Hugo a jeho velký objev (2011)

Tak tohle se mi nepozdává. Ač oceňuji poctu, kterou tvůrci vzdali geniálnímu Georgi Meliesovi, děj je jak by řekl Cimrman: Nuda, nuda, šeď, šeď! Jinak pokud chcete viděť vznik Le Voyage dans la lune, doporučuji zkouknout poslední díl seriálu: Ze Země na Měsíc, kde ke všemu uvidíte hvězdného Toma Hankse.

Vrtěti psem (1997)

"Je to pravda, bylo to v televizi" Tuhle větu nezapomenu, protože ač vtipná, je pořád pravdivá.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Je zázrak že tento film vůbec vznikl po všech těch útrapách s natáčením. Nedivím se, že Lucas zkolaboval během natáčení. Výsledek ale za to stojí. Jen velmi málo filmů má takový dopad na kinematografii jako právě Star Wars. Nemluvě o tom, že objevili pro Hollywood Harrisona Forda.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Hayden Christensen je tak nepříjemnej, že mi kazí celý film. Trochu to spraví, pravda, Natalie Portman, ale stejně. Atmosféra je pryč.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Bohužel zklamání. Skoro dvacet let masáže a příprav na novou trilogii, která objasní první tři filmy. Nové, lepší technologie neznamenají automaticky lepší film. Je mi líto, ale za Star Wars považuji Novou naději, Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Lepší nic, než tohle.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Co dodat, Tarantinův nejlepší počin (i když Gauneři mu dost "šlapou na paty"). Skvělé dialogy tenhle film vystřelily do úplně jiných výšin. "Přeslechl jsem Vaše jméno. Vaše ne, vy jste Vincent. Ale, Vaše jsem...?" "Já jsem Uši a ty jsi až po uši v hovnech!"

Avengers (2012)

Takhle vysoko si tento film být nezaslouží. Je to jen dějově rozbředlý snímek, bez charakterního záporáka a vlastně i bez charakterních hlavních hrdinů, kterých je zde příliš a není prostor pro jejich hlubší vlastní příběh. Město které se ničí je kupodivu New York. Spoiler: Socha Svobody zůstane tentokrát ušetřena. Příště ať natočí film jenom s Hulkem, zbytek Avengers byl stejně jen komparz a k němu možná Scarlett Johansson ať je na co koukat...

Na Hromnice o den více (1993)

Geniální nápad, úžasný Murray, překrásná MacDowell a na nervy lezoucí song I love you, babe on Sonny a Cher. Věřte mi, tu písničku (jakkoliv se vám bude líbit na začátku) budete do konce filmu nenávidět.

Záskok (1994)

Víte, pro děti :D aneb hulahop

Big Lebowski (1998)

Komedie, o které jsem před nedávnem nevěděl vůbec nic a teď toho neuvěřitelně lituji. Herci i v sebemenších rolí excelují, viz. John Turturro jako Jesus :D Prostě pokud se vám někdo vloupe do bytu a pochčije tepich, tak tohle je film na který se kouknout, abyste věděli co nedělat...