Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Neviem prečo tu každý porovnáva Hobbita s Pánom Prsteňov. Veď Hobbit je predsa pred tým všetkým tak neviem prečo tu niekto chce mať silou mocou Pána Prsteňov a nie Hobbita. Hobbit je iba také predjedlo pred tým všetkým čo sa má stať v Pánovi Prsteňov. A teraz k samotnému filmu. Bol som jeden z tých, čo od traileru z Decembra 2011 odpočítavali dni do premiéry. Som obrovským fanúšikom Pána Prsteňov a na filmový návrat do Stredozeme som sa strašne tešil. Áno, je pravda, že niektoré scény mohli radšej ostať na podlahe strižne, pretože kazia rytmus filmu, ale určite to nie je taká nuda ako tu mnohí píšu. Jackson s prehľadom strieda konverzačné scény s akčnými. Atmosféra je výborná, vizuál dokonalý. Martin Freeman ako mladý Bilbo je skvelý...

Amazing Spider-Man (2012)

Škoda, škoda, škoda. The Amazing Spider-man bol po Batmanovi a Avengers najočakávanejšou komixovkou roka. Zatial čo Nolan to zvládol na 120% a Whedon na 100%, Webb výrazne zaostáva. Namiesto "untold story" nám priniesol len rovnaký, trochu obmenený a hlavne chaoticky postrihaný film, ktorý sám nevie, o čo mu vlastne ide. Cítiť z neho veľký potenciál, (záhadná smrť Petrových rodičov) ktorý zmarili sami tvorcovia tým, že sa rozhodli natiahnuť príbeh do troch častí.Film potom vyzerá ako rozpačito podaný, chýbajú v ňom načrtnuté dejové linky, lebo pár mesiacov pred premiérou sa strihalo ako o život, aby mohli v ďalšom pokračovaní sľúbiť, že už fakt sa dozvieme niečo viac...Film je ale nezvládnutý aj po trikovej a akčnej stránke, kde si mohol popri chaotickému deju výrazne prilepšiť. Réžia je tieť dosť rozpačitá a Andrew Garfield v hlavnej úlohe proste nie je Tobey Maguire. Kebyže to mám hodnotiť podľa toho, čo to malo byť tak 5*, bohužiaľ musím hodnotiť to, čo to je takže slabé 3*

Psycho (1960)

Nepoznám dosť slov na to, aby som mohol opísať toto fenomenálne dielo. Thank you Alfred. 6/5

Madagaskar 3 (2012)

Po dopozeraní tretieho Madagaskaru mám dosť zmiešané pocity. Na začiatku jednoznačne treba povedať, že zo starého Madagaskaru tu ostali len postavičky ale nič iné. Tým myslím prostredie a hlavne dej a spracovanie. Film je v osobitných scénach veľmi dobrý, animácia priemerná, akcia dychberúca (na začiatku to bola zatiaľ asi najakčnejšia scéna v animovanom filme), 3D efekt využitý na 200% ale to nestačí. Emócie takmer žiadne, film vyzerá akoby bolo natočených dve a pol hodiny materiálu a zostrihaných do hodiny a pol. Strašne uponáhľané bez dejovej následnosti, útek z Afriky do Monte Carla bol len vecou strihu bez akejkoľvek útekovej scény. Čo sa týka spracovania a štýlu, ktorý tvorcovia použili tak je to o 100 % odlišné. Kebyže je to iný, nový animág, tak to pochopím a nevadí mi to, ale dva predošlé filmy som sledoval niečo na čo som si zvykol a tretí mi to naservíruje úplne iným spôsobom, čo je trochu ťažšie stráviteľné. Cez to všetko dávam 3* hlavne za akciu a odlišné spracovanie.