Hanebný pancharti (2009)

Skvělé. Pocta spaghetti westernům se Tarantinovi povedla, k tomu sázka na hudbu Ennia Morriconeho a excelující Waltz to je ten správný mix na dobrý film.

Nechápu tak vysoké hodnocení. Nevidím na tomto filmu pranic geniálního. Tvrzení, že se jedná o komedii, bych si velkoryse odpustil. Ta hvězda je jen za legendární jízdu na bombě a herecký koncert páně Sellerse. Jinak příběh je značně nezáživný a vystačil by tak na polovinu stopáže. Myslete si, že jsem vidlák, co nechápe dílo genia, ale kvůli tomu přeci nebudu psát, že se mi to líbí.

Lovci hlav (2011)

Dvě nezapomenutelné scény: kadibudka a jízda s napíchnutým buldokem na traktoru :D Jinak se samozřejmě "nemůžu dočkat" až vyjde americký remake.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Klasika všech klasik. A pak že Britové mají suchý humor. U tohoto seriálu rozhodně nuda nehrozí. Je však vidět, že bez Rimmera by byl seriál poloviční. Série 1. - 6., 8. 10. za ***** 7. a 9. ***

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Těžko co dodat, ano v páté sérii je vidět mírný propad, ale stále je to seriál, který mě pobaví a na který se vždy rád podívám. Jen proboha ne v dabingu, něco tak otřesného jsem už dlouho neslyšel. Naposledy co Jirka Krampol daboval Louis de Funese.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Jeden z nejzábavnějších seriálů, které jsem dosud viděl. Zparodováno bylo téměř cokoliv, co zparodovat jde. Ano je zde pár slabších dílů, ale který seriál je nemá. Takže za mě rovných *****

Alois Nebel (2011)

Ne, víc jak tři hvězdičky si Nebel nezaslouží. Ohromný potenciál byl využit jen minimálně. Vizuálně nádherné, ale dějově slabé. Když se za celý film řekne tak 100 slov, tak to je buď experimentální film, nebo kraťas, a tohle není ani jedno. A Oscarovi může Nebel, tak akorát zamávat od televize.

Neřízená střela (2010)

Skvělá komedie, kterou samozřejmě táhne po celou její stopáž Bill Nighy s jeho lekcemi francouzštiny za pochodu. Ale ani ostatní herci nezahálejí. Především, přestože obsahem malá, role Martina Freemana je naprosto zdrcující. Plus příjemná postava R. Grinta nic nezkazí, ještě pár takových filmů a snad se zbaví nálepky Rona Weasleyho PS: Půlku předem a půlku potom, proč to vždycky dělají :D

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Z knižní předlohy se dalo vyčerpat mnohem více napětí, osobních soubojů, které by diváka navnadili mnohem více, než pár scén s hliněnými vojáky, které zachraňuje jen skvělá hudba. Dle mého názoru režisérsky nezvládnuté tak, jak by si kniha zasloužila. Když už sedmý díl rozpůlili, čekal jsem, že po dramatem naplněné první části natočí naprosto strhující bitevní vřavu ve druhé, bohužel nestalo se a trochu škoda. Přestože se nejedná o špatný film, tři hvězdy jsou tak akorát.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Přemýšlel jsem mezi hvězdami čtyřmi a pěti. K vyššímu počtu jsem přihlédl ne úplně kvůli kvalitám filmu, které bezesporu má, jako díky tématice a otevřené kritice, kterou toto dílo vysílá do světa. Já osobně jsem cítil po zhlédnutí bezmoc a prázdnotu, ale především (překvapivě) pocit křivdy, který se mě jako diváka vůbec netýkal. Ale jako člověka mě hluboce zasáhl. A lidská zabedněnost, omezenost a neschopnost zlegalizovat něco tak zřejmého jako právo na vlastní smrt je do očí bijící především ve státě, který vysílá své vojáky do celého světa vraždit pod nálepkou ochrany míru.