Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Stále cítim na jazyku pachuť zbytočnosti. 2 hodiny, ktoré mohli byť solídnym 30 minútovým introm k poslednému filmu a nenažranosť Hollywoodu v priamom prenose. PS: Jediným highlightom je pieseň ktorú Katniss spieva a k tomu zostrihaná koláž. To ale zďaleka nestačí.

Labyrint: Útěk (2014)

Priemerné herecké výkony. Príbeh a jeho pointa tak blbá, že sa o nej ani neoplatí hovoriť + už dávno som nevidel toľko filmového klišé na jednom mieste. Fuj.

Lucy (2014)

V hlave mi ešte doznieva dokonalý Interstellar a ja si pustím Lucy. Sorry ale toto akože čo malo byť ??? Lucy oproti Interstellaru (porovnávam kôli teóriám o čase a tak) vyzerá ako blbý večerníček pre deti. Ani jednu jedinú vec som tomu filmu neveril, nehovoriac o v podstate žiadnom príbehu. Ten film je v podstate nič. Strašná rana, idem radšej meditovať nad Interstellarom.

Wolverine (2013)

Absolútne zbytočný film, jednak z hľadiska X-men série tak aj ako samostatny film. Jediné, čo stojí za to je potitulková scéna. Musim vyzdvihnúť otrasný casting na čele s Rila Fukushima WTF ??? Ako ona môže byť herečka ?

Hannibal (2013) (seriál)

Zo začiatku som sa bál, či bude mať tento seriál šancu a či to nie je trúfalosť púšťať sa do Hannibalovskej témy v televíznych končinách. Opak bol ale pravdou...Hannibal je typ seriálu, ktorý treba vidieť celý, aby sa dostalo očakávaného uspokojenia. Jediná vec, ktorá seriálu trocha škodí ( a bolo to tu už viackrát spomenuté) je epizódnosť. V každej časti vyčíňa psychopat so svojimi stále nápaditejšími vraždami. Stále sa to vyšetruje atď... Hlavná dejová línia je ale perfektná. Od 2. polovice seriálu začne tempo stúpať, atmosféra hustnúť a na konci sa to zvrhne na psychologický thriller, kde divák nevie kde je realita a kde halucinácie hlavnej postavy. Mads Mikkelsen je skvelý, ale ja by som chcel vyzdvihnúť hlavnú postavu v podaní Hugha Dancyho, ktorý podáva perfektný výkon. Takže Hannibal je perfektný psychologicko-morbidný seriál so skvelými hercami a atmosférou na krájanie.

Croodsovi (2013)

Ja neviem...na jednej strane veľké dejové, charakterové a dialógové klišé, na druhej zas dychberúca animácia + skvelé a srandovné nápady v jednotlivých scénach. Stále rozmýšľam medzi 4* a 5*...

Pot a krev (2013)

WOW. Tak toto bola pecka. Takto by mal vyzerať každý film. Natočený s láskou, chuťou, skvelými hercami a hudbou. Film šlape na 100%, výborný scenár, vizuál, kamera, strih...proste Michael Bay ma znova nesklamal a natočil, pre mňa, jeden z najlepších filmov roka.

Zabít tiše (2012)

Gangsterka s až neobyčajne pomalým a kľudným tempom. Scény sú dlhé a ukecané. Má to ale dobrú atmosféru a Brada Pitta...

22 výstřelů (2010)

22x vystrelia do človeka a stále žije ??? Somarina ako hrom. A pritom je to ešte blbé, povrchné a neosobné. Francúzska mafia - nie radšej knihu....

Světová válka Z (2013)

Toto stálo 190 miliónov ??? Sorry, ale Transformers: Dark of the moon stálo 195 miliónov a považujem to za najepickejší a najakčnejší film, aký som kedy videl. Oblivion stálo 120 miliónov a 3/4 filmu som mal sánku dole z vizuálneho prevedenia... Vo World War Z tie peniaze absolútne nevidno a strašne ma zaujíma, že kde sa podeli. Ale vyzerá to tak, že 3/4 rozpočtu šlo Bradovi Pittovi a produkcia si vystačila s max. 70 miliónmi. Takže po tejto stránke ohromné sklamanie. Ale to nie je všetko. Film nefunguje skoro po žiadnej stránke, emocionálnej, akčnej, o blbom príbehu (vlastne žiadnom) príbehu ani nehovorím, proste veľké sklamanie. Od Marca Forstera som videl ešte Quantum of solace a rovnako ma to nebavilo.