• Pohádka

Skrytá čísla (2016)

"I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character." ... Martin Luther King (28 August 1963, at the Lincoln Memorial, Washington D.C.) Ne, vážně, film který mi jasně naznačil, že o tématu rasové segregace před r. 1964 vím jen velmi málo. Ostatně v dějepisu na gymnáziu je přeci důležitější probrat dvakrát dobu bronzovou než-li dějiny 20.století. Liberté, égalité, fraternité

Jackie (2016)

Celkem nevhodně bych napsal.. Chybí tomu náboj. Každopádně Portman zde herecky určitě v náročnější roli, jak Emma Stone (La La Land). Bohužel film sám o sobě ji sráží, protože i když ona film herecky tlačí, tak nic pořádného předvedeno není.

Lidé a párky (1948)

WTF? "Tak tedy potápka, stále méně obecná, původu protektorátního, sporadicky se vyskytující, protože pořádnou prací, úspěšně hubne." Úchyláci a nepracující plebs čekající na zbytky jsou top zdokumentované skupiny. Jinak není nad cigárko u párku nebo lívance.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

V řadě scénách nedomyšlené a to tak, že i obraz kterému bych jinak i chtěl věřit, tak mu prostě věřit nemohu, protože takový průběh by prostě mít nemohl. Za plusové body jsou naopak konečné scény se skutečnými hrdiny. Jinak nechal bych déle hrát Teresu Palmer, maskérům se podařila.

La La Land (2016)

Bez muzikálového zpracování mohlo zbýt více času na to zajímavé. Škoda. Závěr myšlenku má, ale vzhledem k tomu, že jsem se k němu díky muzikálovým scénám málem nedostal, nemůžu prostě víc jak za 3 hvězdy. A 14 nominací na Oskara je pro tento film moc.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Už jsme vyčerpali kouzlo Anglie s Harry Pottrem. Už není jak dál pokračovat s Harry Pottrem. Tak se podívejme co se dá udělat, aby tržby dál byly. Áá vrátíme se trochu v čase a pošleme děj do US. Zatím co Harry Potter, který ohromil svět, vznikl v hlavě Rowlingové tak nějak přirozeně a báječně jej rozvinula. Tak toto je již klasická kasička. Fajn, krtek suprovej ale jinak ten děj vlastně neměl zásadně hlavu a patu. Kdybych se mohl víckrát upřímně zasmát, vytáhlo by to film na 4*. Takhle z určité symboliky, že ne že všeho co Rowlingová udělá si sednu na zadek dávám 3*. S dětmi (těmi staršími) ale zajděte.

Bezva ženská na krku (2016)

Film plny kycovitych predstav. Napr. ze na totalnim venkove: a) vas prace ve skole bude silene naplnovat b) na vas bude cekat svalnaty stavebni inzenyr, ktery umi francouzsky c) se vsichni ve vesnici maji hrozne radi d) bude zpet dobyvat uspesny prazsky zubar e) budete moct dal nosit spickove saty, halenky a sukne f) hned po probuzeni budete skvele vypadat a zeny budou ihned namalovane g) nakonec budete mit i to dite co jste vzdycky chteli Jinak prijemny film, u ktereho se clovek nekolikrat pousmeje a zakusi predstavu, ze vsude je krasne, jen tu krasu videt.

Vincentův svět (2015)

Pokud máte odkoukané všechny díly seriálu, přijde vám film jako příjemná vzpomínka na dobu, kdy jste se na seriál dívali. Ari, E, Drama, Vinc, Turtle se pokouší vydělat zase na jednom kasovním trháku a není to vůbec jednoduché. Film pobavil. Pro neznalce seriálu to bude určitě za méně procent.

Učitelka (2016)

Vyborne tema, ktere ukazuje, v cem napriklad byl zivot za komunistu nechutny. Za tento film opravdu diky.