B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Přiznám se,nepochopil jsem co nám tím autoři chtěli říct,ani jaký smysl tato minutová záležitost měla.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Místy strhující akce/příběh,jindy však jen tupá vyvraždovačka bez špetky originality.Nicméně tvůrci zde přišli na jednu vychytávku,každý díl totiž končí něčím dramatickým a jakoby nedotáhnutým,srovnal bych to například se SuperStar,kde horečně čekáte na vyhlášení vítěze,když tu reklama.Díky tomu vás tento seriál nepustí a vy musíte vidět další a další díl :-).

Avengers (2012)

Avengers způsobili nečekaný rozruch,jinými slovy jak hlásí článek nejmenovaného časopisu ‘‘jeden za všechny,všichni za jednoho a všichni do kina‘‘.Proto jsem čekal po mega výdělcích z kin a vynášení režiséra Josse Whedona do nebes,přelomový marvelovský film.Nic takového se ale nestalo a já musím říct,že Temnému rytíři tento snímek nesahá ani po kolena.Jedná se totiž o typický komiksový film s notnou dávkou akce a cool hláškami,přesně to co jsme viděli již mnohokrát,ale stále se toho nedokážeme nabažit (to platí i o mě :-)).K samotnému výběru hrdinů mám poměrně dost výtek.Každý dobrý film by měl totiž mít strach budícího záporáka,kterého se bude bát i divák,on ostatně ani nemusí budit strach ale měl by na publikum působit věrohodně anebo mít nějakou vlastnost,díky které vůči němu budete mít respekt.Bohužel to se tvůrcům nepovedlo a na obrazovku vypustili Lokiho v divně vypadajícím oblečení (s těmi parohy mi místy připomínal jelena :-)),který je navíc bez své ‘‘hole‘‘ nic,to ostatně potvrzuje i film (Loki vs Hulk :-)).U klaďasů mě do týmu neseděla Black Widow,jinak si myslím,bylo vše v pořádku (tahounem Avengers jsou pak Iron man a Hulk).V dalším dílu bych pak rád viděl Spider-mana/Venoma.I přes všechno klišé se jedná o skvělé zpestření léta,které určitě stojí za shlédnutí.

Temný rytíř povstal (2012)

O tomto snímku bylo za poslední měsíc hodně napsáno jako o žádném jiném a proto si myslím,že by bylo zbytečné se opakovat.Tudíž bych sem chtěl napsat jen mé osobní názory na to,co mě před projekcí trápilo a zde to buď vyvrátím/potvrdím (bez spoilerů :-)).Doufám,že můj komentář bude přínosem.Podle leckterých je největším problémem ve filmu velké množství zvratů.Ty tu sice najdeme,ale jsou vyvážené a ‘‘neubližují‘‘ filmu,navíc jsou vysvětleny naprosto dokonale a do příběhu skvěle zapadají a myslím si,že právě zvraty tuto sérii tvoří a i v tomto díle jsou přínosem.Četl jsem zde i kritiku týkající se nových postav,že jich tu je až moc.Jiný film,jiní lidé v Gotham city,ano i to by to šlo napsat,ale raději se rozepíši.Za prvé uběhlo 8 let tudíž se nějaké nové postavy ukázat musely a kdybych měl spočítat ‘‘nové tváře‘‘ určitě by mě stačila jedna ruka.Tato poznámka je tedy též nepoužitelná,navíc každá role (ač se zdá být ‘‘neužitečná‘‘) pak v konečném součtu hraje určitý díl Nolanovy skládanky.Hodně lidí si pak stěžuje na první hodinku filmu a nazývají ji ‘‘seznamovací‘‘ či dokonce ‘‘bez akce‘‘.Pravda je taková,že režisér vám sice první hodinu představuje nové role a vypráví jejich příběhy,díky tomu pak zapadají do toho celkového (Nolanova skládanka..),nicméně Nolan i mezi ‘‘seznamování‘‘ nacpal akci (tomu odpovídá hned prvních pár minut..).Další problém je podle mnohých uživatelů délka Temného rytíře,zde ale není o čem diskutovat,mě 164 minut uběhlo jako voda a troufám si tvrdit,že na závěr trilogie je vhodné film ‘‘narvat‘‘ a nehledět při tom na hodinky (ani peníze :-)).Určitě nejvíce diskutabilní je ale Baneův hlas,někomu totiž připadá ‘‘legrační‘‘ jiným zas ‘‘strach budící‘‘.Abych se přiznal ještě jsem nerozhodl na jakou stranu patřím já,jelikož v některých částích Baneův hlas působil velmi dobře a přidával na skvělé atmosféře,jindy jí však ubíral.Myslím si ale,že to bylo i díky hlasitosti hudby v kině,kde ji pouští opravdu hlasitě a proto počkám na domácí projekci…V samotném závěru komentáře bych se přeci jenom chtěl vyjádřit k samotnému ''The Dark Knight Rises''.I když jsem na tohoto Batmana měl obrovské požadavky a byl určitě mým nejočekávanějším filmem za můj dosavadní život,rozhodně mě nezklamal.Perfektní je zejména hudba,propojení z předchozími díly a samotný závěr,kde Nolan ukázal svoji genialitu.Na zážitku mě přidalo i IMAXové plátno,kde některé záběry přímo braly dech.Určitě se těším na druhé,třetí,čtvrté shlédnutí,jelikož Temného rytíře jsem po první projekci též plnohodnotně nedocenil,hold to už je úděl Nolanových filmů :-).

