Ip Man (2008)

Prvý film s Donnie Yenom, ktorý som videl. Oslava wing chun, bojové orgie odeté do maximálne prepracovanej formy. Nebol čas na nudu, niekedy som ani nestíhal sledovať všetky tie pohyby. Ak je niekto hladný po kvalitnej mlátičke, tento film ho dokonale nasýti.

Jak vycvičit draka (2010)

Sánka dole, to je prvý jav, ktorý mi ostal po zhliadnutí tejto nádhernej animovanej rozprávky. Druhý je, ako by som to povedal...trochu iný...slzy na krajíčku. Vraj muži neplačú, hovorí sa. Niekedy sa ale nedá potvrdiť toto pravidlo. Ako vycvičiť draka je úžasné dielo nielen efektami či nápaditosťou, ale aj dejom. Doslova pripúta do kresla, stoličky, gauča, jednoducho povedané, budete sedieť ako päť peňazí a s otvorenými ústami vychutnávať krásu animácie okorenenej inteligentnými vtipmi a trefným dabingom. Čo viac dodať? Plných päť hviezdičiek bez mihnutia oka :)

John Wick (2014)

Reeves, akcia, vtípky, hoci o dej veľmi nešlo. Takto mal vypadať Max Payne...

Jsem číslo čtyři (2011)

Spojenie teen romantického príbehu a sci-fi žánru vyznelo u mňa dosť rozpačito. Na jednej strane ma zaujal dej, na strane druhej ale nepresvedčilo samotné prevedenie. Chýbala mi tu väčšia kreativita v podobe mimozemšťanov, pás nábojov na hrudi mi skôr pripomínal Stalloneho v Rambovi ako skutočného zabijaka z inej planéty. Uvidíme, čo prinesie dvojka, keďže koniec filmu k tomu smeroval.

Juno (2007)

Tento film musíte jednoducho vidieť. Ellen Page dokonale hviezdi, dej je jednoduchý, ale pri tom tak realisticky podaný, až to vyráža dych. Zanechal vo mne príjemné pocity, určite sa k nemu budem veľmi rád vracať.

Kajínek (2010)

"Pane jo", ako sa zvykne hovoriť za riekou Moravou. Naši západní susedia majú na natáčanie akčných filmov, to sa musí nechať. Zaujalo ma všetko, čo som videl - atmosféra, tajomstvo okolo prípadu, úteky, akčné scény a samozrejme aj samotné výkony hercov. Klobúk dole pán Jákl ml. Zaujímavý komentár: Enšpígl. Zaujímavosti: Pilda17

Křižník Potěmkin (1925)

Nadčasový film, ktorý ani po niekoľkých desaťročiach nestratil na svojej kvalite. Kamera, strih, pantomíma...jednoducho brilantne zvládnuté.

Kung Fu mstitel (1981)

Film ma ničím neprekvapil. Dej je rozvláčny, bojových sekvencií je pomerne málo. Tie najlepšie sa nachádzajú v samom závere snímky.

Matrix (1999)

Ide o prelomové dielo nielen bratov Wachovských, ale aj jeho protagonistov Keanu Reevesa, Laurenca Fishburna a Carrie-Anne Moss. Áno, Reeves mal za sebou už jeden trhák, ale tento ho doslova katapultoval medzi najlepších hercov Hollywoodu. Samotný film je prešpikovaný vizuálnymi efektami, fantastickou hudbou, obe tieto veci si dovolím povedať sú prevratnými vo svete filmu. Pri scéne v hale doporučujem pridať zvuk na vašom domácim kine, lebo len tak si vychutnáte streľbu, zvuk padajúcich nábojov či rôznych chmatov a kopov. Nie nadarmo sa Matrix nekončí, ale pokračuje ďalšími dvomi pokračovaniami...

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Ide o prvý slovenský krimiseriál. Zostal som milo prekvapený - réžia, dej, herci, všetko na jednotku. Jednotlivé časti sú natočené podľa skutočných príbehov, samozrejme v skrátenej podobe. Je pre mňa dodnes záhadou, ako sa podarilo režisérom natočiť tak kvalitný seriál v takých pomeroch, zázrak. Mimochodom, vďaka nemu sa zviditeľnili mnohí herci v ďalších seriáloch.