Starsky & Hutch (2004)

Opět se nám dali dohromady O. Wilson a B. Stiller, vytvořili hlavní hrdiny v komedii a je z toho pecka. Super výkony obou komiků, skvěle vytvořili charaktery svých postav a do toho další členové Frat Pack Will Ferrell (který byl jako u Nesvatbových absolutně úžasný) a Vince Vaughn. Co je ale super, je role Huggyho Beara a její představitel Snoop Dogg. Skvělé hlášky, dobré kreace - je to fajn.

Walk the Line (2005)

Poprvé jsem si uvědomil, jak může být sláva pomíjivá. Jeden by řekl, "je slavný, to má fajn" ale vidíme, jak si Johnny říká, že je nicka. Dílo opravdu vynikající, leč ve mnohém mi připomíná Raye. Film za podívanou stojí už jen díky Reese Witherspoonové, která právem dostala Oscara. Celkově to je velmi kvalitní podívaná.

Film hýří vtipem právě tam, kde to nečekáte, ale taky právě tam, kde je to více než zřejmé. Jak jsem čekal, je hodně exibicionistický, což působí velmi vtipně, ale také nechutně a odporně. Film je skvělá komedie, hodně sem se nasmál, ale nějak neprahnu po tom, mít ho ve filmotéce. Jednou a na dlouhou dobu dost.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Vedle Černého jestřába jednoznačně nejlepší válečný film (i když je to seriál). Dokonalá kamera, výborný scénář a moc dobré výkony celé roty E. Je to příběh o hrdinství, útrapách a následcích a dopadech války. Vážně, jako jediný film z 2. světové války mě toto dílo chytlo.

Equilibrium (2002)

Po úvodní scéně jsem napjatě čekal, jak bude film pokračovat. Co se týče výkonu Christiana Balea, byl vynikající. Hlavně jeho přechod, kdy opět začal cítit. Co se ale týče děje kolem, v této fázi byl poněkud zdlouhavý až nudný. Jinak ale opět pěkný názor na naši budoucnost.

Karcoolka (2005)

Naprosto vynikající film, který mě jako jeden z mála dokázal tak mile překvapit. Již podle názvu jsem nechtěl věřit vlastním uším, že někdo zničil klasickou pohádku. Nikdo nic nezničil. Pravda, po animační stránce trochu kolísá, ale co se nového vymyšleného děje týče, nemá chybu. Absolutně bez chyby propletené příběhy, které do sebe perfektně zapadají, a hlavně - originální dialogy a hlášky, u kterých jsem se nasmál jako nikdy u animovaných filmů. Ne scény a situace, ale dialogy. A to i v českém znění!

Lovecká sezóna (2006)

Podle mě zajímavá, ale už trochu ohraná zábava. Jak jednomu poklidnému nakazí život druhý, nabitý energií mu nakazí život. Nicméně skvělý hlas Martina Lawrence podrýval Boogovu postavu, a to pro mě nahradilo jak nicmoc neříkající animaci, tak ten ohraný motiv. Ale děj je vtipný a nenudil mě jako většina animovaných filmů v poslední době. A co se ještě navíc, poprvé! mě potěšili lidské animované osoby.

Happy Feet (2006)

Velmi pěkná myšlenka, která je originální (děj mezi tučňáky) a zároveń jedinečný (zpívající tučňáci). Co mě ale bohužel zklamalo je, že když tučňáci zpívají (a zpívají většinu filmu) dostane se děj do protáhlé nudné chvíle, kdy čekáte, až to skončí. Skvělé hlasy herců, ani tučňák imitující Elvise Presleyho neudělal (pro mě) tento film takovým hitem, jakým jsem čekal.

Za plotem (2006)

Film se mi zprvu nezdál až tak zajímavý, nebo dobře udělaný, ale postupně jsem si ho velmi oblíbil. Předvším díky způsobu fungující rodiny lesních zvířátek, pěkně zkoordinovaným pohybům s dabingem, ale co doopravdy mě nadchlo, tak celá postava RJ. Mám tím na mysli jak vyjadřuje i beze slova své vnitřní pochody, jak se hýbe a jakou má mimiku. Celkově je ten děj sympatický a závěr je klasický dětský happyend.

Duchové Marsu (2001)

Já jsem slyšel, že tenhle film je horor. Podle mě je to filmek s druhořadým dějem, který je hlavně o tom, že hlavní hrdinové prochází planetou a zabíjí co vidí. Pro milovníky nadakčních zabíjaček je to to pravé, poněvadž detailní efekty mrtvých lidí jsou vskutku nechutné.