Chceš mě, chci tě (2009)

Mike alias Butler je tak strašne cool postava, atraktívny, charizmatický, výborný tanečník a ja... jeho úplný opak, preto ma tak tá postava štvala. Z čoho, ale komplexy nemám, tak to sú tvorcovia tejto klišé zlátaniny. Prvá polovica filmu sa niesla ešte celkom fajn komediálnom duchu, no potom sa to zvrtlo v to, čo sme všetci od začiatku čakali. Celé je to zakončené vášnivým sexom, pri ktorom má tá žena podprsenku?!

Volání divočiny (2020)

Načo drahý digipes, ktorý ani nevyzerá reálne, keď sa to dalo v pohode dať aj so skutočným vycvičeným psom. Myslel som si, že po Levom kráľovi (2019) je táto technológia vycibrená, no toto bol krok späť. Tá grimasová stvora nedojme ani tých najväčších psíčkarov. Príbeh je pekný, no jeho kvalitu znižuje vizuál, ešte aj zelené plátno z toho srší.

Čarodějovy hodiny (2018)

Knihu som čítal veľmi dáááávno a jediné, čosi pamätám, že na obálke slovenského vydania bolo písané, že je to lepšie než Harry Potter a viem, že to nebolo lepšie ako Potter. No filmové spracovanie sa mi páči. Vizuálne je to pekné, Jack s Cate to spolu sedí, Owen nie je otravný. Celkovo je to príjemná detská fantasy. 400

Neviditelný (2020)

Výborný atmosférický horor. Vždy keď čakáte nejakú ľakačku, ktorá by scénu utla, tak namiesto trápneho BAF!, sa napätá scéna ešte viac vygraduje. Koniec tvorí niekoľko prekvapivých dejových zvratov. Elisabeth Moss je skvelá.

Jesus Christ Superstar (2000) (TV film)

Pri tých speváckych vystúpeniach to dávajú ako by im išlo o život, teda je to strašne afektované a ukričané. No síce horšie ako pôvodný muzikál z 1973, no o dosť lepšie ako slovenské spracovanie.

Harley Quinn (2019) (seriál)

Harley Quinn sa odtrhla od Jokera a chce sa emancipovať vo svojej vlastnej zločineckej dráhe. No rýchlo zistí, že zaradiť sa medzi superzlodušskú elitu nie je až tak ľahké. Seriál je vlastne satirou na komiksový žáner, paroduje komiksové klišé a jednotlivých záporákov a hrdinov vykresľuje ako karikatúry. Humor najmä doceníte ak sa v komiksoch aspoň trochu orientujete, minimálne treba mať napozerané aspoň komiksové filmy. Seriál má naozaj veľký náboj, no v posledných epizódach mu akosi dochádza dych a sám sa začína utápať v rôznych klišé. Rating je tu na mieste, v každej druhej vete sú nadávky, brutalita a litre krvi v scénach.

Kleopatra (1963)

Tak mám tento megafilmový epos za sebou a že to bola dlhá cesta, najmä druhá polovica filmu sa neskutočne ťahala a už to bolo také len naťahovanie tých scén. Každopádne celý ten film je po všetkých stránkach majestátny od kulís, kostýmov, hudby, celej filmovej výpravy.

1917 (2019)

Kameru zvyčajne pri filmoch nehodnotím, no v kine som bol fascinovaný, akým spôsobom je to natočené. Príbehovo ma to tiež dostalo, skvelo prevyprávané, v druhej polovice filmu som bol ako na ihlách. Pre mňa osobne jeden z najvydarenejších vojnových filmov v súčastnosti.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Moje jubilejné 2000. hodnotenie padlo na tento paskvil?! Však to je blbšie než náš slovenský seriál Ministri. Takto sa politická satira nerobí. Toto je samo o sebe satira. 1 hviezdu nedám ani za snahu.

Desatero přikázání (1956)

Prvá časť bola skôr pasívna, taká ukecaná, plná intríg alá telenovela, ale nenudila, práve naopak bavila ma. Druhá časť, ktorá mala byť epickejšia, práve naopak zas dejovo drhla. Väčšina egyptských rán bola spomenutá medzi rečou bez dostatočného efektu. Vycibrené dialógy, ktoré boli v prvej časti, tu boli suchopádne, bez emócií a nemyslím si, že by to bolo dabingom. Potom to už íšlo rýchlo rýchlo. Aj napriek dĺžke tohto filmového eposu, by som z neho nevystrihol ani minútu