Hele vole, kde mám káru? (2000)

Film absolutně bez nápadu. Ten mimozemský předmět a všichni mimozemšťané byli úplně nemožní. Ale nadruhou stranu právě tady tou nevědomostí a svou debilitou ústřední dvojce vytvořila vtipem hýřící komedii. Člověk se musí smát, i když nechce, když slyší Zoltan!, že pštros je lama, nebo vidí jak se ti dva líbají. některé scénky jsou parodovány, některé jsou již klasikou. Celkově ale nic moc.

Milionový závod (2001)

Bláznivě trhlá komediální honička, která nám ukázala, že R. Atkinson není jenom pan Fazolka. Zvláštním způsobem se dají dohromady, a ještě zvláštněji se rozejdou o žádný závod předstíraje nezájem. Od té doby se film rozjíždí a skvěle sleduje osudy všech hráčů. Ten závěr s R. Atkinsonem, když usne ve stoje je trochu trhlý, ale celkem film dobrý. Také skvěle zvolena hudba.

Román pro ženy (2004)

Film mě od první chvíle zaujal. Sice snaha dát Laďce Něrgešové šanci jako herečce mě absolutně nechala chladným, ale objev v Zuzaně Kanócz je dobrou protiváhou. Převedení knižního románu se myslím celkem zdařila.

Taková normální holka (1999)

Je mi jasné, že každý film nemůže být jiný, ale někdy to unavuje. Jako mnoho jiných témat, toto je téma, kterým se zabývá mnoho jiných filmů a to je téma ošklivé káčátko. Z plaché studentky se stane holka hodna toho, aby byla po boku nejúspěšnějšího kluka. Film je ale pojat dobře a rozumně. Končí samozřejmě happyendem.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Čekal jsem od toho daleko, ale daleko víc. Úvodní scéna jak Artuš přijel na svém "koni" mě odradila a pouštěl jsem si to až za dva dny. Celkově je film ale až tak zparodizovaný, až je to blbé, a to blbé je až skvělé. Určitě to má dohromady něco do sebe.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Jakoby Adrian Croauner žil v jednom, svém světě, ale jakmile si nasadí sluchátka, dostane se do jiného prostoru, do jiné dimenze a žije jen pro ten mikrofon. Absolutně strhující a nejlepší výkon R. Williamse. Měl dostat Oscara za tohle, nebo za Společnost mrtvých básníků než za Dobrého Willa Huntinga. Velmi mu zde napomáhal jeho talent imitaátorské schopnosti.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Film je velmi chytlavý, má špičkový děj a originální námět. Závěr byl tak strhující, že mi vyhrkli slzy. Přesvědčivé herecké výkony všech herců, a bylo cítit správné napětí a z děje se dostává ta správná atmosféra až do vás.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Ve filmu se mi líbí přesvědčivé výkony všech dětí, moc hezky prolínající se náhody a nehody a hlavně samozřejmě Jim Carrey. Mužem na měsíci a touhle rolí se pro mě stává něčím víc než Ace Venturou.

Klub sráčů (2000) odpad!

Film byl vyhlášen nejlepší komedií roku 2000. Absolutně nechápu toho, kdo to vyhlásil. Film se mi ve všech scénách zdá místo směšného trapný. Vůbec nechápu, co na něm je směšné. Hrůza a děs.

Vítejte v džungli (2003)

Někomu přišel Dwayne "The Rock" Johnson zřejmě nápadně podobný A. Schwarzenegerovi a užuž jej chtěli do něj zaškatulkovat. O tom nasvědčuje i minutí samotného Arnolda na začátku filmu. Opět film dělaný pro úspěšnost, sledovanost a peníze. Vynikající dobrodružná komedie, která nemá chyby. Bojové scény, kaskadérské kousky....vše je skvělé.