• Pohádka

Intimní osvětlení (1965)

Tento klenot ceskeho filmu jsem objevil az na 51.KVIFF. Ve velkem sale za ucasti rezisera Ivana Passera, hlavni herecky a scenaristy jsem se vyborne pobavil.

Poslední žena (1976)

Ze to bude film ktery se toci okolo DePardieuova penisu jsem zjistil az na sedadle v Mestskem divadle na 51.KVIFF. A ten film o tom doslova je. Film mne v prubehu trochu nudil ale Ornella a zaberecna scena to nakonec vytahla na 4 hvezdy. Uz vim proc se stal Gerard popularni - obcas proste na uvod musite ukazat trochu vic aby si vas vsimli.

Kobry a užovky (2015)

Konečně se podařilo natočit něco tak zcela zásadně dobrého. Velmi rád zařazuji po bok Dědictví aneb kurva hoši gutentag, kde hlášky z filmu jsou prostě hláškami na věky. Český lev pro oba herce a film jako takový zcela zaslouženě.

Osm hrozných (2015)

Jedno je jisté. Tarantino si musí píchat nějaké hodně silné koňské sračky, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ovšem naprosto výborný děj a obvyklá tečka v podobě podlahy plné krve (doplněné o SPOILER uříznutou ruku a ustřelený koule) jsou za 5 hvězd. Těch ustřelených hlav už na mne ale bylo nějak moc.

Ex Machina (2014)

K tomuto filmu bych měl jediné: Pozor na ty stroje :-D Je to za 4,5 hvězdy, takže se zaokrouhlením (protože napjatý jsem opravdu byl) nakonec 5*.

Brooklyn (2015)

Zdařile zpracovaný příběh ze života, který neměl (a právě kvůli kvalitě hereckých výkonů a zpracování nemusel mít) žádné zbytečné kudrlinky a zlepšováky. Za to, že drama děvčete, co se vydá za štěstím z Irska do USA bylo zpracováno naprosto reálně musím dát 5*, protože to je jeden z těch filmů, co ve vás něco zanechá a nedělá to vůbec násilně. S.Ronan za daný výkon přeji Oskara, protože podle mne zahrála ještě mnohem lépe jak Brie Larson v Room.

Carol (2015)

Film, co se hrozne tahne. Zadne velkolepe momenty a dokonce ani herecke vykony. Na Oskara to (doufam) ani u jedne nakonec nebude.

Steve Jobs (2015)

"I am poorly made." "I don´t care if people dislike me." "It is not binary! You can be decent and gifted in the same time." Tyhle dvě věty Jobse a jedna Wozniaka vypovídají samy o sobě, jak složitou osobnost film popisoval - a zdařile musím uznat. Ovšem trochu mne trápí, že všechny spory se s hlavní postavou řešili vždy v posledních 10 minutách před velkou prezentací :-)

Spotlight (2015)

Film, kde téma (vlastně zcela přirozeně) předčilo zpracování. Film by byl zajímavý sám o sobě, i kdyby v něm herci předvedli horší výkony. To je jeden z hlavních důvodů, proč si film nezaslouží Oskara (chybí mu součástky k dokonalosti, ze které by se člověk jako z celku posadil na pr..). Oba vedlejší herci nominováni na Oskara zaslouženě - ale ani u nich to na výhru také není.