Úsvit mrtvých (2004)

Rádoby horor i komedie.Od srdce jsem se zasmál pouze jednou (při hraní ‘‘šachů‘‘ :-),jinak zde nejsou vyloženě vtipné scény,jak zde mnozí píšete.A horor?Dovolte abych se TEĎ zasmál :-) jelikož nic hrůzostrašného tu není.Takže tento film je něco mezi a myslím,že zde na čsfd je silně nadhodnocen.

Westernstory (2011) odpad!

K tomuto filmu si dovolím použít slova z jedné skvělé písně ‘‘Za co, Pane Bože, za co, trestáš tento prostý lid?Za co, Pane Bože, za co, nechals' nás se napálit?Za co, Pane Bože, za co? Za hoďkuapůl v prdeli!Za co, Pane Bože, za co? Omluv mě, že jsem tak smělý :-).

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Rukama Davida Yatese mě Harry Potter nesedl a pro mě jsou jeho další počiny zklamání.Tento ale patří mezi ty lepší a stále si udržuje vysokou úroveň předchozích dílů.Hlavním tahákem tohoto filmu je emocionálně dobře zvládnutý závěr :-).Po tomto dílu měl Yates sérii opustit a odcházel by u mne jako ‘‘vítěz‘‘,protože v ostatních Potterech pokazil co šlo :-/.

Casino Royale (2006)

Daniel Craig se své nové role zhostil ve velkém stylu a spolu s režisérem nám tu servírují Jamese Bonda v plné kráse.Po průměrných bondovkách s Brosnanem konečně někdo,kdo dokáže zaujmout i příběhem.Ten je spolu s Craigem nejsilnější faktor filmu.Všemu navíc kraluje hutná atmosféra,kterou jsem v minulých dílech jen těžko mohli najít.Celkově si myslím,že nový Bond nastolil úplně jiný trend,tomu nasvědčuje i drsnější pojetí.

Hon na myš (1997)

Po celou dobu čekám na příchod Toma :-).Teď ale k samotnému filmu.I když se jedná o klasickou americkou komedii,plnou hulákání a řvaní,přeci jenom si myslím,že je vtipná.Bavil jsem se totiž v dětství a bavím se i teď.

Souboj Titánů (2010)

Historický remake pojatý trochu jinak?Proč ne,ale samozřejmě chápu kritiku.Jak už bylo řečeno tvůrci nedbali na fakta,na předchozí díl a v klidu nám servírují ‘‘zaběhlou rutinu‘‘,tedy film s hromadou akce,která lahodí oku.Vůči původnímu Clash of the Titans,si myslím že se nejedná vyloženě o urážku,jak zde mnozí píší,ale o čistý průměr s cílem nalákat popcornové diváky do kin.