Michael Jackson's This Is It (2009)

Michael jackson ve skvělé pěvecké i pohybové formě.Tolik parádního materiálu na dokument, že to vypadá, jako by Jackson nechal zaznamenávat ohromné finále, než se vrátí na rodnou planetu. A povedlo se mu to famózně - nejlepší dokument o přípravě show!

Angel-A (2005)

Černobílá krása. Luc Besson je nevypočitatelný. Jak on dokáže střídat nezapomenutelné filmy s těmi, na které je škoda se dívat. ;-)

Gympl (2007)

Jedině Jiří Mádl vyčnívá nad průměrnou Vo(r)lovinu.

Bumerang (1996)

Jiří Schmitzer, to je síla. Jinak to není kdovíjaké.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

Sklepácký excentrismus + Chytilová + nová smrtelná nemoc. Ve své době docela pecka.

Ted Bundy (2002)

Řekl bych, že věrně zpracované podle skutečnosti. Michael Reilly Burke je vynikající v přechodech mezi nejistým zlodějíčkem Tedem, a všehoschopným maniakem. Tím, že režisér natočil průběh rutinní přípravy před exekucí, dal alespoň malou satisfakci rodinám... .PS Je hrozné, že stačí malá anomálie v mozku, něco nesepne jak má a lidství je pryč. ..PPS Jak přemýšlí ty mraky žen, které se do odsouzených sériových zrůd zamilovávají, to mi zůstane záhadou.

Zrůda (2003)

Jeden z nejvíce zasloužených Oskarů! Charlize Theron je famózní. Ne, jako hnusná vražedkyně - Dokázala Aileen vtisknout duši, které mi bylo líto. Christina Ricci je také na pět hvězd.

Třinácté patro (1999)

1999 - "eXistenZ" a "Třinácté patro" byly jinak pojaté "Matrixovky" přesně ve stejnou chvíli, jako samotný Matrix. Byl to zajímavý rok, když se naráz provalilo, že vše je jen Matrix. ;-)