Kosmo (2016) (seriál)

Jako jo, akorát škoda, že značně přifouknutá Plodková hrála jen v prvních 2 dílech. A hlavní sponzor letu Hrabiš a jeho spojené drůbežárny. 5/10

Zlatá lýra (2016) (seriál)

Dokument celkově dobrý tak za 6,5/10. 1. dil: relativně svobodné roky 1966 a 67 i se zahraničními hosty. 2. díl: roky 1968-69. 3. díl: roky 70-72 ve znamení personálních čistek, kdo souhlasil a kdo ne s okupací ruských vojsk. 4. díl: roky 73-75 pod taktovkou politické písně, i tentokrát tu byli zahraniční hosté, v roce 73 soutěžil Olympic s písní Slzy tvý mámy. 5. díl: roky 76-77 vraj že lýra pre mladých. Snad poprvé tu byli Žbirka a Modus, Špinarová, Petra Janů či Zich. A jestli se nemýlím, tak poprvé vysílaná barevně. 6. díl: roky 78-81. Opět Modus a v 81 Miro už s Limit, nově i Elán, Jana Kratochvílová poprvé a naposledy. 7. díl: roky 82-84. To už byli songy, co hrála ne rádia, ale jedno rádio Hvězda, první program Československého rozhlasu, dnes Radiožurnál. A to už znám, to už si z toho ranného dětství pamatuju. 8. díl: roky 85, 86 Rakušáci Opus a song Life is life, Bad boys blue ze Západního Německa, taky 18iletá Lucie Bílá a taky opět Petra Janů, tentokrát zlatá a song S láskou má svět naději. 87 Modern Talking, 88 temno a demonstrace, 89 Palachův týden, projev Jakeše a pak přijel i Steve Wonder, Sabrina z Itálie a to už byl poprvé nově half playback. 9. díl a je tu rok 1990 a najednou jsou z toho všichni v rozpacích. Rok 91 už byl propadák a rok 92 byl vyloženě pod nacionálními a nacionalistickými projevy Slováků. Rok 93 už jako Pop Rock festival venku pod Bratislavským hradem, pak 2 roky nic a v 96 se vrátila Bratislavská lýra a na ní staré dobré časy, Vondráčková, Kubišová, Olympic, Černoch a další. 10. díl: začátek konce a konec. Už je vzpomínky některých účastníků. Nevěděl jsem, Django říkal, že ty písničky psal přímo na lýru.

Mistři medicíny - Kamil Kalina (2023) (epizoda)

Mediálně známých psychiatrů a psychologů je celá řada, adiktologů asi taky. Tak co udělal jinak?

V karavanu po Maďarsku - Epizoda 7 (2023) (epizoda)

Jihovýchodní Maďarsko, rovina od nevidím do nevidím, tak jako některá polská města jsou zcela nově postavená po válce, tak tady jsou města nově postavená po povodních koncem 19. století, třeba krásný Szeged/Segedín.

Ohrožená biodiverzita - fakta o vymírání druhů (2020) (TV film)

David ani během covidu nikterak nezahálel. Velmi smutná fakta, nejen poslední 2 nosorožci tuponosí, nadměrný rybolov, poslední kosatky u Skotska, enormní znečištění, z toho všeho na mě padá enviromentální žal. Je to takové jenom po povrchu, ale je to jeden z těch dokumentů, co by měli promítat na školách. 9/10

Černobyl (2021) (TV film)

Slušný slušný. Frantíci to pojali trochu jinak než obvykle. Jiné dokumenty popisují celkem podrobně samotnou událost, to tady ne, pak ještě popisují to akutní odstranění následků a vytvořením toho prvního sarkofágu. Jiné dokumenty zase popisují stavbu toho nového sarkofágu. Tady se tvůrci zaměřili na samotný fakt katastrofy a jejich následků na místní obyvatelstvo, kterému byli slíbeny kompenzace a nestalo se nic, jako jeden z hlavních důvod pádu SSSR a osamostatnění Ukrajiny.

Chobotnice - Epizoda 1 (1986) (epizoda)

Po 2 letech je tu druhá série, má nového režiséra a taky novou hudbu od legendárního Ennio Morricone. Hned v tomto prvním díle jsou zabity 3 celkem důležité osoby. Brutálně jsou rozstříleni vicekomisař a zástupce Cattaniho Altero, soudce Bordonaro, oběma jsou zároveň ukradeny výslechy nových svědků, a pak dcera Paola Cattani zemře při autonehodě.