Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Mně se ten film líbí, vážně...Ale, opět - nedávno jsem četl knižní předlohu, a tak se nevyhnu srovnání. Zatímco v knize zabrala bitva u Minas Tirith několik stránek, ve filmu se bojuje prakticky celou dobu. Opět je zde plno nesrovnalostí, které čtenáře bijí do očí. Zachraňuje to linie Froda se Samem, která mně osobně ve třetím dílu knížky moc nebavila. Nebudu hodnotit, co je lepší - takové porovnávání si nezaslouží ani film, natož knížka. Obě díla jsou prostě úplně jiná. Výsledný pocit z filmu byl, a po každé další projekci (cca jednou do roka) stále je výborný, takže nechávám plné hodnocení :) PS: Na závěr si ale neodpustím aspoň konstatování, že Odula byla vyloženě odfláklá.

Insomnie (2002)

Působivá detetivka s mrazivou atmosférou (za zmínku stojí hlavně honička v mlze). Al Pacino standartně výborný, Robin Williams v netradiční roli záporáka taky zaválel a Hillary Swank je vážně krásná policistka :o) Na plný počet to ale není, film má pár hluchých míst a některé scény mi až příliš připomínaly SE7EN.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tady je rozdíl mezi knihou a filmem snad ještě větší, než u Společenstva. Děj je hodně osekaný, některé postavy a události úplně chybí, nebo jsou naprosto jiné (chápu, že Hollywood prostě potřebuje love story, takže to se ještě dá pochopit, ale co tady scénáristi udělali třeba s Faramirem, to mi hlava nebere). Chápu, že Jackson neměl lehkou práci, ale například bitva u Helmova Žlebu mi připadala dost odfláklá. Ale dost řečí o knižní předlože. Ta je zkrátka jiná, a její fanoušci se s tím musí smířit. Two Towers je pořád vynikající film, který si podle mého čtyři hvězdy zaslouží.

Dannyho parťáci (2001)

Příjemná, nenáročná podívaná s výborným hereckým obsazením. Nic víc, nic míň. Jen tu Julii Roberts si mohl Soderbergh odpustit.

Jason X (2001)

Jednu hvězdičku za to, že jsem se u toho zasmál jako u málokteré komedie.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pořád si těmi pěti hvězdičkami nejsem jistý. Jako film samotný si Společenstvo plné hodnocení rozhodně zaslouží, v kině to byl tehdy na dlouhou dobu můj největší filmový zážitek, dalo by se říct (na druhou stranu je pravda, že tehdy mi bylo 11 let :o) ). Natočené je to vážně výborně. Vyzdvihovat atmosféru, HUDBU (!!), nebo efekty je zbytečné, vše již bylo řečeno. Přejdu k negativům - nedávno jsem četl knižní předlohu, takže to můžu posoudit i z druhé strany. Jako adaptace knížky je tenhle film o dost slabší. Každopádně rád mám knížku i film.

Svět podle Prota (2001)

Film, který dojme i bez klasického hollywoodského cukrkandlu. Výborný Jeff Bridges a hlavně Kevin Spacey. Jak to ten člověk pořád dělá?

Black Books (2000) (seriál)

Další výborný britský seriál, kterému vévodí neustále ožralý a věčně kouřící Bernard, kterého doplňují jeho podivínský kolega Manny a jejich střelená kamarádka Fran. Úroveň sice není úplně stálá, a některé díly jsou výrazně lepší, zatímco jiné naopak, přesto tenhle seriál nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami. Osobně mám nejradši díl 1x03 Grapes of Wrath. Mimochodem, pokud máte rádi tenhle seriál, a hlavně Bernarda, tak vám doporučuji si pustit jeho divadelní vystoupení (hlavně Monster), kde pochopíte, že Dylan Moran nehraje Bernarda - Dylan Moran prostě JE Bernard :o)

Purpurové řeky (2000)

Tak atmosféru má snímek určitě pěknou, Reno a Cassel hrají výtečně, ale to sprosté vykrádání SE7EN nepřekousnu. Závěr filmu a pointa jsou pak k smíchu.

Futurama (1999) (seriál)

Lepší než Simpsonovi? To rozhodně ne. Ale stejně je to nářez! :)