Vražda v Orient expresu (1974)

Skvěle zpracovaná klasika od Agathy Christie. pro mě trochu nezvyk v podobně Alberta Finneyho jako Poirota, ale brzy jsem si bez něj film neuměl představit. Film má to štěstí, že i v těch nejmenších rolích hrají herci a herečky světového formátu. Jen je pro mě záhadou ten Oscar pro Bergmanovou, za těch dvacet vět, co tam řekla, toho moc nepředvedla. Ale co, na tom svět nestojí.

Zlaté věže (1951)

Příjemná komedie, nic víc, nic míň. Snad jen abych nezapomněl vyzdvihnout perfektní výkon Aleca Guinnesse, nevím kdo toho roku získal Oscara, ale musel být sakra dobrý, když překonal tohle.

Panika v městečku (2009)

Může mi někdo sakra říct, co to mělo být. Upřímně si třesu pravicí, že jsem se dokopal dokoukat to celé, což je také ta jedna hvězdička, kterou film hodnotím, rozuměj: za odvahu a překonání sebe sama. Já mám rád ztřeštěnosti, mám rád absurdní humor, ale tohle není ani vtipné, ani zajímavé, nemá to příběh. Co to teda je?? Já vím, pí*ovina! Jeden z příkladů, jak csfd nesmyslně nadhodnotilo film na úrovni Supersmradů.

Mrtvá zóna (1983)

Slušné zpracování románu Stephena Kinga od kterého se liší jen v několika detailech. Thriller s dobrým spádem. Navíc geniální nápad obsadit Walkena do hlavní role, kde předvádí velice sympatický výkon, na který jsem u něj zvyklý.

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Takový nemastný, neslaný film. Nezachrání ho ani skvělé obsazení. Pro nás malé plus v podobě českého rodáka Herberta Loma. Přesto si nemůžu dovolit zvýšit, ale ani snížit hodnocení. Zasloužené tři hvězdy.

Lawrence z Arábie (1962)

Velkofilm, který má vše co velkofilmy té doby měly. Na jedné straně krásné záběry krajiny, výborné texty i herce, ale mnohdy unylý děj, kterému by jen prospěla kratší stopáž. O 30 minut míň a dal bych plný počet…

Člověk proti zkáze (1989)

Moc pěkný životopisný snímek s českou hereckou elitou. Pocta Karlu Čapkovi. Doporučuji využít jako jeden z pramenů k maturitě, mně to dost pomohlo, nenásilnou cestou se člověk dozví spoustu informací.

50/50 (2011)

Nejedná se o žádný "mind-blowing", vtipných scén by napočítal na jedné ruce i nešikovný tesař, ale jako celek to funguje. Každopádně největší mínus Seth Rogen (toho herce prostě nemusím v žádném filmu), největší plus Anna Kendrick. Jinak se zase ukazuje, jak jsou na csfd divně filmy nadhodnocovány a naopak. 73% by tomuhle slušelo víc.

Sin City - město hříchu (2005)

Jak se jen při Grothgarově kladivu mohli nechat zlákat takové hvězdy do takové sra*ky!! Nechápu to uměle vysoké hodnocení, které mě nalákalo se na to kouknout. Já jen doufám, že to tolik slibované pokračování nikdy nevznikne.

Sexmise (1983)

Úžasná komedie. Kdo by to byl řekl, že bratři Poláci jsou (byli) něčeho podobného schopní. Spousta vtipů, narážek a soudobé kritiky. Na tohle se podívám vždy rád. Ne že by k tomu v TV byla snad příležitost, to na Nově radši po sté pustí Slunce, seno, či Anděla na horách, prostě filmů, kterých není nikdy dost!