• Krátkometrážní

Tenkrát v Americe (1984)

Zase jako už u pár snímků jsem psal, musím říct, že tahle tématika není můj šálek kávy a myslím si, že ani nikdy nebude. Naproti tomu, ale musím ocenit výpravu, režii, herecké výkony, především samozřejmě De Nirův a ač ho nemusím, tak byl skvělej. Hudba tu je skvěle zkomponovaná, většina scén je výborně nasnímaná a není těžké se ve filmu orientovat. Všechny linie jsou zábavné, ač mě nejvíc bavila ta, kdy pánové byli ještě malý spratci budující si respekt a hledající nějaké to pozdvižení. Prostě a jednoduše je to kvalitní film a oceňuju tu dlouhou a určitě i těžkou práci s kterou si s tím všichni dali a speciálně Leone. A posledním důležitým faktorem, díky kterému to jsou jasné 4 hvězdy je fakt, že ač má snímek skoro 4 hodiny, já se bavil celou tu dlouhou dobu a "Tenkrát v Americe" mě udržel u obrazovky až do konce. 80%

Lolita (1997)

Před dvěma dny jsem viděl Kubrickovu Lolitu, takže můžu alespoň čerstvě porovnat tyto dva snímky točené na motivy stejné knihy. Starší Lolitka má skvělé obsazení, krásný vizuál, perfekto zpracovaný děj. Byl jsem překvapivě pobaven a potěšen. Novější Lolitka v čele s Jeremym a Dominique je určitě o dost slabší dílo. Za prvé něco podobného, až téměř stejného tu bylo. Charaktery postav nejsou tak vyčleněné a silné. Jejich emoce se tolik neprojevují a na hercích pořádně ani nejsou znát. A tohle je film o emocích a dilematech. Ani ten Langella nepředčil Sellerse a tím pádem se všechny aspekty stávají horšími. Snímek dějove hrozně rychle plynul a prostě si ty scény nevychutnáte jako u Kubricka. Proto asi dávám podprůměrné hodnocení. 40%

Něco z Alenky (1988)

Nesmírně originální, typicky Švankmajerovské. Mě se to moc líbilo, akorát byl snímek delší, než bylo vhodné. Krátkometrážní filmy v tomto stylu mám moc rád, ale hodina a půl je asi trochu moc. Přesto souhlasím, že to patří do 1001 filmů, které musíte vidět. Je to velice zajímavé. 70%

Lolita (1962)

Bál jsem se co s tímhle témátem Kubrick vyvede, ale nezklamal mě. Výborně ztvárněná a zrežírovaná látka, která sice není tak těžká na uchopení, ale určitě o to pracnější na vyobrazení hlavních postav a jejich emocí. A já si musim pochvalovat výběr herců. Jak James Mason, tak Sue Lyon zahráli naprosto parádně a úplně nejvíc mě potěšil Peter Sellers, který zase předvádí tu jeho vysokou laťku, kterou svými výkony nastavil. Občas mi sice přišla postava Humberta zmatená v některých chvílích, a to hlavně když šlo o mladičkou lolitu. Přišlo mi, že v sobě měl více roztroušenosti než by asi měl v reálnem životě, jelikož celkově vypadal jako člověk, který má své priority jasně dané. Ale samozřejmě to je jen dlé mého skromného názoru. Vizuálně oku lahodící, tak jak to Kubrick umí. Celkově jsem překvapen a potěšen. 85%

Mládeži nepřístupno (2013)

Na jednu stranu ohromná sračka, ale musím říct, že u dosti scén jsem se smál a celkově mě to i pobavilo. Milovníci komedií a bláznovin určitě povinně. Intelechtuálové asi moc ne. 70%

Nebraska (2013)

Mnoho povyku pro nic. Ale ne, Nebraska je určitě zajímavej film, kterej má předpoklady proto bejt výborný, ale celkově mám slabší dojem, jelikož mě snímek neudržel v pozoru celou dobu, a to asi považuju za největší mínus. Byly tam fakt doby, kdy se dělo velký hovno a mě to lehce nudilo. Ale těch pasáží určitě bylo méně a i kdyby jich bylo více, vynahrazuje to skvělá hudba, parádní kamera a správně "pomatený" výkon Bruce Derna. Akorát to černobílý opravdu bejt nemuselo. 70%

Divergence (2014)

Divergence je další z řady sci-fi dramatickejch příběhů podle knížky, ale popravdě musím uznat, že jsem se bavil. Snímek má určitě zajímavou předlohu (kterou jsem nečetl), jelikož dle ní vznikl zábavný a dokonce i napínavý snímek s celkem ucházejícím obsazením. Příběh je jednoznačně origoš, takže film měl na čem stavět a já myslim, že to zvládl. Určitě nebudu mít problém vidět to někdy znova. 75%

3 dny na zabití (2014)

Další z vlny nových akčních filmů, které toho moc nemají nabídnout. Pohádka je stále stejná a už ohraná. Costner není špatnej, ale sám toho moc nevymyslí. Alespoň, když příběh hoří, na akci se celkem koukat dá. Takže spíše takový lehký podprůměr. 45%

Král rybář (1991)

Film mě sice tolik nezaujal, Jeffa moc nemusim a nebylo to vůbec tak jak jsem čekal. Samozřejmě, když ted vím, že to měl na starosti Gilliam je mi jasný, že on točí zajímavé, nekomerční filmy, u kterých si řeknete, tohle jsem teda ještě neviděl. Zde tady tomu není jinak, ale bohužel konstatuji, že jsem se tentokrát se snímkem tolik nezžil a jsem trochu na rozpacích. Příběh je originální, líbilo se mi že jsem viděl něco neotřelýho a novýho a Williams byl naprosto skvělej, ale stejně si vždycky radši pustim Strah a hnus v Las Vegas nebo 12 opic. Přesto nelituju těch dvou hodin, které jsem tomu věnoval. 70%

UDG dokument: Dvatisícejedenáct (2011)

Viděno na křestu dokumentu a nové desky a musim říct, že se jim to povedlo. Zábavný a zajímavý pohled i do zákulisí skupiny. Fanoušci UDG se na to rádi podívají. 80%