Dobrou noc, mami (2022)

Tu je trochu problém s naším česko-slovenským prekladom, kedy my rozlišujeme jednotné a množné číslo 2. osoby (ty-vy), miesto angličtiny (you-you), takže v origináli to má väčší zmysel, kedy človeku dopne, že môže hovoriť k jednej alebo viacerým osobám. V našom preklade je jasné, že prehovára dvom osobám, a tým to stráca tú pointu. Každopádne veľmi dobrý atmosférický film so zaujímavým twistom, ktorý ma (narozdiel od vysokointeligentných užívateľov) fajn prekvapil a dal filmu iný rozmer.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Problémom najnovších marveloviek je to, že na seba tak urputne nadväzujú, že pokiaľ už nie trochu, ale riadne nesledujete celý ten svet, ktorý sa netiahne už len cez filmy, ale aj seriálmi, tak budete stratení, pretože autori sa ani nesnažia poriadne vysvetliť, čo daným situáciám predchádzalo. Totiž skôr ide o akúsi finálnu epizódu seriálu WandaVision, než o samostatne stojaci film. A to kazí aj finálny dojem. Inak sa jedná o fajn cestu mnohovesmírom, no nie šialenstva, lebo tie iné svety, ktoré navštívime až také zaujímavé nie sú. Tými zaujímavými len prefrčíme. Cameá už nespôsobujú ten wau efekt, ale v rámci príbehu sú dobre využité. Záporáčka má pochopiteľnú motiváciu, no nakoniec to aj tak s ňou skončilo predvídateľne.

Do Dánska (2019)

Dlhý depresívny začiatok, z ktorého je sám divák tak deprimovaný, že ťažko sa mu hľadajú sympatie k hlavnému protagonistovi. Keď sa však už začne väzenská turistika príbeh začne naberať grády a všetko by šlo len k lepšiemu, keby sa na scéne neobjavila žena. Keď filmár nevie čo s príbehom pošle tam ženu a začne sa naivná, tuctová a hlúpa romanca. Potom akoby sa dej spamätal a uvedomil si, čo má byť zápletkou filmu a znova to začne mať potrebné grády, ale potom sa tam znova objaví žena a končí to tak, ako by to ukončil každý nekreativny filmár. A hviezdička sa z hodnotenia hneď stratila.

Dokonalá záměna (2020)

Nemecké chlapčenské olsenky v už trochu obohranom príbehu. Aj napriek až smiešnej šablonovitosti a predvídateľnosti sa jedná o celkom fajn film, ktorý v pohode ubehne a nemá otravných hercov.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Flanaganovi sa podarilo vcelku verne adaptovať knihu a zároveň plynule nadviazať nad Kubrickovo Osvietenie. Tentokrát môže byť King spokojný a fanúšikovia filmu Osvietenie (1980) dostali plnohodnotné pokračovanie. Aj vlk je sýty aj ovca ostala celá. Ewan-Rebecca-Kyliegh spolu výborne korešpondujú. Najmä Rebecca je skvelá. Chcelo by to o čosi mysterióznejšiu atmosféru, no aspoň sa Flanagan vyhol ľakačkám.

Domácí mazlíček (2008)

Ďalšia z n-tých amerických teen komedii o krasoňoch a lúzroch (to to fakt chodí takto na amerických školách?) s hlbokým morálnym posolstvom, že nie je dôležité ako vyzeráš, ale aký si. Takýchto filmov je ešte viac než juhoamerických telenoviel a postupom času sa stali veľkým klišé. Napriek tomu sa na tom dá zabaviť a je to fajn oddychovka na vypnutie.

Do nitra Planety opic (1970)

Znovu nový stroskotanec, s ktorým treba objavovať planétu opíc? Telepatický zmutovaní ľudia, ktorí svoje schopnosti využívajú na zabitie nevinných ľudí, miesto na boj s opicami? A bomba, ktorá dokáže na jeden pokus zničiť celú planétu? To ako fakt? Niektoré filmy by nemali mať pokračovania a Planéta opíc je tým jasným príkladom. Otvorený koniec prvého filmu bol dokonalý, celé to však zabilo toto pokračovanie a to aj bez bomby.

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad) odpad!

A keď to nebude mať sledovanosť pošlú ich dom dole vodopádom ako v seriáli Simpsonovci.

Dracula (1992)

Prvá polovica mi prišla skôr zábavná než hororová, ale to bude asi tým, že som najprv videl komédiu Drakuloviny a asi aj samotným starým Drakulom a jeho bizardným účesom. Druhá polovica mi pripadala ako nechutná romanca, ale to asi preto, že som skôr videl Twilight. Takže v podstate som sa ani nebál. Musím však vyzdvihnúť skvelého Garyho Oldmana, kvôli ktorému dávam hviezdičku navyše.

Drahá tchýně (2013) (seriál)

Hlavne, že ešte máme zdravý rozum po týchto slovenských seriáloch. Ďalší slovenský sitcom, ktorý participuje na naj(s)prostejšom témate a to rodina po slovensky. Fakt je ťažké na Slovensku natočiť niečo nové, originálne a pritom nie debilné?