Antabelus

Antabelus

Pavel Báleš

okres Praha
Podnikatel

27 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

 • poster

  Undocumented (2010)

 • poster

  Pravidla moštárny (1999)

 • poster

  Antikrist (2009)

  Jedním slovem: whow. Dokonalá režie, perfektní kamera, dechberoucí prolog a "třešničkový" konec tak, jak ho mám rád. Pan režisér nám bez ostychu "na férovku" servíruje odporné scény, které jsou ještě nechutnější tím, že jsou zkrátka TOLIK reálné a nepřibarvené. Strhující podívaná dvou herců beze jmen, která pozvolna, ale především systematicky otevírá a obnažuje divákovu psychiku, až se nakonec dostane k tomu nejcitlivějšímu jádru každého z nás, kde od poloviny snímku úspěšně parazituje, přičemž nakonec vaši psychiku nenápadně kompletně znásilní jakoby nic a vy ještě druhý den nemůžete myslet na nic jiného, než na Antikrista.

 • poster

  Já, padouch (2010)

  V oblasti "animáků" je pro mě tento jednoznačně vlajková loď. Neuvědomuji si, že bych se v průběhu promítání jenom trochu nudil. Zajímavé je, jak snímek nenásilně střídá nebo obrací veškeré lidské preference či emoce. Padoucha, který by měl být zákonitě záporákem, si zkrátka po chvíli "osvojíte" a fandíte už hlavně jemu, i když morálně nedělá zrovna úplně správné věci. Zajímavý začátek, zábavná zápletka, žlutí pomocníčci (kteří mě totálně dostali) a nádherný happy end, u kterého i moje slzné kanálky trochu zapracovali :) Animák jak se patří.

 • poster

  Klub rváčů (1999)

  Parádní snímek se skvělým Bradem Pittem a hlavně bezkonkurenčním Edwardem Nortonem. Děj sám o sobě by byl velmi zajímavý a zábavný, i kdyby nakonec nepřišla třešnička. Ta ale přišla a celému předchozímu ději nasadila nepromokavý kabátek s velmi silným sociálním a socializačním aspektem. Kromě hlavních myšlenek se dají nalézt i vedlejší a díky bohu stejně dobré, jako např. to, že člověk často bojuje sám se sebou. 5 hvězd bez váhání.

 • poster

  Počátek (2010)

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

  Opět film, který mi hraje na strunu nejen DiCapriem, ale hlavně tak neskutečně dobrým koncem, že zůstává rozum stát. Ze začátku jsem se trochu nudil a dokonce i sledoval, v jaké zhruba části se film nachází, ale jakmile začlo jít do tužšího, bavil jsem se jako nikdy předtím u tak trochu tajemných filmů. Především pochyb jsem měl spoustu - kdo že v čem vlastně ještě může "jet", jak různě může vypadat pravda apod. Dá se říct, že si se mnou pan režisér pohrával jako kočka s myší. Závěr všechny moje předchozí myšlenky ohledně možného vyústění děje rozdupal, snímek podepsal, zabalil a opatrně vložil do kategorie pětihvězdičkových filmů, kam bezpochyby patří.

 • poster

  Přizdis*áči (2011)

  Tak takhle rozhodně ANO! :-) Co jiného by si také tvůrci komedie mohli přát, než diváka, který se popadá za břicho od začátku do konce filmu? S radostí se právě k těmto divákům hlásím - co scéna, to nezastavitelný výbuch toho nejupřímnějšího smíchu. Musím se přiznat, že takový záhul moje břišní svaly ještě nezažily a bolí mně ještě teď - 2 dny po projekci. Nepopiratelnou pravdou asi je, že cílová skupina tohoto snímku je velice, převelice zřejmá, a možná ani v ní by povaha snímku nemusela sednout úplně všem. Nicméně tohle je můj šálek kávy. Zde funguje úplně vše. Scénář, režie, herci - vše úžasné a bez jediné chybičky. Humor naprosto geniální. Důležité je pravděpodobně zmínit, že jsem dodnes neznal seriál, na který The Inbetweeners Movie navazuje, a tak nemám možnost srovnávat. To je vzhledem k (pro mě) nepochopitelně nízkému hodnocení zde na ČSFD asi jen dobře. Díky tomuto snímku se na seriál nejspíš brzo vrhnu.

 • poster

  Pařba ve Vegas (2009)