• Thriller

Mezi nebem a zemí (2006)

Zaujímavé inšpirujúce dielo Neala Donalda Walscha som čítal a viem, že film by sa s knihou nemal porovnávať, no napriek tomu si dokážem predstaviť trochu obšírnejšie poňaté spracovanie (viď napríklad snímku Pokojný bojovník). 70%.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Snímka má vynikajúci úvod a podľa mňa aj celkom uspokojivé finále. To ostatné medzi tým je taká podivná zmes komédie, fantasy a horroru, ktorá občas funguje a občas nie. Mám však rád tento druh rodinných vianočných filmov.

Heartless (2009)

"I'm not afraid of you anymore." "No?" "No." "It don't work, unless you're scared, old son." Zvláštny film s krásnou myšlienkou.

Dárek (2015)

Televízny film, ktorý sa tvári, že má na viac.

Dobrou, mámo (2014)

Brother. Mother. Always you wrestle inside me. Always you will.

Červená světla (2012)

"You know, there are two kinds of people out there with a special gift - the ones who really think they have some kind of power, and the other guys who think we can't figure them out. They're both wrong." Snímka postupne stúpa spolu s postavou doktorky Margaret Matheson (skvelá Sigourney Weaver) a pomaly padá akonáhle odchádza zo scény... Filmy o kúzelníkoch mám rád, ale tým naozaj majstrovským (Dokonalý trik) nesiaha táto jednohubka ani po pás.