Líbáš jako ďábel (2012)

Mnoho povyku pro nic, velká očekávání a nic. Ani standard prvního dílu nepřišel a smutné je, že i když jsem se párkrát zasmál, tak si po pár měsících nevzpomínám, o čem že to vlastně bylo, krom ukradených pasů někde v Maroku a exmanžel Jirka Bartoška to vyřeší.

Jeden den (2011)

Anne Hathaway = pro mě nikdy žádná očekávání. Ale tady to vypadá, že už dospěla, navíc s krátkými vlasy jí to docela sekne. Takže kdo nic nečeká, nebude zklamán, dokonce může být i velmi příjemně překvapen, tak jako jsem byl i já. Děj se rozjíždí velmi velmi pomalu... Londýn mě sežral... ale jak se postupně rozjíždí, tak je to jen lepší a lepší. A konec, konec je úplně nejlepší, ne aby tě Oťas napadlo odejít před koncem. Nejsou to úplně čisté 4 hvězdy, je to tak 75%.

Sněhový dort (2006)

Tak to jednoho vyděsí. Naštěstí jak to přijde, tak se to rychle vytratí z paměti. Osud sem tam někoho pošle tam, kam by se normálně nedostal, a buď se tomu podvolí hned nebo bude vzdorovat. Sigourney Weaver mě jako autista nebo autistka zase tak úplně nepřesvědčila, ale snažila se. Takže celý dej táhne od začátku do konce Alan Rickman a jde mu to dobře.

I am fishead (2011)

Velmi zajímavý dokument. Jste psychopati nebo aspoň sociopati? Opravdu ne? A chcete být psychopaty nebo aspoň sociopaty? Taky ne? Jste tedy "jen" těmi tichými hrdiny, kteří tiše nesouhlasí s bezprávím ať už na sobě nebo na jiných? Máto i stinnou stránku, když je ke konci dokumentu podán jako etalon ctnosti Václav Havel, což beru jako klopýtnutí autorů z neznalosti některých skutečností o této osobě.

Meč Židů (1986) (TV film)

Slušné, ale remake Mnichov (2005) od Stevena Spielberga ho překonal.

Mnichov (2005)

Remake filmu Meč Gideonův (1986) a povedl se a je dokonce lepší. 2017 dodávám: Je to skvělý film, slušně obsazený i zahraný, se skvělou výpravou i kamerou, tak snad jen ta jeho délka je na škodu. A taky John Williams napsal skvělou hudbu, ale k jiným filmům. A snad jen škoda, že Eric Bana od té doby nedostal takovouhle výraznější roli.

Sobík Niko (2008)

My nejsme žádní koníci, my jsme santovi sobíci.... hezká koukatelná pohádka a lepší než řada jiných z americké produkce.

Příhody dráčka Soptíka (1975) (seriál)

V době, kdy jaksi nebylo v kurzu říkat hasiči, znalo snad každé dítě hlášku: Já chci být požárníkem.

Velká sýrová loupež (1986)

Velkej tvrdej Márvin, na to se z dětství nezapomíná. Navíc namluvené pány Dvořákem, Sobotou a Nárožným je excelentní.

Battle Royale (2000)

Podobně jako se dospělí zabíjejí v Zabij, nebo budeš zabit (2007), tak nějak se zabíjejí zde studenti nebo možná ještě děti. Vyvražďovačka se spoustou krve a je to velmi dobře a realisticky udělané.