomhan insaeng (2005)

Byeong-heon Lee patri za poslednych par mesiacov k mojim najoblubenejsim hercom pre jeho neuveritelnu tvarnost, vonkajsiu krasu a neuveritelnu charizmu, ktoru dokaze premietnut do svojich filmov. V Bittersweet life som sa len cudovala dievcine, ze Sun-woovi nepada k noham zamilovana ako svet haha :). Odporucam aj soundtrak, ktory je prekrasny. A preco jedna hviezda menej? Pretoze to nafukli, urobili z H...a velku vec, ale aspon si to na konci sami pri vzajomnom rozhovore povedali a uvedomili.

Vzpomínky na lásku (2004)

Vynikajuci, nadherny film, pri ktorom som posledne tri minuty plakala ako mala, pretoze tolka cista laska opradena tolkou bolestou a trapenim, pricom tito dvaja ludia ju nikdy nepospinili, nikdy si jeden druheho neprestali vazit a napriek tomu museli celit tolkym problemom. Toto nebolo o romantike, toto bol krasny rozpravkovy pribeh s - pre mna - absolutnym antihappy endom. PS: stale som sa musela pozerat na jej nechty :))))

Hotel Rwanda (2004)

Neskutocne silny film, ktoremu do dokonalosti chybalo naozaj malinko, ale predsa "to" nieco, co by ma primalo sediet na stolicke a nevstat. Okrem toho si myslim, ze film nezachytil tak uplne ludske zverstvo a prerod z humanity, co je, alebo by mala byt, cira ludska vlastnost, na bezcitne zabijacke zvery. Avsak pamatna veta od Pheonixa - "I think they will say - this is horrible. And then they will finish their dinner."

Jasmíniny slzy (2013)

Musim sa priznat, ze som mala zbytocne velke ocakavania. Hoci je Cate uchvatna, nedokazal ma pribeh vtiahnut a to asi najma preto, ze mne uz filmy o povrchnych problemoch vyrobenych nami samymi pridu ako nezaujimave, najma ked sa hlavna hrdinka tvari, ze je uplne v poriadku mat cez 40 rokov a stale mat naivne predstavy o rozpravkovom zivote.

Green Lantern (2011)

Prijemna oddychovka s nadhernym Ryanom Reynoldsom a kockou Blake Lively ktora ma uz od Gossip girl jediny vyraz a okrem Town som ju vlastne ani inak hrat nevidela. Nevadi, tu staci byt krasna. Takze co sa tyka komiksoviek spolocne s Kapitanom Amerika asi najslabsie komercne pociny 21. storocia ale jazda je to nerusiva a celkom dobre odsypa.

Zbožňuju prachy! (2006)

Tento film sa mi zda podhodnoteny. Charaktery postav su neuveritelne realne. Prostredie je realne. Jednoducho film nie je ziadnym blabolom. Kamaratky ktore su na vyssej financej urovni ako ta posledna a hoci by jej mohli pomoct a ona sa tvari ze nechce, nemaju o to velky zaujem ani ony. Pre mna velmi zaujimavy film s realisticko vykreslenymi charaktermi postav.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Takto vybornu komediu som si neuzila dlho. Ryan Gosling je proste "Ach Ryan" - youre photoshoped :D Emma Stone je symposka, velmi jej nemozem prist na chut ale ani mi nevadi. No a skvely Carell.

Argo (2012)

Argo je vyborny nadstandardny film ktory si zasluzi 4 hviezdicky. Je detailne prepracovany a na zaver som to prezivala s nimi. ALE stale tomu nieco este chybalo. Ja verim tomu ze Ben Affleck to nieco v dalsom filme uz zaznamena.

2001: Vesmírná odysea (1968)

hudba dokonala, prve minuty s opicami uuplne zbytocne, koniec nie tak uplne mnou pochopeny. Oproti takemu mechanickemu pomarancu je to omnoho slabsie

500 dní se Summer (2009)

Su filmy ktore cloveku dokazu aj pomoct. Z toho nekonecneho mnozstva ich je par ale predsa. Mala som za sebou velmi skaredy rozchod. Dva tyzdne po sa ku mne dostal tento film. A ja som s radostou cakala na autumn :)