Čarovný les (2014)

Osobne neviem kam by som žánrovo mal film zaradiť a kto je jeho cieľová skupina. Má to byť muzikál, no ja si pod muzikálom predstavujem niečo iné, tu skrátka len krákajú svoje repliky. Lenže krákajú tak často až to ide na úkor príbehu. Takže namiesto toho, aby sme videli Popolušku na plese, tak si o tom len zaspievame, netreba vidieť Jackovo dobrodružstvo v oblakoch, stačí ak si o tom len zaspievame, taktiež o prvom stretnutí princa a Zlatovlásky si len zaspievame. Myslím, že aj fandom muzikálov to už tiež bude liezť na nervy. Piesne nie sú chytľavé ani zapamätateľné, pretože ako som spomenul sú to len prespievané repliky hercov. Film miestami pôsobí aj ako paródia na rozprávky a la Shrek, len tomu chýba taký nadhľad na celý príbeh. Nie je to rozprávkový príbeh pre malé deti, a to z niekoľkých dôvodov. Jednak budú mať z celých tých zápletiek guláš, jednak sú niektoré časti príliš surové (sekanie nôh) a jednak amorálne správanie postáv, a tým nemyslím záporných, ale kladných (nevera). Keďže tam nespieva svoje hity Miley Cyrus ani Zac Efron, tak pubertiakov to tiež moc nezaujme, no a väčšina dospelých nebudú vidieť zmysel tohto filmu. Film sa delí na dve polovice. Prvá polovica je fajn pomotaná rozprávka so šťastným koncom skrátka tak ako to má byť, ktorá by sa hodila na nedeľné popoludnie na ČT 1. Veľmi sa mi páči spracovanie Popoluškinho príbehu, ktoré je tak trochu emo, taktiež obžerná Červená čiapočka je super. Z dobrodružstva Jacka a troch fazúľ si moc neužijeme a taktiež vadí aj nedopracovaná Zlatovláska. No potom prichádza zvrat, na ktorý keď nie ste dopredu pripravený, budete si myslieť, že máte halucinácie alebo skrátka ste pri filme zaspali a sníva sa vám bláznivý sen o tejto bláznivej rozprávke. Druhá polovica filmu je absolútne zbytočná, nedáva zmysel, pýtate sa, čo tým chcel autor povedať. Tvorcovia chceli byť asi originálny a dať nový rozmer rozprávkam, no malo to úplne opačný efekt a keď si ten film niekedy budúcnosti pozriem asi to stopnem pri tom happy ende, lebo tá nezmyselná druhá polovica filmu berie zmysel tej prvej polovici. Herci. Nechápem začo nominovali Streepová na Oscara. Ju už len z princípu nominujú aj keby hrala záchodovú dosku. Ťažko sa mi hodnotí tento film, no nakoniec dávam slabé 4* a jednu veľkú hviezdu strhávam za tú príšernú druhú časť filmu.

Černý mlýn (2020)

Však to nemalo hlavy-päty. Dej naťahovaný jak guma na teplákoch. Celé to pôsobilo dojmom, že "neviem čo z toho chcem mať". Úmorný život hlavného hrdinu je zo začiatku vykreslená ako celkom dobrá sociálna dráma, no postupne táto stránka začne unavovať. A fantasy prvky typu plaziaci sa fén snáď ani nemožno brať vážne. Záverečná polhodinka, kedy sa začne konečne niečo diať, nám predostrie kopec otázok, no žiadne poriadne odpovede.

Český sen (2004)

Chlapci objavili Ameriku. O sile marketingu vedia všetci aj tí čo si tam šli nakúpiť, takže o nejakom veľkom napáleni by som nehovoril. Celý ten dokument mi však prišiel dosť zbytočne zdĺhavý a nato, že sa malo jednať o podvod robili okolo toho až veľké haló, napr. tie rodinné nákupy som ani nepochopil. A tá potitulková scéna je už vyslovene na efekt, takže to bolo vidieť, že je to hrané. Úžasné snímanie záberov a príhodná bejzbalová pálka. Ale zasmial som sa ako cez pole utekali k tomu obchodíku, i keď už sami tušili, že tu niečo nehrá a skôr ľudia chceli čo najskôr zistiť o čo ide.

Čest rodiny Prizziů (1985)

U mňa ten dej filmu bol ako sínusoida, raz bavil, potom nudil. V tých peripetiách kto, kde, s kým, ako, prečo, som sa začínal strácať, takže som to už potom ani neriešil. Silný prvok filmu sú skvelí herci.

Čokoláda (1988)

Kto má rád extra uťahané filmy bez deja s nezaujímavou autobiografiou, ten si príde na svoje. Ja som to vzdal v polovici filmu. Aj môj prostý život mi príde zaujímavejší, a to nežijem v divej Afrike a nemám černošského otroka. Nechcel som tomu dať odpad či 1 hviezdu, lebo zas po filmárskej stránke to tak úbohé nie je. Len to nie je môj šálok kávy.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Další z príbehov o škaredom káčatku. Človek by čakal, že do tejto otrepanej témy dajú niečo originálnejšie, čo sa bude líšiť od ostatných takýchto príbehoch (aj keď to natáčali podľa literárnej predlohy), no je z toho len tuctuvý film. 3 hviezdičky sú za úžasnú Meryl Streep, ktorá je záchranným kolesom pre tento film. Inač Meryl tu vyzerá ako sestra Cruelly De Vil.

Ďábelské líbánky (1970)

Z celého filmu som dokopy videl megaenergický tanec Helenky Ružičkovej, ktorý je aj za 10 hviezdičiek.

DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Podtitul "Trón Atlantídy" ma neviem prečo odrádzal od pozretia filmu. No nakoniec som rád, že som sa odradiť nenechal a pozrel som si origin Aquamana. Príbehovo aj akčne je to oproti ostatným dobrodružstvám JL taký priemer, no medzi DC animákmi mu patrí miesto. Pravdepodobne by som tomu dal 3 hviezdičky, no Lanternova hláška "Brácho, snad ho nechceš rozmáchnout v bulváru." ma úplne dostala. Neviem, ako je to v pôvodnom znení, no tak som sa zasmial, že som musel dať o tú hviezdičku naviac.

Deadpool (2016)

To je taká p******a. :D Popri detinských Marvelovkách a vážnom DC tu máme Deadpoola. Stále ide o klišoidné komiksové story z origin superhrdinu, zloduchmi, láskou a atď. Skrátka príbeh na 2 hviezdičky. Čo však dáva tomuto filmu osobitný punc je jeho hlavný (anti)hrdina. Aj napriek tomu, že Deadpool nastavuje akési zrkadlo tým všetkým komiksovým filmom, nepôsobí film ako paródia. Po Kick-Ass je Deadpool ďalším sviežim vánkom v žánri komiksových filmov.

Děcka jsou v pohodě (2021)

Pre mňa problémom tohto filmu je, že ani jedna postava mi nie je sympatická, dokonca sú niektoré až otravné. Prvá polovica filmu je taká uťahaná a keby to tak aj naďalej pokračovalo, išlo by hodnotenie rapídne dolu. No v druhej polovici sa to rozbehne a aj som sa párkrát zachechtal.