Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Tenhle film jsem objevil nedávno, a moc jsem o něm nevěděl, stačilo mi doporučení kamaráda a zdejší hodnocení. Cela 211 nakonec předčila má očekávání. Výborně hrající (a neokoukaní!) herci, perfektní scénář a opravdu nečekaný konec, který mi doslova vyrazil dech. Hodně působivé a syrové. Lepší 4*

Gamer (2009)

Tak pro začátek musím říct, že styl dua Neveldine/Taylor opravdu nemusím (přiznám se, že jsem od nich přetrpěl jen tu hovadinu Crank 2, nic jiného jsem neviděl). Jenže do tohohle filmu se jejich styl vyloženě hodí, a vůbec neruší, právě naopak. Gerard Butler hraje výborně a Michael C. Hall si svojí roli slizkého záporáka viditelně užil (a to jsem si říkal, že si ho jinak než Dextera nedovedu představit...). Ale stejně si myslím, že kdyby Gamera natáčel někdo jiný, byl by o dost lepší. Potenciál tam byl.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Neskutečně zábavný, sprostý a velice nekorektní nářez, a zároveň jeden z nejzajímavějších seriálů posledních let. První série bez výhrad, prakticky jsem se od toho neodtrhnul a shlédl ji v jednom kuse. Druhá série o něco slabší, ale nejde o nějaký výrazný kvalitativní propad. EDIT: U třetí série naopak zaznamenávám výrazný kvalitativní propad. Ať si říká kdo chce, co chce, mně tam prostě Nathan chybí. Rudy je výborný, ale je to úplně stejná postava, to bylo od scénáristů hodně impotentní. Hlášky má dobré, má výborný přízvuk, ale Nathan byl Nathan. Třetí série je jinak celkem nápaditá, ale postrádá to vtip a lehkost prvních dvou. Naopak čím dál víc se mi líbí Simon, který ostatní postavy svým herectvím těžce válcuje. První série 5*, druhá 4*, třetí 3*, celkově mi z toho vychází 4* :o)

Piráti na vlnách (2009)

Tenhle film potěší hlavně milovníky hudby ze 60. let (mezi něž se řadím). Moc příjemná záležitost s výborným obsazením a naprosto dokonalým soundtrackem. Nenudil jsem se ani minutu. Rock'n'roll! :)

Terminator Salvation (2009)

Kdyby se to nejmenovalo Terminátor, tak by to možná byl docela fajn letní blockbuster. Bohužel se to Terminátor jmenuje, a tady nastává ten hlavní problém. Když pominu logické nesmysly, které bijí do očí (proč Skynet Reese rovnou nezabije, a bere ho do zajetí? Proč John Connor nezná Terminátory s lidskou podobou, a jsou pro něj taková novinka, když už se s nimi dvakrát setkal, a má navíc nahrávky od matky? A mohl bych pokračovat...), tak řeknu jen to, že Baleovi jsem toho drsňáka ani na chvíli nežral, ta malá holka mi pila krev (a to ani nemluvila), jediným pozitivem filmu zůstává Sam Worthington. Jestli si McG myslí, že když se hlavní postava bude jmenovat John Connor, přihodí tam pár hlášek a odkazů na starší díly, tak natočí Terminátora, tak je celkem vedle.

Milionář z chatrče (2008)

Vizuálně opojná, ale ve výsledku totálně naivní pohádka o tom, jak chudý indický Honza ke štěstí přišel. Sorry jako...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Prý nejlepší seriál všech dob. No, tak se zase uklidníme... :) První série je lehký nadprůměr, druhá a třetí jsou skvělé, čtvrtá přehnaná (viz koberec, finále - jedno velké wtf...), pátá je......dokonalá. Celkově se v seriálu najdou vynikající momenty (třeba když se Walt chechtá, že jeho žena dala všechny peníze Tedovi, a on nemá prostředky, na to, jak zmizet), na druhou stranu většina scén, kde je Waltova žena, nebo jeho švagrová, jsou celkem zlo. Co mě ničilo nejvíc, byl díl s mouchou. Breaking Bad obdivuju hlavně kvůli vzestupné kvalitě, to se jen tak nevidí (vlastně se to asi vůbec nevidí), tvůrci věděli kdy skončit, a dopřáli seriálu více než důstojné zakončení...ALE - nemůžu si pomoct, když už to tu tak srovnáváte s Dexterem, u kterého jsem několik sérií napětím ani nedýchal (ačkoliv uznávám, že tvůrci to trošku přehnali s počtem sérií), Breaking Bad z tohohle srovnání pro mě vychází prostě o něco hůře. Je to špička, ale za mě zase takové terno ne. Na 5 hvězd to vlastně vytahuje hlavně ten závěr. PS: Nejlepší postava je Saul Goodman. Jo, a ten dědek na vozíku se zvonkem.

Temný rytíř (2008)

Nolan opět dokázal, že je momentálně jeden z nejzajímavějších hollywoodských režisérů. Oproti Batman beggins je Dark Knight jiný - temnější, vážnější a nutno říct, že celkově o dost lepší. Nejedná se však o komiks, tento žánr naopak mocně překračuje (což je další rozdíl oproti BB), to ovšem rozhodně není na škodu, právě naopak. Celkově nemůžu jít pod plné hodnocení, s filmem jsem spokojen po všech stránkách. Režie super, scénář pěkně odsýpá a správně dávkuje akci, Zimmerova/Howardova hudba je jako vždy brilantní, a herci jsou výborní. Z hereckého ansámblu bych zmínil dvě osoby - a to Aarona Eckharta a samozřejmě Heatha Ledgera. Eckhartův Harvey a jeho přeměna je úžasná, bohužel ho trochu zastiňuje (i když oprávněně) Heath Ledger, který právem dostal za roli Jokera Oscara in memoriam. Nic proti Nicholsonovi, jeho Joker byl výborný, ale Ledger dal této postavě nový rozměr. Na závěr jen dodám, že jsem moc zvědavý, jak si Nolan poradí s The Dark Knight Rises, jelikož si předchozím dílem batmanovské ságy nasadil laťku proklatě vysoko. Ale já osobně věřím, že nás zase dostane :o)

Hitman (2007)

Těžký průser. Hlavní hrdina je nesympatický, působí směšně, a celý film je prakticky jen sprostou vykrádačkou Bourna. Dějové podobnosti bych ještě překousl (i když ta jeho analýza všech hostů v restauraci...), ale že si z Bourna vezmou autoři i hudbu, to je na mně trochu moc.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Poslední série jsou již slabší a film je toho důkazem. Přesto se pořád jedná o kvalitní zábavu s několika nezapomenutelnými gagy (nejvíc mně vždy rozesměje výměna osazenstva hospody a kostela před katastrofou :o))