Máme papeže! (2011)

Naprosto nevyužitý potenciál. Nuda, nuda, šeď, šeď. Nemám k tomu, co víc dodat. Je to tak měsíc po shlédnutí a nepamatuji si téměř nic. To o lecčems vypovídá.

Nekonečný příběh (1984)

Jako kluka mě to děsně vzalo a líbí se mi to pořád. Čirá, nefiltrovaná fantazie která dělá z tohoto filmu něco víc. Pamatuji si jak mě vzalo, když se utopil ten kůň v bažině...O druhém a třetím pokračování nemá cenu mluvit. To mohli producenti radši vložit peníze na nákup automatů na kondomy ve Vatikánu!!

Troja (2004)

Jakým zázrakem se tento film dokopal do červených čísel je mi záhadou, mnoho lepších snímků tam není. Staré pověsti Řecké ala Hollywood. Aneb namažte Pitta olejem, omotejte mu ne víc jak 10 dm čtverečných látky kolem pasu a výdělek je jistý. Na druhou stranu to kompenzuje nádherná Diane Kruger :D

Venuše (2006)

Tak tohle ne!! Komedie v popisu je naprosto zavádějící. Jedná se drama operující se sexuální posedlostí a částečně i uchýlkou starého člověka a mladé rebelky. Podle mě zbytečný film. Ač velký obdivovatel Petera O´Toola, nemůžu jinak a ani jinak hodnotit nechci.

Cesta kolem světa za osmdesát dní (1956)

Jules Verne by tál blahem, vidět tento snímek. Není většího britského gentlemana než Davida Nivena, a kupodivu ani Shirley MacLaine tu nevypadá tolik jako fretka. Místy bych ubral na dlouhých bezeslovných scénách, viz. zápas s býkem, či pohledy na krajinu, ale jinak nádhera.

Báječní muži na létajících strojích (1965)

Moc pěkný film, takové kterých se v 60. letech točila spousta. Děj sice bezproblémů vydá na 90 minut, ale proč to nenatáhnout na 2,5 hod, ne?? :D Spádovost tak mírně trpí, zato filmová zručnost, nápad a nadšení se tomu upřít nedá. Ta pátá hvězda je za Gerta Fröbeho-tomu se říká role na tělo. Toho chlapa prostě miluju!

Star Trek (2009)

Pro fanoušky Star Treku povinnost, pro nás ostatní oddychovka bez hlubšího významu.

Proboha! (2008)

Píšu jako zastánce Billa Mahera a jeho názorů. Plný počet jsem dal z jednoho prostého důvodu: pochopil jsem, proč to udělal a ztotožňuji se s tím. Nebojuje proti bohu, bojuje proti institucím, které své bohy zastupují a ty jsou (to si přiznejme na rovinu) pomýlené. Většina současných významných náboženství vznikla před tisíci lety a lidstvo si věci, které nechápalo, které si neumělo jinak vysvětlit, vykládalo takovýmto způsobem. Je smutné, že po takové době žije na světě 5 miliard lidí, kteří těmto pohádkám slepě věří. V tom dokumentu to bylo řečeno: spokojený člověk žijící v blahobytu boha nepotřebuje, proč taky. Ale chudák, zmítaný osudem, ten potřebuje existenci vyšší moci nad ním, která mu může pomoci… Že je křesťanství víra lásky jak tu někdo napsal?? Možná teoreticky. Není o moc lepší než islám. Pod hesly "miluj bližního svého" se vraždili statisíce čarodějnic, miliony Arabů, Turků a koneckonců i katolíci proti kalvinistům ad. Jinak to že si vybíral naschvál "méně inteligentní vzorky lidí" a co ten senátor?? Kdyby udělal rozhovor s Bushem, dopadlo by to stejně, možná hůř. Ne, proto si mě nikdy nezískali. Náboženství všeho druhu je jen brzdou v pokroku lidstva a já jsem hrdý na to, že žiji v zemi, která patří mezi nejateističtější státy světa.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tři hvězdy. Za co?? Z piety. Ne, ne tohle nebude legen...wait for it...dary. Aneb, když si tvůrci nevidí do úst. Za první 4 série bez váhání pět hvězd. Pak už s každou sérií hvězdu dolů. Bojím se, kde se to zastaví. Každopádně 7. sérii jsem už neviděl a podle všeho ani neuvidím. Je to smutné, takhle skončit.

Ze Země na Měsíc (1998) (seriál)

Tak tohle je něco!! Zvlášť pro člověka, který je nadšenec programu Apollo a přistání na Měsíci, jako já. Skvělé herecké výkony, animace na dobré úrovni vzhledem k TV seriálu a době vzniku a k tomu kvanta informací podaná nenuceně, jen tak mimochodem. HBO umí, a když se ještě ke všemu spojí s Tomem Hanksem, pak je to nezapomenutelné.