Vrána (1994)

Brandon Lee, z nostalgie 4 hvězdy, ale jinak je to jen nějakých 70%. Tento příběh mi atmosférou připomíná trochu, trochu a jen místy, jiný australský film Ruce pryč, kde hraje Heath Ledger.

Kurýr 3 (2008)

Už jsem nad tím málem lámal hůl, ale je to lepší a zábavnější než dvojka. O trochu. Z dvojky zůstalo Audi A8, jako spolujezdec přibila zrzavá pihatá Ukrajinka (Natalya Rudakova). Auto už sice tak hezky neskáče, tentokrát se topí, potopí, ale neutopí, vyplave a hned je pojízdné. To proto, aby mohlo následně zaparkovat na střeše jedoucího vlaku. A padouch Robert Knepper taky dobrý. Akorát ty bitky jsou pořád jak z komixu... To ale nemění nic na tom, že se na to třeba zase někdy podívám.

Street Kings (2008)

Takové L. A. - Přísně tajné 2? No skoro. Hvězdné obsazení tomu rozhodně nechybí, napětí a akce taky ne. Navíc nad vším bdí Hugh Laurie. Až na to, že v poslední době jsem na podobná témata viděl filmů už nějak moc.

Můj život v ruinách (2009)

Lehce podprůměrný oplodňovák na sobotní odpoledne. Kdo byl na prohlídce památek v Řecku, tak ví, že takhle můžou prohlídky vypadat opravdu jen ve filmu. V hlavní roli Nia Vardalos stejně jako ve filmu Moje tlustá řecká svatba, který je ale o level až 2 výš.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Tak trochu jiný příběh, než je klasika všech klasik Baron Prášil (1961) od Karla Zemana. Nelze to srovnávat, John Neville není Miloš Kopecký. Výprava, kostýmy, obsazení, to vše je shlédnutelné, jen tomu chybí kus emočního prožitku a dobrodružství tak jako u Zemana. Spíš mi to připomíná poněkud děsivého Hooka.

Tři dny ke svobodě (2010)

Nápadité, napínavé, ALE když víte, jak to dopadne, tak už to není tak napínavé, jak by se to mohlo zdát. Před nějakou dobou jsem viděl francouzský originál Nevinná (2008) a ten na mě zapůsobil trochu více. Tento americký remake je sice propracovanější a místy i napínavější, přesto trochu pokulhává za takovou tou francouzskou elegancí a realističností. 70%

Nevinná (2008)

Nápadité, napínavé, netradiční, jsem fandou francouzských kriminálek, takže z tohoto hlediska jistě skvělé. Viděl jsem nejprve tento originál a až po delší době americký remake Tři dny ke svobodě (2010), každý je jiný a původní francouzský na mě zapůsobil mnohem lépe.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Jednoznačně nedoceněná, přitom úžasná úleťárna, americká armáda pod vlivem LSD? Tohle dílko má i skvěle vybraný titulní song Boston - More than a feeling, který je teda starší než já, ale jakmile ho slyším, tak se mi hned vybaví poslední věta: DNES JEŠTĚ VÍC NEŽ KDYKOLIV PŘED TÍM POTŘEBUJEME JEDIIE.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Kobra 11 aneb Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a jeho věčně zmuchlané trojkové BMW a jeho parťáci v Mercedesech, ti je rozbíjejí trochu méně: 1995 Frank Stolte (Johannes Brandrup) **, 1996-1999 André Fux (Mark Keller) ***, 1999-2002 Tom Kranich (René Steinke) ****, 2002-2004 Jan Richter (Christian Oliver) ***, 2004-2006 opět Tom Kranich (René Steinke) ****, 2006-2007 Chris Ritter (Gedeon Burkhard) ***, 2008-2014 Ben Jäger (Tom Beck) ****, 2014-2015 Alex Brandt (Vinzenz Kiefer) ****, 2015--- Paul Renner (Daniel Rösner) ***. Celá série tak od 2014 vizuálně dost poskočila a díly a parťákem Alexem jsou zároveň takové nejméně pohádkoidní až potemnělé. Takže ti, co to ohodnotili mnohem dříve, hodnotili vlastně něco jiného, než je to u posledních řad.