Anglický pacient (1996)

rozporuplný snímek, možná je to tím, že není tak o lásce jako spíše o vášní, posedlosti, válce a zradě a to vše se snaží Minghella zachytit obrazem na příběhu jednoho může...odvážný kousek, který má svá slabší místa (ne příliš přesvědčivý výkon W. Dafoea, fascinace detaily, která občas natáhla stopáž některých scén až za hranici únosnosti), ale jako celek působí ohromně. Milostný trojúhelník tak běžný a přitom zcela odlišný, emotivní záběry pouštní krajiny kontrastující se srdceryvnou vášní, která je stroze odbyta, relativita lidského života určující jeho cenu...po stránce formy skvělá práce, po stránce obsahu se režisér dotýká mnoha kontroverzních témat, ale opravdu jen tak mimochodem dotýká a mnohdy na škodu je nenechává plně vyznít, proto 85%.

Černá labuť (2010)

zajímavé téma uchopené opravdu dosti netradičně. Režisér je místy až zbytečně patetický, ale závěrečný sprint do velkého finále je opravdu překvapivý a strhující. Navíc Natalie Portman převedla excelentní herecký výkon.

Nevinnost (2011)

Narozdíl od komediálního žánru nemá Hřebejk pro psychologické drama asi ten správný cit. V první polovině filmu jsme svědky výstavby zajímavé vícevrstevné zápletky s dobrou psychologickou kresbou jednotlivých postav, která je ale zcela zmařena urputnou snahou vytěžit z příběhu dvě vyvrcholení za každou cenu. Tak vidíme, že zatímco první vyvrcholení/rozuzlení přichází nakonec vcelku bez velkých překvapení, druhé vyvrcholení přichází s překvapivou a zajímavou pointou, které ale chybí dostatečně vystavěný příběh. Celkově musím říct, že námět filmu je dobrý, zajímavý, provokativní, ale zpracování nedokázalo z tohoto nápadu vytěžit to, co bych očekávala a co by mě aspoň trochu překvapilo a nutilo k zamyšlení.

Blbec k večeři (1998)

Naprosto bezvadná situační komedie, bez špetky trapnosti, naopak s kupou až neuvěřitelně uvěřitelných a vtipných situací, která vás prostě dostane! Takhle jsem se u filmu nenasmála ani nepamatuju.

Svatý rok (1976)

Skvělý Jean Gabin v klasické převlekové francouzské komedii s vtipným závěrem. Co víc si přát na konec herecké kariéry? ;) Svatý rok je krásnou ukázkou toho, že lze udělat komedii s náročnějším, občas možná trochu paradoxním humorem, aniž by ztratila své kouzlo. Škoda, že většina současných filmařů sází jen na humor prvoplánovitý a nenáročný.