Ošetřovatel (2011)

Je to blbovina, plná klišé a nereálnych vecí, s koncom, ktorý som vedel už od prvého momentu, no je to aj poriadna sranda, niektoré vtipy sú fakt dobré. (( 67% ))

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Dúfal som, že by som z Indyho mohol padnúť na zadok, ale nestalo sa. Ďalší dôkaz toho, ako sa pre hlavného hrdinu vždy nájde nejaká tyčka, lano, liana, cesta proste nejaká záchrana, takže môže pokračovať a skončiť príbeh happy-endom. Klasika. Príbeh, strih, efekty... to všetko je naozaj akoby z 1981 roku, nevyčítam to Štefanovi, ale zas ani nechválim_____ Plusy: Skvelá hudba a to, že sa stále niečo dialo. Aj tak mi však neulahodilo tak, ako by som si predstavoval. Nevadí. Indiana Jones dal vzor, maketu, a podla neho sa potom točili stovky príbehov jemu podobných. To je tiež dobré, no ako celok... to nie je 5* záležitosť. (( 70% ))

Chyťte tu holku (2004)

Mám chuť hodiť niečo do toho televízora. Posledná veta na konci: "Ale dvoch frajerov mať nemôžeš" ma totálne dostala. Nuda, hrôza, ale štart pre Kirsten.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Haluzina, celkom ušlo. Bradovi to s Angelinou sekne, tak nevidím dôvod prečo nedať 4*

Všemocný (2011)

Dajme tomu 4 hviezdy. Nebolo to dokonalé, a iste by som to nenominoval ako najlepší film za rok 2011, ale bola to celkom zaujímavá "odväzovka" s nadneseným námetom, zaujímavou kamerou a originálnym spracovaním. Začínalo to svižne, normálne som sa nabudil, ale potom prišlo zopár hluchých miest, taktiež zopár nechutných scén (ale nie nejako extra hrozných) a skončilo to tak, ako by som to bol čakal - otázkou. _____Konštatujem: dobré efekty, nie dokonalé, slabších (( 70% ))

J. Edgar (2011)

Ach jo. Opäť ten podobný pocit aký som mal pri Prezidentovi Trumanovi. Pekný príbeh, dobré výkony hercov, ale o samotnom Edgarovi toho veľa nevieme. Teda, vieme, ale všetko sú to polovičné informácie. Naozaj bol gay? Naozaj si pripisoval zásluhy za činy iných? Naozaj bol taký sebec? Alebo naozaj bol taký záhadný? Samotný dej nie je zlý, réžia je pôsobivá a kulisy skvelé, no celkový dojem odhliadnuc od týchto vecí, je len veľmi slabý. Čakal som od snímku viac a bol som prekvapený, keď dostal takéto nízke hodnotenie. Teraz však vidím, že to bolo úplne oprávnene. Pekný hardvér, ale softvér by sa zišiel iný . To, čo naozaj Hoover pre FBI urobil mu nikto nezoberie (ak to podľa tohto filmu naozaj urobil), ale myslím, že nech by bol akýkoľvek, zišla by sa mu poriadnejšia "vizitka". (( 50% ))

Crash (2004)

Neľutujem. Krásny film, ktorý je zrkadlom sociálno-spoločenských problémov (nielen) Ameriky a núti človeka zamyslieť sa nad svojím chovaním. No, dokelu, opäť mám ten "milý" pocit, keď neviem napísať komentár ku filmu dlhší ako päť riadkov pretože mi vyrazil dych alebo ma prinajmenšom príjemne potešil. K filmu: Občas bolo až komické ako náhodne sa stretali životy jednotlivých aktérov. Film má spád a dej, nie je prázdnym mlátením do slamy, je silný a napínavý, odzbrojujúci. Bodka, nemám viac čo povedať. Rozhodne najlepší film roku!

Krvavý diamant (2006)

Na pozadí občianskej vojny v Siera Leonne sa nájde strašne veľký a cenný diamant. Pekný príbeh, spočiatku trochu drsný ale na konci pekne, až prozaicky, zakončený. Pôsobivý film, určite stojí za pozretie! (( 80% ))

Prometheus (2012)

Fakt dobrý nápad - hľadanie po počiatkoch Ľudskej civilizácie, no absolútne nedotiahnutý do konca. Alebo to mal byť poriadny horor (to je tá horšia varianta), alebo to mal byť softly akčný, softly napínavý thriller. Nič z toho sa ale nestalo. Bolo to naozaj len pekne zabalená voda, nálepkou hollywoodu a pečiatkou Ridleyho Scotta. Ako režiséra ho naozaj uznávam, no v tomto prípade sa mu to nevydarilo. Efekty krásne, kulisy tiež, no dej to nemalo takmer žiadny. Trpel som od polovičky, a keby nebolo na plač všetko "zabíjanie" bolo by to na smiech. Slabota, vyhodených 6€ a stratené 2 hodiny. Soráč Ridely... toto nie. ((40%))