13. komnata - 13. komnata Tomáše Etzlera (2022) (epizoda)

Jeden z nejlepších válečných zpravodajů. Dnes by mu jako děcku diagnostikovali ADHD. Ale nevěděl jsem, že měl stejně jako brácha taky problémy s alkoholem.

Pěsti ve tmě (1986)

Vilda Jakub je pro mě větší hrdina než Roky Brambora. A proč? Protože je náš. Bezpochyby Marek Vašut tu ve svých 25 letech válet až neuvěřitelně. Občas se na to znovu rád podívám.

Queen: A Night at the Odeon (2009) (koncert)

4 sedmdesátkové máničky. Miluju Queen, ale víc ty osmdesátkové. Co já pamatuju, tak koncerty jsou zaznamenané takto snad jen 2, tento právě ze sedmdesátek a pak osmdesátkový Queen v Budapešti.

Druhá míza (2015)

Film je inspirován skutečným příběhem folkového zpěváka Steva Tilstona. A jejda nejsem zrovna nadšenec do folku. Ale tady z toho tvůrci radši udělali takový popík. V televizi asi dobrý, ale v kině bych se asi užíral nudou. Je to prostě jeden z těch filmů, který mě prostě nechal citově úplně chladným. 5/10

Dým bramborové natě (1976)

Tuhé socialistické zdravotnictví, obvoďák někde na výstrkově, sanitka dvanáctsettoska s nefunkčními stěrači... a k tomu jedna mladá zrzavá zboucnutá holka, která nepřežije náhlý porod a cestu do nemocnice. Je to taková typická ukázka geniálního herectví Rudolfa Hrušínského, který ani nemusí moc hrát, on tam prostě jenom tak je. Autorem předlohy je Bohumil Říha, známý hlavně jako autor knihy pro děti Honzíkova cesta.

Zelňačka (1981)

Zelňačka je skvělá. Prdy přivolají i ufouna na zelňačku a ten za odměnu zařídí, že Glaudovi znovu oživne i manželka, akorát že jí je znovu 20 a hned vezme kramle. A mezi tím dvěma starousedlíkům roste doslova za humny nové město a to nechceš. Tihle 2 zamrzli někdy v padesátkách a do nové doby už nějak nepatří, tak si je vezme ufoun k nim. Na dabing Lábuse pro ČT 1997 jsem si musel chvíli zvykat, ale možná je lepší jak Krampoul.

Příběhy slavných - Světák Jan Libíček (2000) (epizoda)

Jan Libíček se dočkal pouze tohoto jediného vzpomínkového dokumentu o něm, v roce 2000 se ta série ještě jmenovala Nevyjasněná úmrtí. Zemřel předčasně a mlád v pouhých 42 letech, vzpomínají tu na něj zejména Sovák a Brdský. Jeho až panická hrůza z lékařů je zcela nepochopitelná, což taky zapříčinilo jeho předčasný skon, ale proč tomu tak bylo, to se divák nedoví.

Kanadská soda (2011) (pořad)

Zdaleka jsem neviděl všechny díly, ale jinak dobrý, některé gegy hodně slušné.

Vraždy na Shetlandech - Nezvyklí pachatelé (2019) (epizoda)

V tomto díle snad poprvé chvíli svítí slunko na Pereze, když sedí na pláži. Ale vrah tentokrát není jen jeden, resp. ta jedna tlupa pašeráků lidí, ale pak je tu ještě jeden naštvaný náctiletý, co zabil i svou matku.