Vraždy na Shetlandech - Série 5 (2019) (série)

Tato 5. série stejně jako předchozí je opět jedno velké vyšetřování. Mladý černoch až z Nigerie sem přijel hledat svou unesenou sestru. Ale hledal ji tam, kde neměl, načež ho skoro celého rozpustili v louhu. Série začíná právě tím, že se najdou části jeho těla. Kromě unášení lidí a spousty vražd kolem toho je tu i vražda zcela nečekaná, resp. její pachatel. Tentokrát mi to přišlo ale o něco slabší než série předchozí.

Ostrovní ráje (2017) (seriál)

Tentokrát žádné letecké záběry, ale detailní pohled na floru a hlavně faunu na ostrovech kolem rovníku.

V zajetí sněhu (2017)

Ty jo Josh Hartnett, kdy já ho viděl v něčem naposlady? Asi v 30 dní dlouhá noc (2007). Jako ztratit se v horách dobrý, s chromou nohou už horší a se svými myšlenkami asi nejhorší, ale je to udělané tak divně, že mě to nechalo emočně zcela chladným.

Richard Jewell (2019)

Obézní a ne příliš bystrý sekuriťák našel batoh s bombou a FBI ho měla jako hlavního podezřelého. Právník ho z toho vysekal a sekuriťák se pak konečně stal tím vysněným poldou někde na okrsku. Clint Eastwood má nějakou nutkavou potřebu točit filmy z nedávné americké historie, některé jsou lepší, jiné horší, tohle je takový lehký podprůměr, protože je to strašně natahované a chybí tomu nějaká známější tvář. 5/10

Vdovy (2018)

Viola Davis je hustá holka a věk na ní není vůbec znát.  Colin Farrell taky už hraje jenom takové čučky. Čučku tu má i Liam Neeson, jenže o něm to vlastně celé je, protože on chce se všemi vydrbat, ženu opustit, sbalit prachy a vypadnout. Je to slušné, akorát takové trochu roztahané. 7/10

Moje sestřenice Rachel (2017)

Rachel i v tomhle věku je pořád skvostná. Zamotala mu hlavu a celé je to tahle jedna vata. Stačilo mi to vidět jednou.

Soukromý život Sherlocka Holmese (1970)

Celkem zajímavý TV film o Holmesovi, jak se nechal tak trochu víc nachytat od německé špionky. Setká se tu s královnou Viktorií a taky jeho bratr Microft tu vynalézá první ponorku. Co se týká hlavních 2 představitelů, tak ti jsou mi zcela neznámí, ale nijak mi tu nevadí.

Schimanski (1997) (seriál)

Schimi vystoupil v roce 1991 z německé seriálové řady Místo činu, aby se vrátil o 6 let později ve vlastním seriálu. Některé první díly jsou takové trochu jalové, druhá polovina dílů je lepší a je v nich taky celkem dost nostalgie po starých časech, železárny v Duisburgu a tak. Nutno říct, že Götz George, i když tu měl v posledním díle už pětasedmdesát, tu vypadal pořád skvěle. No nic naplat, patří mezi mé nejoblíbenější seriálové hrdiny.