Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

Dodnes originální detektivní seriál, kterému sluší slovo kultovní, jako málokterému. Anglický humor, výborný nápad, sympatická ústřední trojice i nezapomenutelná hudba. Nestárne, snad kvůli čisté jednoduchosti zpracování a nadhledu. Dá se vidět každých deset let ;-) ..Oddechovka s výborným dabingem.

Do temnoty (2018) (seriál)

Hodně, hodně nezvyklé. Koukám na třetí epizodu (POOKA) a zatím byla každá úplně, úplně jiná. Mají společné jen to, že začátek každé je takový nijaký a postupně přidávají na síle. A také vždy výborné obsazení herci, kteří nepatří k nejznámějším.

Zrádci (2020) (seriál)

Taušovina. Včetně neustálých kamerových tanečků, brutálně drtících vnímání.. A znovu se dočkáme lokací se zajímavou architekturou. Chytře se pracuje s hudbou (od nepříjemných útoků, seknutých při změně scény po navždy neměnnou Marii u titulků nebo A.Dvořáka) Ve všem jde o směs skvělého s těžko snesitelným. Přes všechny ujetosti, nebo snad právě pro tu nekompromisnost, musím prominout některé scény, které se asi nechtělo natočit na druhou dobrou. Prostě, takových podivností není v současné TV tvorbě ani ve světě moc, jsou-li jaké.

Hrom do toho! (1965)

Přímočarý pijan Gabin, Angelika, která vždy vstává nalíčená, slaboch pasák de Peyrac, zajímavá stoická Emma Danieli. Pěkná hudba.

Horace and Pete - Episode 1 (2016) (epizoda)

Tak zvláštní tím o co tam jde, kdo tam hraje a jakousi reálnou prostou pravdivostí nebo jak to říct. Americké, přesto hodně po anglicku mi to připadá. Dlouhá stopáž na to, že to celkem vzato žádná prča není. Občas až máš pocit že jsou to jejich věci a neměl bys na ně při tom koukat. Uf, zvláštní.

Vlastníci (2019)

Takhle utáhnout převod divadelního představení na film, téměř bez přehrávání, klobouk dolů. Mnoho hlášek zřejmě zlidoví. Na schůzi bych nevydržel deset minut, a tady jsem si i doposlouchal titulky až do konce. PS: Andrej Polák mě výkonem překvapil.

Team Foxcatcher (2016)

Kvalitní dokument. Magor du Pont v životě pohodáře Davida Schultze.

Hon na lišku (2014)

Foxcatcher je síla. A nebýt koronového (Za)bijáku Kamila Fily, vůbec jsem o něm nevěděl. Výborný scénář, z velké části popisuje skutečné osudy. Nevím, jak by to mohlo být ještě lépe zahráno a natočeno. PS: Z du Ponta jdou nepříjemné vibrace od první minuty.

Česká soda (1998)

Po mnoha letech, a musím přidat do plna. Pro mě už je Soda dokument doby. Kdo devadesátky nezažil, tomu některé slovní hříčky a parodie reklam nemusí dávat smysl.